Skocz do zawartości

Wyjazdy z Krakowa pod ciemne niebo


Rekomendowane odpowiedzi

Fajny wyjazd, pomimo tego wiatru było ciekawie, choć przez teleskop zobaczyłem ze 4 obiekty - potem porwał go wiatr :matrix:

Halogen mniej więcej nawala tak... Nie wiem z czego on, wygląda jak budowa domu ale równie dobrze, może to być cokolwiek innego. Aż się ciśnie wziąć coś do ręki i...

IMG_20220108_021843.jpg

Edytowane przez orzeszek1916
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie myśleliście o ciut dalszym wyjeździe? Np. południe Chorwacji? :)

Byłem w takiej malutkiej miejscowości Molunat - świetne miejsce...

Do Chorwacji na sam dół można jadąc w kilku kierowców zajechać w 16h.

Można by nawet na 3-4 noce pojechać po umiarkowanych kosztach...

 

Tylko trzeba by jakiegoś właściciela kwatery przekonać, że na prawdę chcemy

przyjechać w lutym :):)

 

Jak patrzę na prognozę pogody to zaczynam sznura szukać, żeby się powiesić ;(

 

Ps. Nie wiem jakie aktualnie obowiązują zasady na granicach w związku z "pandemią"...

 

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny na wszelkie propozycje wyjazdów :) Przy czym jeśli chodzi o nów na przełomie luty / marzec, to prawdopodobnie nie będę mógł, prędzej kolejny, pod koniec marca (wszystko do ustalenia i potwierdzenia). Mogę jechać daleko, czy blisko, auto mam do dyspozycji.

7 godzin temu, Miesilmannimea napisał:

Byłem w takiej malutkiej miejscowości Molunat - świetne miejsce...

Do Chorwacji na sam dół można jadąc w kilku kierowców zajechać w 16h.

Ta miejscowość na mapach LP wygląda słabo, byłeś tam w nocy? Najlepiej wygląda gdzieś środek kraju, a jedzie się tam wg mapy rzędu 11h, także też sporo krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 11h nie dojdziesz, trzeba liczyć realną średnią 100km/h i to będzie naprawdę dobrze.

Chyba, że zmiana kierowców w locie i sikanie do butelek ;)

 

W nocy byłem, ale spałem :) Tam jest niewiele domów i dalej na południe oraz południowy wschód

jest puste wybrzeże. A patrzysz na morze po prostu :) Może nie jest tak ciemno jak w Bieszczadach,

ale za to zachmurzenie jest znacznie rzadziej. Przynajmniej porównując teraz z Polską...

 

Ja się nie upieram, taka luźna propozycja. Najpierw i tak musi skończyć się szopka covidowa...

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Miesilmannimea napisał:

W nocy byłem, ale spałem :) Tam jest niewiele domów i dalej na południe oraz południowy wschód

jest puste wybrzeże. A patrzysz na morze po prostu :) Może nie jest tak ciemno jak w Bieszczadach,

ale za to zachmurzenie jest znacznie rzadziej. Przynajmniej porównując teraz z Polską...

Tak, to jest dość pusty teren i na wybrzeżu, ale za to od wschodu jest dośc bliskie źródło LP od miasteczek, tak że to miejsce wychodzi w żółtej strefie, a więc jak 30 min od Krakowa w Glanowie :P Być może przy idealnej przejrzystości łuna tak bardzo nie dociera, ale raczej nie ryzykowałbym tego miejsca, biorąc pod uwagę odległość.

image.thumb.png.f89070eb254d68c1519c526e3a2f785c.png

 

Za to ten obszar wygląda całkiem spoko, nadal ciut gorzej niż Bieszczady, ale już porównywalnie:

image.thumb.png.86074ff1f80e8e3405d2b00dea53a974.png

Więc jeśli tam by była pogoda, to wg mnie lepszy obszar.

38 minut temu, Miesilmannimea napisał:

Najpierw i tak musi skończyć się szopka covidowa...

Obawiam się, że krócej jak 2-3 miesiące to się nie skończy. Jeśli nie ma jakiś cudów na granicy i szczepienia wystarczają, to myślę że można jechać.

