Skocz do zawartości

Ukryte oko - WR 134 i okolica w SHO


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie! Zastanawiałem się, czy w tym roku to zrobisz. Miodzio, brawo!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciaganie już nie. Na pewno więcej materiału ujawni wiecej detalu. Ja zebralem 18 godzin samego tlenu ale można to pociągnąć. Problemem jednak staje się druga strona kadru, która staje się zbyt jasna i dominuje tło w złożeniu sho. Dłuższa tuba i kadrowanie na samo oko może temu zapobiec. Ja tu ciągle liczę na jakieś umiejętne HOO.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

Było by sumarycznie gorzej.

CMOS potrzebuje subów by wyeliminować szum przy stakowaniu

 

Oj jestem ciekaw jak by wyszło 60x600s. Nie wiem czy byłoby gorzej, a  myślę że więcej słabych struktur byłoby lepiej widocznych. A zasadniczo tutaj są same takie. Wiem że to pewnie niewykonalne ale z chęcią zobaczyłbym szum gdybyś złożył 25% i 50% materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko prezentuje się bardzo ładnie :)

Ogólnie, mimo, że nie lubię jakoś kolorystyki SHO, to trzeba przyznać, że jest sporo obiektów, których inaczej nie pokażesz, bo LRGB takiego efektu nie da.

Tutaj mrowie gwiazd uniemożliwia niemal wyciągnięcie subtelnego obiektu.

 

17 minut temu, Kapitan Cook napisał:

Oj jestem ciekaw jak by wyszło 60x600s.

600s z Rasa f2? :D wyjdzie pewnie tyle światła i LP, że efekt będzie bardzo słaby. Przepalone gwiazdki będą na 100%

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem sobie ile przy mojej światłosile musiałbym zebrać Oiii, żeby było warto. Następnie dałem sobie spokój. A gdy była RASA 8 na giełdzie to byłem o włos od zakupu...

 

EDIT: zapomniałem dodać- gdy zobaczyłem wstępnego stacka z Oiii w "Strzałach próbnych" to oczywiście do głowy mi przyszło nie oko a to:

 

Screen_Shot_2020_09_09_at_12_21.44_PM.0.jpg.27434b55e7dc5eea7940581e971399fe.jpg

 

To jest na prawdę "kosmiczny" obiekt, który bym chętnie zrobił w samym Oiii. Gratuluję raz jeszcze.

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo interesujący rejon i ładnie wyszło.  Tak patrzę na gwiazdki z RGB które są niby dołożone do SHO,  jakoś dziwnie ich tam mało . Ja wiem że chcesz pokazać jak najwięcej tego co w tle ale gwiazdy wyglądają jak dodane tylko na alibi żeby nie było że ich tam wcale nie ma :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest kilka problemów ale moim skromnym zdaniem główny to taki, że siłą sygnału S, H i O jest diametralnie różna, ale O nie jest punktowe, tylko po cłym kadrze.

Jak będziemy to palić w nieskończoność, to albo zaburzymy kolorystykę całości albo  zmarnujemy tę pracę wyrównując do jakiegoś sensownego poziomu. Gdybym tu dopalił Ha i S2 tyle ile mam tlenu, to nie było by mowy by coś się z tego na kanale niebieskim pokazało w tej delikatnej firance.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gryf188 napisał:

To bardzo interesujący rejon i ładnie wyszło.  Tak patrzę na gwiazdki z RGB które są niby dołożone do SHO,  jakoś dziwnie ich tam mało . Ja wiem że chcesz pokazać jak najwięcej tego co w tle ale gwiazdy wyglądają jak dodane tylko na alibi żeby nie było że ich tam wcale nie ma :) 

nie mogę się zgodzić. Do SHO wyciągałem te gwiazdki na 1/10 tego co jest tu do porównania wrzucone, ale nic przy nich nie robiłem, żadnego zmniejszania czy tym podobnych. Połączone w pixie. Jest więc ich tyle ile ujawnił sensor. Natomiast gazowe tło świeci jak cholera i dominuje te mniejsze całkowicie, trzeba powiększać by je dostrzec.

 

 

obraz.png.6b5680279119b92deeefa9c690f8e4e5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ja się męczyłem z Kalifornią i tlenem ostatnio, więc domyślam się jakby to wyglądało z jeszcze większą dominacją H i S. Jak dla mnie sam Oiii jest najlepszym zdjęciem w tym wątku- chociaż SHO jest bardzo ładne i kolorystycznie mnie bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

600s z Rasa f2? :D wyjdzie pewnie tyle światła i LP, że efekt będzie bardzo słaby. Przepalone gwiazdki będą na 100%

 

Nie rozumiem. Nie da się obniżyć czułości w kamerze tak aby nie było przepału ? W dodatku to są filtry NB więc i tak dużo światła przez nie nie wpada.

Przeliczając to na moje niebo Bortle3/4 spokojnie idzie palić 10 min klatki przy F2 i ISO 100 i to przy zwykłym RGB i zwykłej lustrzance. Nie wiem jak jest w ASI 2600MM ale na gain 0 to pewnie można by palić jedną klatkę i 10h i nie byłaby przepalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.