Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wrzucam krater który jest zakamarkiem - kto umie rozpoznać co a zacz ? A co to za morze majaczy na horyzoncie?

 

 

Obejrzałem te bardzo udane zdjęcia kilka dni po ich zamieszczeniu i o ile drugie rozpoznałem z łatwością, to lokalizacja pierwszego była nieco trudniejsza. Chciałem się za nie zabrać później ale jak to często bywa skończyło się tylko na zamiarze. Pewnie zapomniałbym o sprawie gdyby nie mój zwyczaj okresowego przeglądania fotek na LPOD.

Wczoraj znalazłem chwilę, zerknąłem na wrzesień a tu pod "3" jakiś znajomy widok. No i mamy rozwiązanie. :)

1 Humboldt crater.

http://www.google.pl...iw=1333&bih=603

http://lpod.wikispac...ptember 3, 2012

2 Endymion crater i fragment Mare Humboldtianum

https://the-moon.wik...oldtianum, Mare

 

Zdjęcia Oberona to absolutna światowa liga. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

okolice pełni to okazja do złapania kraterów na brzegu tarczy

wstyd się przyznać ale nie jestem pewien co to za krater ... chyba Gauss :g:

po 4 godzinach tak przemarzłem, że na szybkiego nagrałem kilka avików na chybił-trafił i zwinąłem sprzęt

 

moon 2012-12-29_00_41_08.jpg

 

Mak 127, Soligor 2x, SPC880

 

pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jeden z moich ulubionych zakamarków

ledwo, ledwo ale jednak majaczy rozpadlina na dnie Doliny Alpejskiej :Elefant:

tę fotkę robiłem pod koniec sesji gdy seeing był już słaby

 

Mak 127, Vixen 2X wkręcony w nosek kamerki czyli około 1,5x, PGR Chameleon, filtr Baader R

resize 80%

 

Moon_204937_1k4.jpg

 

jeszcze Prosta Ściana

 

RR_2013_03_20.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Hej

 

Powalczyłem 28 Sierpnia z Księżycem. Niestety nie mogę zdecydować się, która wariant jest najlepszy. Który waszym zdaniem jest najlepszy?

Wg. mnie tak jak pisał szuu - nr 3 najlepsze. Pozostałe trochę za mocno (za grubo?) wyostrzone. Wydaje się, że widać więcej, ale dookoła kraterów itd. są artefakty po obróbce - coś jak odbicie przy źle ustawionej antenie w analogowej TV i obraz się jakby rozdwaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy obróbce z mojego ostatniego postu. Sam Damian Peach nic więcej nie wycisnął ;). Dużą degradację przy Księżycu wprowadza barlow. Opisywał to kiedyś rikluanim i chyba Jesion też coś na ten temat wspominał.

Generalnie tym sprzętem więcej nie wycisnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.