Skocz do zawartości

asi air plus


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, JaLe napisał:

Niektóre wyjścia i wejścia w AA są dość delikatne.

Ta wystająca antenka  będzie przyczyną wielu uszkodzeń :(

 

 

Będzie lepszy za to zasięg WIFI. Nie ma co marudzić. Antenka pójdzie w górę, a kable w dół. 

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić preoder. Czy do ceny będzie doliczony vat, cło i jeszcze inne uprzykrzające opłaty ? Jeżeli ktośzamawiał coś ze strony ZWo to możę mi podać jak wygląda procedura/ ile trzeba doliczyć do ceny podanej na stronie ?

https://astronomy-imaging-camera.com/product/asiair-plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maro21 napisał:

Swoją drogą  to przyjdzie kupować co drugą aktualizacje , bo można zbankrutować.  Asi air 1 nie kupiłem,  i bardzo dobrze , pro mam . Jak będzie pro ver 3.0 to się zastanowię. 

Dla userow aktualnej wersji pro to informacja, iż ich sprzęt nie jest już najnowszy :) Frustrujące, nie ? :) Trzeba się przyzwyczaić. Tak wyglada dzisiaj świat. Dla dystrybutorów to też nie jest idealna sytuacja, bo „siedzą” na stocku aktualnej wersji. Upgrade powinien za sobą pociągać duże zmiany za większą cenę. W tym przypadku postęp nie jest gigantyczny, ale jest i to się chwali. 
Mam dla porównania w głowie jspońską firmę T.....i, która była dla mnie kultowa 20 lat temu. Zero rozwoju.... Wyciągi, mechanika, elektronika dramat.
 

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Maro21 said:

Swoją drogą  to przyjdzie kupować co drugą aktualizacje , bo można zbankrutować.  Asi air 1 nie kupiłem,  i bardzo dobrze , pro mam . Jak będzie pro ver 3.0 to się zastanowię. 

Osobiscie sie tym nie przejmuje.

Mam dwa Asi air v1 i jeden pro.

Nie widze potrzeby upgradowac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrfie napisał:

Wygląda, że jedyną różnicą z dotychczasowym pro jest antenka. W sumie długo im zajęło ustalenie, że zasięg Wi-Fi w tym urządzeniu to najsłabszy jego punkt. Może obejrzeli tutorial na YouTube ;-)

 

Nie dopracowali Asi air pro, ale posłuchali userów i poprawili. 

 

Teraz, Marvaz napisał:

Osobiscie sie tym nie przejmuje.

Mam dwa Asi air v1 i jeden pro.

Nie widze potrzeby upgradowac :)

 

Na tę chwile też nie czuje potrzeby upgrade’u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć wielbię tego małego diabła i w pierwszym momencie byłem pewny że zamówię wersję plus, tak myśląc na chłodno: czy nowy rodzaj pamięci będzie miał aż tak duży wpływ na działanie systemu? Nigdy nie miałem problemów z płynnością, transferami czy czymkolwiek związanym z wydajnością, żeby myśleć o upgrade. Złącza 12V działają - mam do nich podpięta jedynie kamerę którą chłodzę do 0°C w lecie i -10°C w zimie. Bezproblemowo. Jedynie HEQ5 miał problemy - dioda migała, więc napięcie musiałoby niższe. Więc montaż zasilam osobno. I teraz największy minus AAP - metalowa obudowa zabija zasięg wifi. Rozwiązanie za 100zl: mini router od tp linka zamocowany na obudowie poprzez drukowany w 3d adapter. Kokpit w którym mamy wszystkie najważniejsze informacje to fajny bajer, ale wszystkie wyświetlane informacje można sprawdzić samemu, poza tym nie są to informacje które trzeba sprawdzać na bieżąco.

Uważam że jeśli ktoś chce kupić Asiair to lepiej wersję plus, ale jeśli chodzi o sam upgrade z pro do plus, to się to nie opłaca.16295353055781621855677264981545.thumb.jpg.f55316f017b68ff04b76266c1c79992c.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TUR napisał:

@Rosso przy okazji polecam Ci mikrofocuser helikalny ZWO do guidera. Ułatwia życie w ustawianiu ostrości kamerki głodującej :) Bardzo użyteczna zabawka.

 @TUR Dzięki, ale w zasadzie mój guider svbony ma bardzo przyjemny wyciąg. Co innego EAF - na niego choruje już dłuższy czas, ale boje się problemów bo wyciąg refraktora jest taki sobie. 

16295361584094760481458265048408.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Robson_g napisał:

A jak w ogóle działa w takim wynalazku alignacja, synchronizacja z SW Eq, szukanie celu na niebie, potem kadrowanie takie jak my sobie wymyślimy? 

 

 

tak jak w innych apkach do akwizycji, albo wybierasz obiekt z dostępnej listy albo wbijasz współrzędne manualnie i klikasz goto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.