Skocz do zawartości
  • 0

AutoStakkert 3.1.4


Antoni

Pytanie

Mam pytanie do osób które używają tego programu, czy podczas składania też program obcina Wam klatkę co w ten lub inny sposób jak na załączniku. Mam już tego dość bo było wszystko dobrze aż tu nagle coś mu odbiło i w żaden sposób nie mogę dojść co jest powodem. Ciągle obcina mi klatkę.

 

AS.jpg

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak jak kolega wyżej napisał prawdopodobnie klatki ci skakały poza kadr, lub miałes lekki dryf, np nieprecyzyjnie ustawiona polnoc.
I masz 2 opcje od wyboru albo robisz crop czesci wspolnej, albo expand czyli całość ale części gdzie jest mniej materiału będą gorszej jakośći

 

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Filmik był kręcony kamerą w obserwatorium stacjonarnym wiec to co piszecie raczej nie wchodzi w grę. Ciekawe jest to, że za każdym razem jak ten zielony prostokąt przesunę w inne miejsce na początku składania to inaczej jest skadrowane. A może to program mi szwankuje na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Antoni napisał:

Ciekawe jest to, że za każdym razem jak ten zielony prostokąt przesunę w inne miejsce na początku składania to inaczej jest skadrowane. A może to program mi szwankuje na kompie.

Może w tym rzecz? Tym prostokątem zaznaczasz miejsce, które program używa do wstępnego zalignowania i oceny jakości klatek. Jeśli zaznaczysz jakiś pusty fragment Słońca, to on się pogubi i uzna, że klatki są poprzesuwane (później robi alignację drugi raz na całym zdjęciu, więc składa dobrze, ale właśnie wcześniej przycina obszar zdjęcia). Powinieneś tym prostokątem zaznaczyć jakieś charakterystyczne miejsce, czyli obszar z plamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Według mnie nie poszło Ci z "tym zielonym prostokątem" i stabilizacja zrobiła się na pałę - o czym świadczy tekst "!#@Anchor". Tak jak Mateusz napisał, musisz zaznaczyć coś charakterystycznego, żeby program miał sensowny punkt odniesienia, plus ewentualnie zmienić "noise robust" na wyższą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mi tak się działo to miałem kilka klatek które kompletnie nie pasowały do reszty a program próbował je na siłe wcisnąć w stackowanie. Czasem montaż przeskoczy a czasem kamera ma coś z matrycą i ściąga mi jakieś dziwactwa. Ja robiłem tak że na szybko przeglądałem zdjećia tym suwakiem na górze i jak wyhaczyłem że coś jest mocno nie tak to wciskałem (bodajże) spację co powodowało wyrzucenie klatki z avi. Przeważnie takich dziwnych klatek miałem kilka. Po ich wyrzuceniu dobrze obraz się składał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Antoni napisał:

Próbowałem na różne obszary plam dawać i tak wycina kadr nie obejmuje całości.

Planetary nie, raczej surface. Zamiast "!#@Anchor" powinny być sekundy. Program przeskakuje bo nie potrafi się "zakotwiczyć". Trzeba wyrzucić słabe klatki, nie zaznaczaj krawędzi tylko plamę. Ctrl + clik.

Czy działa na innych avikach, choćby pejzaż z okna czy też się wysypuje?

 

Zainstaluj inna wersję AS! Ja składam na wersji 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, OBERON RD napisał:

Planetary nie, raczej surface. Zamiast "!#@Anchor" powinny być sekundy. Program przeskakuje bo nie potrafi się "zakotwiczyć". Trzeba wyrzucić słabe klatki, nie zaznaczaj krawędzi tylko plamę. Ctrl + clik.

Czy działa na innych avikach, choćby pejzaż z okna czy też się wysypuje?

 

Zainstaluj inna wersję AS! Ja składam na wersji 2.8

Próbowałem na starszej wersji jest to samo, a jak można usunąć z Avi jakieś klatki, czym to zrobić.? A może jakby skrócić filmik, ale w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.