 

W ogóle, to pomijając pogodę, najlepsze możliwe niebo blisko Polski jest na Ukrainie, tam są ogromne obszary niczego. Nie wiem jednak jak w obecnym czasie wygląda kwestia wyjazdu tam, jak z wizą itp, czy to ma sens.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

W ogóle, to pomijając pogodę, najlepsze możliwe niebo blisko Polski jest na Ukrainie, tam są ogromne obszary niczego. Nie wiem jednak jak w obecnym czasie wygląda kwestia wyjazdu tam, jak z wizą itp, czy to ma sens.

 

Na granicy dostaniesz karabin i garść nabojów i chętnie Cię wpuszczą. :sterb003:

PS Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze moja dziewczyna uwielbia Chorwację ostatnio szukałem miejscówek by pogodzić astronomię i wyjazd rekreacyjny. Znalazłem takie miejsce. Górka, 1478m npm w niedalekiej odległości od morza z dobrym niebem 21.89mag. Możliwy dojazd autem, niewielki parking. A za dnia można na dół zjechać, iść na plaże w okolicy  miejscowości Stinica. Jeszcze tam nie byłem ale mam zamiar się tam wybrać kiedyś :)

 

LInk do google view:

https://www.google.com/maps/@44.721063,14.9673441,3a,80.3y,205.94h,79.37t/data=!3m7!1e1!3m5!1suWpicqpJffc9UoDUazKSkQ!2e0!3e11!7i13312!8i6656?hl=pl-PL

 

miejscówka ch.png

miejscówka ch fto.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Darek_B napisał:

Apopo terenów w głębi lądu w Chorwacji: oczywiście sprawdzacie miejscówki z mapą terenów zaminowanych ? Bo z pewnością będą najciemniejsze z uwagi na brak zaludnienia.

https://misportal.hcr.hr/HCRweb/faces/simple/Map.jspx

 

W sumie - jedyna okazja żeby na żywo i z tak bliska zobaczyć Wielki Wybuch ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2022 o 08:12, Miesilmannimea napisał:

Nie myśleliście o ciut dalszym wyjeździe? Np. południe Chorwacji? :)

Byłem w takiej malutkiej miejscowości Molunat - świetne miejsce...

Do Chorwacji na sam dół można jadąc w kilku kierowców zajechać w 16h.

Można by nawet na 3-4 noce pojechać po umiarkowanych kosztach..

W 2015 bylem w tych okolicach o ktorych wspominasz jeden dzien i noc. - tam bardzo swieci lotnisko na polnocy (punkt1), eletrownia oswietlajaca zatoke (2) i zatoka kotorska w czarnogorze (3).

Tej nocy nie popelnilem zadnego foto bo bylo zbyt jasno od tych zaswietlen.

611209367_Screenshot_20220210-1857433.png.fef2e1f3c9742f3198ee47b4c8582497.png

 

Natomiast w tym roku bylem w kilku miejscowkach Chorwackich

* jedna w Okolicach Parku Jeziora Vransko (okolice Pakostane) poza sezonem turystycznym miejsce ok.

W sezonie wszedzie ludzie nawet w nocy,

* wyspa Ciovo kolo Trogiru, kilka miejscowek na dojazd bezposredni  samochodem (nawet wybralem kwatere najbardziej oddalona od centrum rozrywek z widokiem na poludniowy horyzont)

* bardzo obiecujaca miejscowosc Zaostrog...

 

I teraz tak...

Z wynajmem w zimie czy na wiosne jest roznie.

Raz spotkalem sie ze aparatament ktory wynajmowalem w lecie jest dla gosci a w zimie dla gospodazy ktorzy np pracuja w Austrii lub Niemczech a w zimie wracaja i tam wypoczywaja.

Raz sie spotkalem z tym ze gospodarze w zimie odswiezaja i remontuja (maluja) kwatery i sa niedostepne a innym razem po prostu zamiast mieszkac w jakims ciasnym miejscu w wiele osob rodzina sie kwateruje w tych apartamentach dla Turystow....

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.