Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna uwaga, nie wszystkie emoticony wyświetlają się u mnie w postaci obrazków. Tylko pierwsze 20 jest ok, reszta w postaci tekstu.

 

Widzę że przy imporcie zapodziały sie gdzieś punkty karmy za posty.

 

Mam nadzieję, że szybko to się zmieni (dotyczy obydwu kwestii). Forum jest tak zrobione, że powinno działać prawidłowo na wszystkich urządzeniach i przeglądarkach, od komórek, przed PDA, do egzotycznych komputerów - czego nie można było powiedzieć o poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że szybko to się zmieni (dotyczy obydwu kwestii). Forum jest tak zrobione, że powinno działać prawidłowo na wszystkich urządzeniach i przeglądarkach, od komórek, przed PDA, do egzotycznych komputerów - czego nie można było powiedzieć o poprzedniej wersji.

 

Co do mojej BLackBerry to poprzednia wersja była idealnie odwzorowana. Nowa to tak jakby textowa wersja. Nie wiem czto wina komórki, czy ustawień. Czy ktoś mający Blackberry mógłby potwierdzić, że można przegladac stronę z normalnym widokiem jak na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wspomnianego przycisku prowadzącego do najnowszego posta w menu "wyświetl nową zawartość", chciałbym jeszcze podsunąć pomysł uwydatnienia głównej treści posta w stosunku do sygnaturki każdego użytkownika. W skrócie: wypowiedź jest mniej widoczna niż podpisy (biję się w pierś bo sam mam kolorową sygnaturkę)

pozdrawiam

 

P.S: Mam strasznie przedpotopowego kompa, ale forum śmiga szybciutko. Wypas.

 

Edyta: Aha. W profilu można ustawić "status". Jeszcze nie próbowałem. Do czego to służy?

 

Druga Edyta: Dodałem forum "szkice obserwacyjne" jako forum obserwowane, ale w menu po prawej na głównej stronie forum "obserwowana zawartość" nie wyświetla się owe forum. Why?

Kolejna Edyta: Już wyczaiłem pojawi się pozycja jak pojawią się nowe wpisy. A jak mam być widoczne, to wystarczy kliknąć na "pokaż fora bez nowych tematów".

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, po wejściu na forum myślałam, że pomyliłam drzwi ;) teraz już mniej się potykam i chyba nawet zaczyna mi się podobać...

 

Powiedzcie proszę, czy są jakoś zaznaczane tematy w których dany użytkownik brał udział tj. dokonywał wpisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa terapia szokowa :huh:

Wczoraj w oczekiwaniu na powrót forum poklikałam sobie na IP.Board i psychicznie przygotowałam się na zmiany. Jednak i tak pierwsza reakcja dziś - buuu nie podoba mi się. To nie moje astro - forum. Zmiana jest radykalna, ale wiadomo trzeba się rozwijać. Trochę czasu minie zanim to wszystko na nowo ogarnę.

Trochę mnie jednak martwi, że w nokii E51 nowe AF wyświetla się z błędami :( Stara wersja śmigała aż miło, a teraz nie da się przeglądać. Mam nadzieje, że to przejściowe problemy.

Jak już wszyscy się otrząsną z szoku to dopiero będzie można docenić efekty zmian, bo na razie to trzeba się nauczyć jak to to na nowo obsługiwać :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poprawić regulamin forum. Podpunkt b ) wyświetla się jako emotek B) hihihi. No i troszkę tam błędów się wdarło, np: link w połowie zdania :)

pzdr

Regulamin to trzeba zrobić. Nigdy nie powstał, a ten to jakiś klon z drobnymi zmianami. Tylko kiedy to wszystko robić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuważyłem, że tylko na dole strony jest link do przejścia na początek wątku i strony głównej. Troche mała czcionka, można by powiększyć by bardziej sie rzucało w oczy?

Jeszcze lepiej byłoby gdyby tak jak w starym forum obok przycisku Raportuj, znajdował sie przycisk GÓRA. Może to tylko ja, ale niewygodne jest przewijanie całej strony, szczególnie gdy wątek jest długi.

