Skocz do zawartości

Nowe kamery ZWO z dwoma matrycami


cmku

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość na chwilę napisał(a):

No i gdzie ten game-changer? Mam taką kamerę od 2008 roku- więcej- ona ma tak naprawdę TRZY chipy. Lipa panie, jeden mniej :)

I przy filtrze ha 3nm guiding widzi przez ten filtr czy niezaleznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z okienkiem na guider :)

Ciekawe, dlaczego powielają błąd SBIGa. Tamci bardzo szybko dorobili TRZECI chip, taki rodzaj wynośnej kamery guidera. Nazywa się to Remote Guide Head, podłacza się z boku do kamery głównej na wielowtyku Molex, a w menu kamery można sobie wybrać z którego chipa guidera chcesz korzystać. Oczywiście długość kabla pozwala na wykorzystanie OAGa lub klasycznego guidera z drugą optyką.

Poniżej zdjęcie z legendarną ST 2000 XM

image.jpeg.06d72a21d1aa71d26a1955271222ee57.jpeg

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo takie rozwiązanie w zależności od zastosowania ma swoje wady jak i zalety.
Do foto z wąskimi filtrami się nie nadaje, ale z drugiej strony bez filtrów lub z dość szerokimi filtrami anty-lp da radę, a sporo upraszcza setup :) Mamy wtedy tylko 1 kamerkę, lunetkę guidującą i 2 kabelki mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceptycznie do tego podchodzę. Zbędny bajer a nie game-changer. Game-changer to będzie porządny cmos stakujący. 
Zaraz sie okaże ze bezproblemowy guiding z tym będzie tylko na ich aplikacji bo wydadzą odpowiednia aktualizacje. Bo nie wyobrażam sobie guidingu na oiii od baadera albo na blue. Czyli trzeba będzie miec wszystko od ZWO…Asi Air, eaf itp itd. bo tylko wtedy aplikacja działa.

 

A jak to tylko do koloru gdzie się jedzie na drugi kraniec świata i liczy się każdy kg to może faktycznie komuś się przyda. 
 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wismat napisał(a):

Sceptycznie do tego podchodzę. Zbędny bajer a nie game-changer. Game-changer to będzie porządny cmos stakujący. 
Zaraz sie okaże ze bezproblemowy guiding z tym będzie tylko na ich aplikacji bo wydadzą odpowiednia aktualizacje. Czyli trzeba będzie miec Asi Air, eaf itp itd. bo tylko wtedy aplikacja działa.

 

ZWO nie blokuje pracy swoich urządzeń z innym softwarem.  Jedynym ograniczonym sprzętem od ZWO jest ASIAir.  Jestem pewny że ta kamera będzie doskonale działać poza ekosystemem ZWO jako że przyszli nabywcy tej puszki raczej nie są użytkownikami AA.

 

Tego rodzaju poboczne neo-innowacje są do przewidzenia gdyż nie-stakujący sensor jest u granic swoich możliwości.  Seria IMX571 zakończyła pewien etap. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno będzie działać z każdą aplikacją do akwizycji. Asiair to zamknięty system, pozwalający na pracę wyłącznie z kamerami i akcesoriami ZWO. Wyjątkiem są aparat i montaże, których obsługa od strony oprogramowania jest prosta. Lustrzankę obsługują chińskie piloty za 50 zł. Nie dziwię się ZWO, że nie chce potem serwisować albo odpisywać na tickety w związku ze sprzętem, za którego nie dostali kasy (gdyby wspierali QHY, Atika, itd.). Biznesowo jest to też uzasadnione. Asiair to jest game changer, a inne marki mają niemalże sklonowane kamery do DS. Nie wiesz czy czy chcesz ASI6200 czy QHY600? Asiair cię przekona do ZWO.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, count.neverest napisał(a):

To na pewno będzie działać z każdą aplikacją do akwizycji. Asiair to zamknięty system, pozwalający na pracę wyłącznie z kamerami i akcesoriami ZWO. Wyjątkiem są aparat i montaże, których obsługa od strony oprogramowania jest prosta. Lustrzankę obsługują chińskie piloty za 50 zł. Nie dziwię się ZWO, że nie chce potem serwisować albo odpisywać na tickety w związku ze sprzętem, za którego nie dostali kasy (gdyby wspierali QHY, Atika, itd.). Biznesowo jest to też uzasadnione. Asiair to jest game changer, a inne marki mają niemalże sklonowane kamery do DS. Nie wiesz czy czy chcesz ASI6200 czy QHY600? Asiair cię przekona do ZWO.

 

 

Póki Asi Air nie będzie 10A to mnie nie przekona 😛

Sory za dygresje do tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, count.neverest napisał(a):

@wismat Do czego potrzebujesz aż 10A?

A do kamery, grzałek, montażu i daje to jeszcze opcje na automatycznie zamykany panel do flatów. 
5A nie pociągnie asi2600 i eq6r-pro a chciałbym móc zdalnie wyłączyć montaż. Teraz mam 10A i wszystko podłączone pod to. Na upartego mogę podłączyć suple pod zasilacz montażu i przejść na AA. hmmm 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapomniałem o grzałkach, choć sam wykorzystuję jako guider obiektyw Panagor 135mm i go grzeję :P Bierzesz pod uwagę, że montaż tyle potrzebuje tylko kiedy robi goto i to na max prędkości? AA+ daje sumarycznie 6A. Ja w obserwatorium mam montaż zasilany oddzielnie. Nie z powodu braku prądu, a z bardziej bezpiecznego zachowania się przewodu podczas sesji. 

Aktualnie EAF pokazuje: 

image.png.0fc564031e6eba109c5294945bee1bfe.png

 

Cooler:

 

image.png.11f73471509f75c640e92f627154aafd.png

 

 

Pewnie przy +20 w nocy kręciłby na 100%, gdybym chciał zejść do -20°C, no ale latem są białe noce :P

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

 

U mnie EAF nie może automatycznie ustawić ostrości gdy fotografuję pewną mgławicę planetarną w obszarze nieba bardzo ubogim w gwiazdy. Filtr OIII 3nm przy f/5.2, problem nawet przy ekspozycji 8s. Przypuszczam, że w takim wypadku guiding by nie działał dobrze z tym wynalazkiem.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.