Skocz do zawartości

Nvidia CUDA - przyspieszenie sprzętowe Pix


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Tadeopulous napisał(a):

czy ktoś mógłby wystawić tego zliba ? przebrnąłem przez całą ścieżkę i dalej mi się wy............. jak tylko startują cuda ;)
tego zliba pod linkiem nie mogę namierzyć - wyszperałem w necie tego 

http://www.winimage.com/zLibDll/

 

 

zlib123dllx64.zip

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę jeszcze raz od początku chyba - za pierwszym podejściem miałem pika na logu CUDAka i wywalało klasycznie pixa

dziękuję jeszcze raz CMKU za podrzucenie tego zliba - poleciałem na cudzie 10 itd wg przepisu - tylko że teraz łapię zawieszkę na etapie przygotowania do skoku na CUDA , hmmmm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, u mnie bylo to samo. Z calego komputera, ktorego skladalem rok temu, najslabszym komponentem jest GPU, posiadam GeForca GTX 1050Ti, wczesniejsze wersje cuda nie aktywowaly GPU w Pixie. W moim przypadku zejscie do wersji cuda 11.0.2 aktywowalo GPU i procesy typu sXt czy starnet++ dostaly kopa. Moze komus sie przyda to info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się dowiadywał u źródła - PIXa - kiedy oni cuda planują zaimplementować w standardowej wersji ?

Jeszcze nie próbowałem - ale widać z opisów, że jest z tym nie mały problem - a i odpowiednie wersje trzeba ściągnąć - z czego wnioskuje, zakładam, że jak mi gdzieś update niezaplanowanie pójdzie - może być znów problem z kompatybilnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 10:16, OnlyAfc napisał(a):

Wczoraj, po tym, jak próbując zestackować kometę, musiałbym czekać ponad 15h na działanie starXterminatora, postanowiłem, że spróbuję zainstalować CUD-a i sprawdzić, czy u mnie zadziała.

Kartę, którą mam, to Nvidia GTX 1650Ti, więc wg. informacji na stronie Nvidii, wspiera CUDA.

Na początku spróbowałem zainstalować najnowszą wersję a więc 12.0. Reakcja była żadna, zarówno StarNet jak i StarXterminator działały tak samo  wolno, procesor graficzny nawet nie drgnął.

.........

 

i to jest CUDowny przepis działający - dziękuję 

warto by było to gdzieś zachować z wyróżnieniem na łamach Astropolis

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B przypiął/eła ten temat
46 minut temu, yakson napisał(a):

pytanie troche laika, rozumiem że wsparcie CUDA dziala tylko dla kart nVidii. AMD posiada takowe wsparcie? Mam AMD Radeon rx 6500 xt.

na kartach AMD niestety to nie działa (nie mają CUDA)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponowie. Ja dzisiaj przypadkiem na to trafiłem, jak oglądałem jakieś tutki na YT. Poszukałem i znalazłem. Nie jako, że mam radeona pozwoliłem sobie pożyczyć z budowy GF rtx 3070. Wsadziłem, zrobiłem wszystko wg instrukcji i.... Szczena opadła !!! dosłownie 😍😍😍

Używam kamery 6200 mm pro - pojedyncze zdjęcie to niecałe 10 000 px na okolo 6500 px. Przy zakupie kamery, zmieniłem odrazu całego kompa z prockiem amd 7950x, usuwanie gwiazd terminatorem trwało około 6'30", a po odpaleniu wszystkich rdzeni CUDA spadło do około 27 sekund ! Blur też wyjątkowo szybko, wczytywanie projektu również, także działa to jak do tej pory wszędzie !
To jest szok i niedowierzanie :-)

 

Decyzja już zapadła zmieniam swojego radeona na rtx 4080:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.