Skocz do zawartości

Zlot użytkowników Astro-Forum.org - Jodłów 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kika zapytań na priva o turystyczne aspekty zlotu od osób, które jeszcze nie były w Jodłowie. ...

 

właśnie dlatego Robert Bodzoń przygotował znakomity przewodnik turystyczny nt. co warto zobaczyć w Jodłowie i okolicach: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=17691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kika zapytań na priva o turystyczne aspekty zlotu od osób, które jeszcze nie były w Jodłowie. W zależności od pogody organizowane są wypady na Śnieżnik, Trójmorski Wierch, można też iść na grzyby, których nie brakuje w okolicznych lasach. Były również "rajdy" samochodowe do Międzygórza, Kłodzka, Kletna, gdzie zwiedzaliśmy starą kopalnię uranu, Muzeum Ziemi, Twierdzę Kłodzko. Jeśli będą chętni tym razem chciałbym pojechać w Góry Stołowe zobaczyć rezerwat skalny Skalne Grzyby i rezerwat krajobrazowy Błędne Skały. Jeśli starczy czasu to jeszcze Szczeliniec i kaplicę czaszek w Kudowie. W planach tradycyjnie jest wyprawa na Śnieżnik. Łączymy przyjemne z pożytecznym, bo czasem nawet w górach trzeba naprawić "malucha", który nie wiadomo jak znalazł się na szlaku :D Po takim spacerze piwko wyśmienicie smakuje w schronisku pod Śnieżnikiem :Beer: Dla osób, które mają ochotę przyjechać na zlot, a jeszcze nie były wrzucam kilka fotek z poprzednich lat.

 

Rysiu,

A może warto by było zgrubnie zaplanować wycieczki? Byłoby łatwiej zebrać grupę i przygotować się. Wszystko to oczywiście bliżej terminu zlotu, ale myślę,że można by pokusić się o coś takiego. Moglibyśmy wtedy "położyć" się wcześniej spać i wypić o jedno piwo mniej. Co o tym sądzisz?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu,

A może warto by było zgrubnie zaplanować wycieczki? Byłoby łatwiej zebrać grupę i przygotować się. Wszystko to oczywiście bliżej terminu zlotu, ale myślę,że można by pokusić się o coś takiego. Moglibyśmy wtedy "położyć" się wcześniej spać i wypić o jedno piwo mniej. Co o tym sądzisz?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Polecam zorganizować się w grupy przy odwiedzaniu kopalni uranu. Ciekawe czy uruchomili juz nowe sztolnie do zwiedzania... a i własnego fluorya można na hałdzie gruzu przy kopalni odkopać ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zorganizować się w grupy przy odwiedzaniu kopalni uranu. Ciekawe czy uruchomili juz nowe sztolnie do zwiedzania... a i własnego fluorya można na hałdzie gruzu przy kopalni odkopać ;)

 

Pozdrawiam.

Mam taki fluoryt w ogródku. Sąsiedzi myślą, że UFO wylądowało! :szczerbaty:

 

"o jedno piwo mniej" jest bardzo wskazane... Bardzo! Nie, żebym był abstynent...

 

 

Jodłowskich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby napisac jak wyglada sprawa pokoi tam na miejscu w Jodlowie??? Nie jestem czestym uczestnikiem tego typu spotkan, dlatego jestem troche wybredny co do tego :) ale wszystko da sie zniesc :)

 

Ps. Co do zwiedzania, to jestem z Kudowy i sluze pomoca w zwiedzaniu okolic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu,

A może warto by było zgrubnie zaplanować wycieczki? Byłoby łatwiej zebrać grupę i przygotować się. Wszystko to oczywiście bliżej terminu zlotu, ale myślę,że można by pokusić się o coś takiego. Moglibyśmy wtedy "położyć" się wcześniej spać i wypić o jedno piwo mniej. Co o tym sądzisz?

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Dobry pomysł. Jestem otwarty na propozycje. Zaliczyłem wszystkie zloty w Jodłowie, wiem gdzie już część osób była, dlatego nie proponowałem tych samych miejsc. Kiedyś nie udało nam się zwiedzić Jaskini Niedźwiedziej, bo trzeba zrobić wcześniej rezerwację biletów. Może tym razem się uda? Jestem otwarty na propozycje, mogę pojechać w dowolne miejsce, mam 3 miejsca wolne w samochodzie i nie chce mi się siedzieć cały dzień w schronisku. Od tego jest wieczór i cała noc :D Dni proponuję spędzić aktywnie, a wiadomo, że w grupie raźniej :Wave: Jedne piwko mniej przed wyjazdem to oczywiste. W któryś dzień można pieszo pójść w góry, np. na Śnieżnik na...piwko :D Przez Trójmorski Wierch to długa wycieczka i piękne widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy komplet zgłoszeń na miejsca w ośrodku i dwie agroturystyki . Na zlocie będzie więc około 70 osób . Na początku września lista zostanie zweryfikowana o osoby które nie dokonały wpłat więc może kilka miejsc się zwolni .

