Skocz do zawartości

Aktualnie na Słońcu


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie dodać jedno ze zdjęć Słońca wykonane przy pomocy lustrzanki i Lunta 35tki w czasie zlotu w Jodłowie, zdjęcie wykonane w projekcji okularowej :szczerbaty:

 

Zdjęcie z dnia 1 października.

IMG_9021sm.jpg

 

 

Pozdrawiam

Patryk

 

edit.

specjalnie pozostawiłem te niebieskie obramowania ;) dodają uroku :szczerbaty:

Edytowane przez mlody188
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać jedno ze zdjęć Słońca wykonane przy pomocy lustrzanki i Lunta 35tki w czasie zlotu w Jodłowie, zdjęcie wykonane w projekcji okularowej :szczerbaty:

 

Zdjęcie z dnia 1 października.

IMG_9021sm.jpg

 

 

Pozdrawiam

Patryk

 

edit.

specjalnie pozostawiłem te niebieskie obramowania ;) dodają uroku :szczerbaty:

 

 

Ciekawiło mnie jak Słonko wygląda przez tą rurkę. Dzięki za fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przed chwilą zerknąłem na Słońce przez PST i zauważyłem że grupa plam 1339 bardzo pojaśniała, być może mamy jakiś rozbłysk, może ktoś potwierdzi jakimś lepszym sprzętem.

 

Rzeczywiście, spaceweather.com wspomina o serii rozbłysków wczorajszego dnia: http://spaceweather....th=11&year=2011

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak długo wątek trwał a tu zastój już od dłuższego czasu. Czy dlatego, że słońce rok temu wyglądało ładniej ???

Dziś spojrzałem na naszą gwiazdę (z 1000mm i okular 26mm) i jakoś nie napawa optymizmem (mnie krótkofalowca).

Niebo bezchmurne w całej Polsce. Aktywność niewielka, plam mniej niż rok temu...

Zdjęć duużo mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo wątek trwał a tu zastój już od dłuższego czasu. Czy dlatego, że słońce rok temu wyglądało ładniej ???

Dziś spojrzałem na naszą gwiazdę (z 1000mm i okular 26mm) i jakoś nie napawa optymizmem (mnie krótkofalowca).

Niebo bezchmurne w całej Polsce. Aktywność niewielka, plam mniej niż rok temu...

Zdjęć duużo mniej...

 

Zdjęć mniej bo i pogoda nie dopisywała jak w ubiegłym roku :) Cieszy fakt że jednak nasza gwiazda dalej ma wysypkę i to całkiem sporą. Za kilka dni będzie na co popatrzeć.

 

20120303_072026_1024_HMII.jpg

 

 

Wersja większa - 4096x4096

20120303_072026_4096_HMII.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tornado gorącej plazmy. Niesamowite zjawisko na Słońcu

 

Przez trzydzieści godzin w dniach 7-8 lutego 2012 r. obserwatorium Solar Dynamics nagrywało wspaniałe zjawisko: szalony taniec słonecznej plazmy na powierzchni naszej gwiazdy. Silny wybuch słonecznej aktywności przypominał ziemskie tornado. Słoneczny wir był większy niż Ziemia

 

Dark193.jpg

http://sdo.gsfc.nasa.gov/gallery/potw.php?v=item&id=94

 

i filmik

http://sdo.gsfc.nasa.gov/gallery/gallery/assets/movies/Dark193_best.mpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film z tornadem można również obejrzeć tutaj - jakość wydaje mi się że jest lepsza

http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Tornado-na-Sloncu-5-razy-wieksze-od-Ziemi,wid,14384988,wiadomosc.html?smg4sticaid=6e396

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wracam po kilkuletniej nieobecności w testem filtru ND5. Stack 2 fot kolory oczywiście sztuczne ;)

Jedno pytanie nie warte osobnego tematu. Gdy robiłem oprawe na filtr przykleiła mi się od niego szara taśma (ta mega silna). Udało się oderwać, jest troche pognieciona co widać na zdjęciu bez okularu przez wyciąg. Czy to ma duży wpływ na ostrość obrazu a jak tak czy można to poprawić używając tego dekla z otworem tak by światło przechodziło przez tą dobrą część filtru?

post-16206-0-11755700-1338645711_thumb.jpg

post-16206-0-71446800-1338646030_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.