Skocz do zawartości

Fotografia statywowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Korzystając z okazji, że kometa Lovejoy jest blisko bieguna północnego spróbowałem ją ustrzelić w piątkową noc ze statywu + C60D + 200/2,8 @4,0 ISO1600 8s. Z 200mm na styk zmieściła się w jednym kadrze z Polarną. :icon_cool:

 

Kometa jest już słaba, ma poniżej 8,0m ale ciągle jest widoczna, poniżej pomiędzy trzema gwiazdkami 9,5-10,5m

 

LOVEJOY I POLARNA.JPG

 

I zbliżenie:

LOVEJOY ZBLIŻENIE.JPG

Edytowane przez jutomi
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może wrzucę zeszłoroczne zdjęcie. W sumie połączenie dwóch zdjęć. Lewa strona to zachód słońca, prawa to zdjęcie gwiazd z tej samej lokacji zrobione kilkadziesiąt minut po ostatnich promieniach słońca :)

 

Gdyby przejście między dniem, a nocą było zawsze tak widoczne...

post-29143-0-85209900-1434276142_thumb.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może wrzucę zeszłoroczne zdjęcie. W sumie połączenie dwóch zdjęć. Lewa strona to zachód słońca, prawa to zdjęcie gwiazd z tej samej lokacji zrobione kilkadziesiąt minut po ostatnich promieniach słońca :)

 

Gdyby przejście między dniem, a nocą było zawsze tak widoczne...

 

ale skoro już tu wrzuciłeś to nie można nie wspomnieć o blogu naszego forumowego kolegi:

http://nightscapes.pl/blog/fazy-zmierzchu-podejscie-praktyczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Shaula? No nieźle :) O takich widokach to mogę zapomnieć mieszkając na północy kraju :(

 

Ostatnio byłem tu:

- o takich widokach z kolei mogą zapomnieć mieszkańcy moich okolic :icon_wink: .

 

Shaula, Centaur, i CrA z ~51°29'20'' N także tu:

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=3&t=19520

Mam nadzieje w tym roku poprawić zdjęcia CrA,EM 7 i Al Dhanab.

 

Edytowane przez heweliusz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo w Suwałkach tuż przed północą. O ciemnym niebie możemy teraz zapomnieć :(

 

To mozaika 7 zdjęć, dlatego jak zmniejszyłem całą fotkę, to gwiazdki pochowały się. W pełnej wersji (7500x2500) widać ich setki :)

 

Wersja full: http://i.solidfiles.net/d4fdb7c51f.jpg

Białe-noce-(mniejsza-wersja).jpg

Edytowane przez LibMar
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, fota ze wschodu księżyca nad Jeziorem Solińskim wykonana początkiem czerwca.

Jestem nowy zarówno na forum jak i w astrofotografii, więc trochę czasu minie zanim jakościowo nadrobię poziom ale na szczęście dużo tutaj cennych wskazówek :)

Pozdrawiam!
Marcin

post-29250-0-38549300-1435247913_thumb.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.