Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jedni widzą to tak, inni trochę inaczej, kwestia punktu widzenia :) :) :)

 

http://astropolis.pl...240#entry480096

wieniec był widoczny kilka godzin wcześniej ... ale u mnie tylko między gałęziami :icon_sad:

za to po północy widać było masę smug kondensacyjnych, których normalnie w nocy nie widać

zastanawiam się jak w takich warunkach można robić fotometrię B)

sam kiedyś próbowałem ale poniosłem porażkę i chyba już wiem dlaczego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podszedłem jeszcze raz do obróki tego samego avi. Tym razem zrobiłem tak: Algin i Stack w RegiStax 6, Lucy Richard. Deconvol. i Jasność z Kontrastem w Astra Image 3.0 Pro oraz kosmetyka w Corel PaintShop Pro X5. Jak dla mnie wyszło lepiej, od fotki wyżej.

Moon20130125.jpg

Moon20130125n.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie dorzucić Księżyc którego miałem okazję złapać tuż po wschodzie Słońca będąc na wypadzie narciarskim w Dolomitach. Zupełny spontan, małpką SONY i do tego przez szybę okienną bo spory mróz był. Zrobione 31 stycznia tuż przed 8 rano.

Jotpegi prosto z aparatu. Tylko resize, bez obróbki. Oczywiście wrażenie mniejsze niż w realu. Ale tylko tyle mi pozostało po tej krótkiej chwili spektaklu pełnego soczystych kolorów wschodu. Pięć minut później już nie było co oglądać i było po wszystkim...

Copy of DSC05784.JPG

Copy of DSC05786.JPG

Copy of DSC05787.JPG

Copy of DSC05788.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszyscy wczoraj fotografowali kometkę i niektórzy szczęściarze zorzę a ja się wyłamałem i avikowałem Księżyc. To moja ostatnia fotka przed szpitalem. Kometki już pewnie nie zdążę zobaczyć tak więc mogę tylko trzymać kciuki żeby wam się udało a wy możecie trzymać za pomyślny przebieg mojej operacji ;).

Fotka z Newtona 200/1000, kamerka Point Grey Chameleon, filtr czerwony GSO

 

Resize 50:

ksiezyc1resize.jpg
Pełna rozdzielczość tutaj:
http://img822.imageshack.us/img822/7311/ksiezyc1.jpg

 

P.S Zapomniałem dodać, że seeing był totalnie do bani 1-2 na 10.

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wczoraj fotografowali kometkę i niektórzy szczęściarze zorzę a ja się wyłamałem i avikowałem Księżyc

 

nie tylko Ty. Ja też avikowałem Księżyc. Kometa i zorza skryły się za warstwą chmur

sezon na Księżyc powoli zbliża się do końca, a fotek jakoś mało ... ale to chyba wina pogody

 

zrobiłem identyczną mozaikę ale wprowadziłem pewną modyfikację. Połowę tarczy fotografowałem przez zwykły filtr czerwony, a drugą przez specjalny filtr z chmur :icon_evil:

 

Mak 127, PGR Chameleon, filtr Baader R low pass

ogniskowa 1500, resize 50%

 

Moon_2013_03_17_193106_50%_2.jpg

 

jedna część mozaiki 100%

Posidonius, Herkules, Atlas, Endymion i Cleomedes

 

Moon_2013_03_17_193352_2-.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się na wieczór pogoda, więc upolowałem Księżyc. Zauważyłem, że po zaznaczeniu Flip x i y w FC2.2 b40 spada, podczas avikowania, ilość fps do 10 lub mniej.

 

Duże zdjęcie to mozaika z dwóch fotek. Czas w załącznikach.

 

TS Individual ED 70/420 2" OTA, EQ2, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, FireCapture 2.2 beta40, Barlow GSO ED 2,5x,

RegiStax 5.1, Corel PaintShop Pro X5, Microsoft ICE.

Księżyc_20130320_182112_stitch.jpg

Księżyc_t20130320_182112_stitch.jpg

Księżyc_Barlow 2,5x.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem kamerę Point Gray Firefly. Niedroga monochromatyczna kamera służy mi za guider, dzisiaj wycelowałem w księżyc aby zrobić mozajkę niestety dym z komina sąsiada nie pozwolił zebrać całego materiału więc wstawiam fragment.

