Skocz do zawartości

17P/Holmes - Nagłe pojaśnienie!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne zdjęcia ;) Ja w tej chwili czekam na dziurę w chmurach ... :szczerbaty:

 

Wydaje mi się że nie tylko ty... :D

 

Chociaż moim głównym problemem teraz jest zakrycie plejad a nie jakiś tam Holmes.... :blink:

 

Kto by się interesował taką beznadziejną kometą?! :blink::lol: *

 

*Z braku pogody człek zaczyna nieco wariować więc proszę nie brać tych moich ironicznych wypowiedzi do serca...

 

No oczywiście że czekam aż Perseusz się pojawi!!! :helo::Beer: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w trakcie obserwacji kometki - widok super. Do tego jeszcze przelecial bolid z -5 mag B)

 

 

 

no wielkie dzięki za pocieszenie... idę testament pisać i zgadnij komu NIE zapiszę mojego teleskopu...

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wielkie dzięki za pocieszenie... idę testament pisać i zgadnij komu NIE zapiszę mojego teleskopu...

 

 

 

Ori

Spokojnie B) jestem w takiej samej sytuacji co Ty wnerwiam się jak nie wiem a mama mnie uspokaja i mówi że nikt nie ma wpływu na pogodę...

Ale jak jesteś 'kasiasta' to zamów sobie takie myśliwce co rozganiają chmury- i po problemie!

Chociaż - wczoraj na 10 minut nie miałem chmur, i kometę zaliczyłem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili jest wspaniała pogoda :D

Przed chwilą wróciłem z obserwacji o i mam pytanie :/

Czy możliwe żebym zobaczył 10'' ten mały dymek pod kometą z tego zdjęcia z internetu które podał Marek ?? ( to w kwadraciku ??

Bo podczas obserwacji coś tam widziałem .. ale może była to gwiazda <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jenda sprawa. Na zdjęciach jądro znajduje się w samym środku dużej ciemniejszej otoczki. Natomiast jaśniejsza wewnętrzna część jest przesunięta względem jądra. Czemu zewnętrzna otoczka też nie jest przesunięta? Czyżby wewnętrzna część była ukierunkowanym wyrzutem materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc daje jak oszalały, niebo jest mleczne i przewalają się chmurki. :huh:

 

Mimo to, kometkę bez trudu zlokalizowałem okiem nieuzbrojonym bez sprawdzania na mapkach jej pozycji.

Mam wrażenie, że w przeciwieństwie do obserwacji z czwartku, już gołym okiem widać jej niepunktowość.

 

Świetnie widoczna w lornetce 10x50, Oooo... Urosła znacznie od czwartku :)

 

 

Pzdr :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Na http://www.spaceweather.com/ pisze ze kometa przewyższa rozmiarami Jowisza. I pomyśleć, że kometa do zobaczenia, której był jeszcze potrzebny niedawno duży teleskop teraz jest taka duża :) .

 

 

 

Mam nadzieję, że wiesz że tu chodzi o rozmiary kątowe a nie o rzeczywistą "wielkość", jeśli tak to przepraszam za off topic ;)

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Ps: Mam wreszcie pogodę :D ...

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wiesz że tu chodzi o rozmiary kątowe a nie o rzeczywistą "wielkość", jeśli tak to przepraszam za off topic ;)

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Ps: Mam wreszcie pogodę :D ...

 

Okazuje się, że chodzi o rzeczywistą wielkość! :)

 

Na spaceweather napisali "scaled to the same distance" czyli przeskalowany do tej samej odległości.

Edytowane przez artles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widziałem kometkę wraz z kolegą z forum Kamilem (Kamilex) mieszka w moim mieście, piękna rzecz ta kometa, tylko właśnie każdy się denerwuje bo pogody nie ma by to szlak! :szczerbaty:

Widzę ładne fotki tutaj dajecie, mam tylko jedno pytanie .. Czemu ta kometa się "rozlatuje"

jaka jest tego wina udeżył w nią jakiś obiekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.