 

Zapraszam do działu: Geografia gdzie nasz nieoceniony Robert Bodzoń zamieścił wspaniałe opracowanie na temat Jodłowa i okolic . Ziemia Kłodzka to nie tylko bajeczne widoki ale wiele niewyjaśnionych tajemnic . Jezeli macie swoje doświadczenia w zwiedzaniu Kotliny to właśnie tam piszcie i publikujcie zdjęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jakies jedynki?

 

Ja tam juz mam potwierdzenie zakwaterowania i jade z kumplem , ale jezeli bedzie taka potrzeba moge wziac kwatere z z jakas astronomką nie ma problema, jakos sie pomiescimy ... B)

 

Na serio : pisze sie na wycieczke do kopalni uranu. (mam licznik przenosny wiec jestem spokojny)

 

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zgłoszenia na maila po tym jak napisałem że mamy "nadkomplet" wpisuję na listę oczekujących . Cieszę się że jest tak dużo zgłoszeń i martwię się tym że nie mam tylu wolnych miejsc . Teoretycznie mogę przyjąć nieograniczoną ilość rezerwacji z własnym namiotem lub campingiem , miejsca na łące jest full . Jadło w ośrodku i oczywiście taniej za własną miejscówkę .

 

Przepraszam że może nie na każdy mail odpisałem ale proszę o wyrozumiałość , mam w domu remont a w piątek na tydzień jadę na urlop . Wracam 25 sierpnia w sobotę i postaram się każdemu odpisać . Jak znam życie i wieloletnie doświadczenie w organizacji zlotów część osób się po prostu wysypie i będą wolne miejsca .

 

Więc : krótka piłka . kto zapłaci ma rezerwację , kto nie wpłaci wypada z listy . Inni czekają i chcą się spotkać z astrobracią bez względu na prognozy pogody .

 

Po raz kolejny przypominam , wynajmujemy w "ciemno" cały ośrodek , dwie agroturystyki , domek letni i w rezerwie wielką przyczepę campingową . Za wszystko płacimy z góry od czwartku do niedzieli . Proszę więc aby nie pisać mi w ostaniej chwili że "zachorował pies teściowej " i ktoś nie przyjedzie a oczekuje zwrotu wpłaty . Takiej opcji nie ma .

 

ZGŁOSZENIE W WATKU NIE JEST REZEWACJA TYLKO MILA CHECIA OBECNOSCI NA ZLOCIE , pamiętajcie proszę . Formalne zgłoszenia tylko na : Baxter@kki.pl

 

Pozdrawiam .

 

 

Ostatnie wolne miejsce wystawię na Allegro . Ciekawe za ile by poszło :))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkich przepraszam, w szczególności organizatora za zamieszanie, ale niestety jednak nie będę mógł przyjechać... daty egzaminów mnie zaskoczyły...

 

Mam nadzieję że będziecie się wszyscy świetnie bawić a pogoda dopisze tak jak w zeszłym roku :Beer:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już się zaczęły pojawiać posty dotyczące wspólnej jazdy na zlot. Może warto byłoby wydzielić osobny wątek pt. "Mam wolne miejsce - szukam miejsca". Piszę to, bo jestem również zainteresowany. A wygląda mi niestety na to, że będę jechał sam z Torunia. W pojedynkę średnio się kalkuluje (około 250 zł w obie strony, a PKP około 60-100). Chętnie do kogoś dołączę albo przyjmę do siebie. W grę wchodzą okolice Torunia, ale też najbliższe przystanki po drodze (Inowrocław, Strzelno itd.). Jak się nie uda, to chyba jednak pojadę pociągiem i wtedy będę się umawiał na ostatni odcinek od PKP (Kłodzko albo Bystrzycę).

PS. Oczywiście, jeśli znajdą się chętni, to oferuję trzy miejsca w Suzuki Swift sedan. Sam większego sprzętu nie biorę, a więc miejsca dosyć dużo.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkich przepraszam, w szczególności organizatora za zamieszanie, ale niestety jednak nie będę mógł przyjechać... daty egzaminów mnie zaskoczyły...

Ja też czekam na datę poprawki i coś podejrzewam, że akurat będzie w tym nie chcianym terminie...

W ostateczności trzeba będzie przełożyć egzaminy! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.