Skocz do zawartości

Wyjazdy z Krakowa pod ciemne niebo


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kusi mnie, aby w którąś pogodną bezksiężycową noc wybrać się na wycieczkę, na tournee po miejscówkach na północ od Krakowa, w celu obadania jak bardzo się zmieniły, czy są jeszcze "godne gwiazdki" na Naszej Mapie Miejscówek. Sprawdziłbym czy nie pojawiło się jakieś lokalne oświetlenie, dostępność i twardy równy grunt. Jednak taki wyjazd byłby bardziej wartościowy, gdyby był ze mną ktoś z miernikiem SQM. Chętnie pomierzyłbym obiektywnie te ciemności aby uaktualnić dane - dawno już nikt nie robił takiego objazdu.

 

Najlepiej by było w okresie 22 kwietnia ... 4 maja. Ostatnie światła które gasną, to około 23:30 i dobrze by było wtedy zaczynać pomiary na pierwszej miejscówce no i potem następne miejsca wg planu, ciekawe na ile starczy czasu do świtu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stratoglider napisał:

Kusi mnie, aby w którąś pogodną bezksiężycową noc wybrać się na wycieczkę, na tournee po miejscówkach na północ od Krakowa, w celu obadania jak bardzo się zmieniły, czy są jeszcze "godne gwiazdki" na Naszej Mapie Miejscówek. Sprawdziłbym czy nie pojawiło się jakieś lokalne oświetlenie, dostępność i twardy równy grunt. Jednak taki wyjazd byłby bardziej wartościowy, gdyby był ze mną ktoś z miernikiem SQM. Chętnie pomierzyłbym obiektywnie te ciemności aby uaktualnić dane - dawno już nikt nie robił takiego objazdu.

 

Najlepiej by było w okresie 22 kwietnia ... 4 maja. Ostatnie światła które gasną, to około 23:30 i dobrze by było wtedy zaczynać pomiary na pierwszej miejscówce no i potem następne miejsca wg planu, ciekawe na ile starczy czasu do świtu. 

Nie wiem czy mi się uda być na takiej objazdówce, ale w razie czego chętnie pożyczę sqm-l na takie eksperymenty, gdyby nie bylo akurat nikogo z miernikiem.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrek K. napisał:

chętnie pożyczę sqm-l na takie eksperymenty, gdyby nie bylo akurat nikogo z miernikiem.

Dzięki, odezwę się w międzyczasie w tej sprawie.

 

9 godzin temu, kubaman napisał:

To może po drodze na północ do mnie wpadniecie i zmierzycie mi SQMa?

Hmm, jeśli zaplanuję rozpocznę trasę od 1) Biórkowa Małego, na 2) Czuszów, 3) Marianów itd, to będę miał Ciebie po drodze :original:

Dam znać.

 

 

 

wypr_CN_2.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, Tuvoc napisał:

Panowie. Wygląda na to, że dzisiaj tylko fociarze.

Twoje marzenie dzisiaj się nie spełni, wytargam 12" ;) Dojadę na wioskę ok 20.30. 

2 godziny temu, szquar napisał:

Czy taki bezteleskopowiec jak ja może się przyłączyć żeby zdecydować przed pierwszym zakupem czego dokładnie szukać?

Wpadaj, pinezka jest na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.