Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

@Kapitan Cook Ładne, ostre, choć dla mnie za ciemne cienie.

Mam pytania, ciemne bo ukrywałeś artefakty po składaniu? W czym stackowałeś, że takie zszycie widać? Pozwoliłem sobie rozjaśnić cienie, by zobaczyć lepiej szczegóły na dnie morza, a tam taki zagięty wielokropek. AS!3 ?

Image7.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OBERON RD Bardzo miło z Twojej strony ! Rzeczywiście wygląda dużo lepiej jak jest rozjaśnione. To wszystko wina pośpiechu. Czemu błędy w składaniu ? Ręczna robota w PS. Powiem szczerze, aż mi trochę wstyd bo nie pierwszy raz to robię a takie kwiatki wychodzą :) No cóż następnym razem bardziej się postaram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moi Drodzy koledzy i koleżanki z forum. Oto zdjęcie zjawiska światło-cieniowego w Zatoce Tęcz oraz gór Jura, z którego zrobiłem AstroRelację. Seeing był słaby, a i Księżyc nie był zbyt wysoko nad horyzontem. Jednak udało się zarejestrować jeden z celów, który był określony na 2021 rok. Parametry: data obserwacji 02.09.2021, teleskop Dobson 12" GoTo, Barlow x2 (TV), korektor komy MPCC, kamera ASI 462 MC, 40% z  5000 kl, gain 182. 

03_03_22_pipp_lapl4_ap520_conv_ps2_gimp.jpg

Edytowane przez kosmitek
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. To zdjęcie ma wiele różnych walorów: dobra szczegółowość, duża skala, nienaganna obróbka. Pięknie pokazuje jeden z ciekawszych obszarów leżących przy północno wschodniej krawędzi Księżyca. 

Poza wymienionymi: Morzem Humboldta i Endymionem ma jeszcze jeden wyjątkowy obiekt, który o dziwo pozostał niezauważony, ani przez autora tego pięknego zdjęcia, ani przez autorów innych zdjęć (w dużo mniejszej skali) publikowanych ostatnio. A to z rejestracji tego obiektu autor (autorzy innych zdjęć) powinien być szczególnie dumny.

Ja chylę czoła przed @OBERON RD za to zdjęcie wyjątkowej jakości, choć pozostawiam kwestię "zagadkowej struktury" nie rozwiązaną. Do tego przydałby się osobny temat i mam nadzieję, że @OBERON RD taki temat założy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Loxley napisał:

Brawo. To zdjęcie ma wiele różnych walorów: dobra szczegółowość, duża skala, nienaganna obróbka. Pięknie pokazuje jeden z ciekawszych obszarów leżących przy północno wschodniej krawędzi Księżyca. 

Poza wymienionymi: Morzem Humboldta i Endymionem ma jeszcze jeden wyjątkowy obiekt, który o dziwo pozostał niezauważony, ani przez autora tego pięknego zdjęcia, ani przez autorów innych zdjęć (w dużo mniejszej skali) publikowanych ostatnio. A to z rejestracji tego obiektu autor (autorzy innych zdjęć) powinien być szczególnie dumny.

Ja chylę czoła przed @OBERON RD za to zdjęcie wyjątkowej jakości, choć pozostawiam kwestię "zagadkowej struktury" nie rozwiązaną. Do tego przydałby się osobny temat i mam nadzieję, że @OBERON RD taki temat założy.

 

Wygląda na to że widoczna jest również górka centralna krateru Compton :) 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie tylko Morze Humboldta było fajnie widoczne, ale i Mare Smyhii leżące nie na "godzinie 2" ale na "godzinie 4" tarczy Księżyca. Jeszcze lepiej będzie widać górkę Comptona w dniach 4 i 5 lutego (jak chmur nie będzie). Mare Smythii z 3555 mm wyglądało wczoraj tak, a poniżej smaczek czyli okolice krateru Littrow i miejsce lądowania Apollo 17. Skoro później Amerykanie już na Księżyc nie latali, to tam musiało być TO COŚ co ich zniechęciło :new_shocked:

 

Mare Smythii Moon_170557_g6_ap343 v1 crop.jpg

Daves Litrow Vitruvius Moon_172118_g6_ap281 40 pr v1 jasniej crop.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.