Pierwsze zdjęcie SW 150/750 FireFly MV barlow 2x każda składana fotka miała 1000 klatek, drugie bez barlowa 5 zdjęć po 100 klatek

 

 

Moon_231008_0000_stitch.jpg

Moon_214518_0000_stitch.jpg

Edytowane przez kudi145
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też zajmowalem się avikowaniem Księzyca, ale z marnym skutkiem z uwagi na seeing, ale za to spotkała mnie zaskakująca niespodzianka. Kiedy wyszedłem na balkon korygować ostrość w teleskopie, ujrzałem w odległości jakieś 10 metrów wielki pomarańczowy owal wolno obniżajacy lot ku ziemi, by za chwilę miękko wylądować pod latarnią. Przyznam że pierwsze wrażenie było niesamowite, ale już po sekundzie rozpoznałem lampion, więc pobiegłem po aparat żeby uwiecznić gościa z przestworzy. Gdyby tak wszedł mi w pole widzenia i nagrał sie na aviku, to bym miał zagwozdkę. Niewiele brakowało. :szczerbaty: .

IMG_7200x..JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z wieczora 20.03 - po roku przerwy sfilmowałem trochę Księżyca. Chmury się kręciły, więc kadry wybrałem dość losowo, ale w końcu postanowiłem zrobić z nich dwie mozaiki (pierwszy raz :) ). Jednak faktycznie takie wielkie obszary ogląda się dużo ciekawiej, niż małe kawałki :)

Zestaw jak zwykle - GSO 150/750 @f/12, QHY5 + Astronomik IR, Registax i Photoshop.

 

2013-03-21-mosaic1.jpg

2013-03-21-mosaic2.jpg

 

http://astrojolo.blogspot.com/2013/03/moonwalk.html

 

PS widzę że forum zmniejsza obrazki, więc tu linki do oryginałów:

https://www.dropbox.com/s/oa1znqppamht2vk/2013-03-21-mosaic1.jpg

https://www.dropbox.com/s/5fpcadlmgrs8pbo/2013-03-21-mosaic2.jpg

Edytowane przez jolo
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza robiona po północy prawie cała mozaika :szczerbaty:

SW 150/750 barlow 2x, PoinGray Firefly MV, 39 avików po 1000 klatek stackowane w registax 6 oraz sładane w Microsoft ICE (prawie skończyło mi się miejsce na dysku :D ), niestety seeing słaby. Jeszcze pełna rozdzielczość http://www24.speedyshare.com/8e8YJ/download/Ksiezyc.jpg

Rafał

Księżyc.jpg

Edytowane przez kudi145
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wpadliśmy na podobny pomysł i mnie również 'udało się' pominąć dwa narożniki w mozaice :)

Zestaw - GSO 150/750 @f/12, QHY5 + Astronomik IR, Registax i Photoshop.

 

Mozaika mała:

moon-23.03-fin_small.jpg

i link do pełnej wersji https://www.dropbox.com/s/0ov6r42ez5r2qbv/moon-23.03-fin.jpg (ponad 17MPx)

 

I trzy wycinki:

moon-23.03-fin3.jpg

moon-23.03-fin1.jpg

moon-23.03-fin2.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pobawiłem się Księżycem, skoro uniemożliwiał robić dsy ;) Wymyśliłem coś takiego: animowany gif ukazujący przesunięcia terminatora. Miałem nadzieję, że złapię choć kilka dni, ale i na to pogoda nie pozwala. Albo za jasny Księżyc i nie da się robić dsów, albo jak już zdecyduję się na Księżyc, z jakimś planem co do niego, to zakrywa się chmurami. Coś mi się zdaje, że nie tylko druga strona Księżyca powinna się nazywać "niewidoczną stroną Księżyca" :/

 

Myślałem, że tu gify działają, ale skoro nie, to animacja jest tu:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?action=dlattach;topic=20514.0;attach=22357;image

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.