Skocz do zawartości

Dwie wiosenne Igły w dużej skali 16-calowej Synty


mack_mnk

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mack_mnk napisał(a):

Materiału nie ma zbyt wiele, stąd sporo szumu

 

Nie przesadzaj z tym szumem, jest gładko prawie jak d... anioła. Piękne prace. :thmbup:

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fornax napisał(a):

No to więc Askary idą w odstawkę .:yes:

W wątku askarowym to żadnych zdjęć nie idzie się doprosić, zachłyśnięci nowościami nakupili sprzętu i teraz cisza. Zapewne za rok będzie wysyp tych Askarów na giełdzie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop autora wygląda podobnie jak niżej... Tylko ma kaliber większy o 2 cm 🙂

Zdjęcia świetne.

 

Screenshot_2024-04-18-15-00-06-297_com.microsoft.emmx-edit.jpg.94baf8e37bd8ba563eaf989ba64fa8ba.jpg

 

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszlo, ale czy to na pewno sa te galktyki? NGC4656 jest jakas taka z zakretasem, czyli " kij hokejowy" . Ja tu kija nie widze?

To pierwsze to NGC4565 raczej.

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, JSC napisał(a):

Fajnie wyszlo, ale czy to na pewno sa te galktyki? NGC4656 jest jakas taka z zakretasem, czyli " kij hokejowy" . Ja tu kija nie widze?

To pierwsze to NGC4565 raczej.

Można autorowi foto  wybaczyć tą małą pomyłkę nie te klawisze wcisnął.:yes:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, licho52 napisał(a):

Ja bym rozważył wyeliminowanie korektora komy i filtra co pozwoli na wykorzystanie czułości kamery 585MC w podczerwieni.

Poprawiłem już tę literówkę, 9/10 razy zapisałbym dobrze, akurat na AP pomieszały się palce na klawiaturze :D

 

6 godzin temu, bajastro napisał(a):

W wątku askarowym to żadnych zdjęć nie idzie się doprosić, zachłyśnięci nowościami nakupili sprzętu i teraz cisza. Zapewne za rok będzie wysyp tych Askarów na giełdzie.


Próbowałem już kilka razy focić w filtrze IR,  przykład poniżej. Korektor potrzebuję jednak mieć. Po serii prób i błędów i wielu złączek udało mi się znaleźć odpowiedni dystans. Bez korektora przy takiej skali i światłosile gładkie FOV ma średnicę około 2.5-3x średnica Jowisza :) 
image.thumb.jpeg.1c685f59fdbe70b06ad2c7409702562c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mack_mnk napisał(a):

 

Poprawiłem już tę literówkę, 9/10 razy zapisałbym dobrze, akurat na AP pomieszały się palce na klawiaturze :D

 


Próbowałem już kilka razy focić w filtrze IR,  przykład poniżej. Korektor potrzebuję jednak mieć. Po serii prób i błędów i wielu złączek udało mi się znaleźć odpowiedni dystans. Bez korektora przy takiej skali i światłosile gładkie FOV ma średnicę około 2.5-3x średnica Jowisza :) 
image.thumb.jpeg.1c685f59fdbe70b06ad2c7409702562c.jpeg

Ciekawa sprawa  z tym IR tutaj praktycznie jądra galaktyki na fotografii  nie widać  Chyba ,że to inna galaktyka .:uhm:

Edytowane przez fornax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.