Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A to moje zdjecie ksiezyca. Intes Micro M603 i Canon 400d w ognisku glownym. Stack ze 140 zdjec znaczne gorszej jakosci i lekki procesing w AP. Osobiscie nie jestem zachwycony ze wzgledu na slaba ostrosc. Zauwazam tez, ze M603 wpada w minimalne drgania nawet kiedy wyzwalam podniesione lusterko 400d. Testy w dzien pokazuja, ze nawet takie mikro drgania sa przyczyna nieostrosci. Przestaje to miec znacznie przy krotkich czasach (1/640). Niestety, dovetail jest przykrecony do INTESA kilkoma srubkami i sadze, ze to tu sa jakies mikro luzy. Niestety, ciezko jest dobrac mi jakies pierscienie mocujace (a moze ktos mi cos poradzi ?).

 

Pozdro, Dmitri

post-19476-074361900 1284573351_thumb.jpg

Edytowane przez dmitrimaksutov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCT 8", f/10, filtr czerwony:

0m1.jpg0m2.jpg0m3.jpg0m4.jpg0m5.jpg0m6.jpg

 

 

SCT 8", f/10, filtr RG-1000 (podczerwień od 1000nm):

0r1-b.jpg0r2.jpg0r3.jpg0r4.jpg0r5.jpg

 

Seeing był średni, choć fotki w miarę udane. Przy RG-1000 puszczającym podczerwień na krańcu czułości CCD falowanie zostało całkowicie "wycięte" choć ekspozycje musiały być znacznie dłuższe (0,25 sek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień obserwacji Księżyca i seing znacznie lepszy niż wczoraj, (nie pamiętam już tak dobrej widoczności jowiszowej czerwonej plamy). :astronom:

Początkowo, miałem tylko zamiar trochę polukać na łysego tuz przed pełnią ale jak zobaczyłem niesamowicie ostre południowe okolice podbiegunowe to nie moglem sie oprzeć przed zrobieniem chociaż jednej komórkowej fotografii.

DSC01886 A 2.jpg

Zdjęcie nie zostało obrócone i przedstawia grupę nie nazwanych szczytów z tego rejonu i leżący wśród nich krat. Drygalski (średn. 168km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przykładem poprzednika oraz z uwagi na słabszy seing przedstawiam Księżyc w mniejszej skali.

11 godzin po pełni, komórka SE K770i, kitowy okular25mm i trochę obróbki graficznej.

DSC01904 A 1.jpg

Oby tylko przez następne kilka dni pogoda wytrzymała.

Edytowane przez Art 69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarzywając popołudniowego ruchu na świerzym powietrzu (przy grabieniu liści :) ) robiłem sobie czasem przerwy by popatrzeć na jaśniejący wieczorny Księżyc. Moją uwagę przyciągała widoczna gołym okiem charakterystyczna wypukłość na linii terminatora. Dzieje się tak gdy tuż przed dziesiątym dniem po nowiu Słońce oświetla zachodnie partie MONTES CARPATUS oraz wyżynę znajdującą się po lewej stronie krat. COPERNICUS.

DSC01961_filtered.jpg

W nieruchomym, zimnym powietrzu seing był niestety bardzo słaby.

Edytowane przez Art 69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.