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Postanowiłem założyć nowy temat, abyśmy mogli wzajemnie się informować i nowinkach odkrytych w tej nowej wersji forum.

[...]

Tutaj można by wrzucać informacje, co kto odkrył drogą dedukcji, albo kombinowania. Każdy będzie mógł sobie opanować różne opcje.

 

Chłopaki. Proszę Was.

Typowe sprawy i problemy, co działa tak, a powinno inaczej, co chcemy, a czego nie chcemy, co trzeba poprawić piszmy tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=23164&st=140

okej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś udało mi się "zaplusować" swojego posta- ta opcja chyba nie będzie długo dostępna?

Jeśli sprawia Ci to przyjemność, to sobie plusuj...

 

Chłopaki. Proszę Was.

Typowe sprawy i problemy, co działa tak, a powinno inaczej, co chcemy, a czego nie chcemy, co trzeba poprawić piszmy tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=23164&st=140

okej?

Zaraz to poprzenoszę, żebyś nie miał tu bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, a gdzie nie masz dostępu?

 

Źle napisałem. Dostęp mam do wszystkich archiwalnych PM ale nie moge na nie odpowiedzieć. Wygląda to mniej więcej tak:

 

W liście wątków:

af_inbox.png

 

W pojedynczej wiadomości:

af_message.png

 

Może ja coś robie źle? Nie jest to krytyczna sprawa, ale nieco niewygodna.

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała garść uwag/spostrzeżeń:

obecnie oglądam AF na monitorze w rozdzielczości 1024×768. Przy dłuższych wypowiedziach treść postu zachodzi pod panel plusowo-minusowy, np tu:

karma.jpg

lub tu:

http://astro-forum.o...ndpost&p=353721

(w zasadzie każda dłuższa wypowiedź Wimmera - z racji jego długiej stopki - wyświetla się w ten sposób

Ponadto, w IE 6.0 (WinXP) próba wstawienia linku zakończona klapą (wyskoczył panel który był jakby za bardzo przesunięty w lewo (lewa krawędź wystawała poza obszar wyświetlania), a próby kliknięcia w pola tekstowe nie przyniosły efektu). Podobny efekt jest przy próbie załączenia grafiki czy mediów. W ostatnim przypadku przynajmniej jest podpisany przycisk "wyślij media", choć tego to akurat się domyślam, bo widzę tylko napis "J MEDIA" - a reszta panelu pobiegła oczywiście w lewo*

 

Poza tym - mam wrażenie (nie wiem czy aby nie błędne), że AF rozrosło się trochę wszerz, tak jakby było bardziej dopasowane do monitorów 16:9. Wcześniejsza wersja mieściła wszystkie panele nawet w tak słabej rozdzielczości jakiej używam teraz... (tego akurat porzestanę się czepiać, jak tylko wrócę do domu i przejrzę AF na komputerze, monitorze i przez internet a nie na tej imitacji tychże rzeczy, która mam dostępne u teściów...)

 

_____________________________________

*Jeśli ten problem został już zauważony przez grono Administratorów, to przepraszam za zgłaszanie oczywistej oczywistości.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak i tak pierwsza reakcja dziś - buuu nie podoba mi się. To nie moje astro - forum. Zmiana jest radykalna, ale wiadomo trzeba się rozwijać. Trochę czasu minie zanim to wszystko na nowo ogarnę.

Niestety zgadzam się. No ale konkretnie co. Pierwsze wrażenie to zbyt cukierkowaty wygląd jak dla forum "kosmetyczek" a nie przyzwyczajonych do ciemności i zimna astroamatorów ;) no ale to kwestia gustu i to nie jest problem tak jak pisał kiedyś Adam społeczna próba wyboru kolorystyki pewnie by skończyła się awanturą :) .

 

Natomiast bardzo nie podoba mi się rozstrzelenie treści. Trzeba się naprzewijać, żeby przeczytać jakiś temat. W najlepszym przypadku na jednym ekranie przy rozdzielczości 1680x1050 w ffx mieszczą się trzy posty a typowo dwa. Moim zdaniem są za duże odstępy między liniami i za duże avatary, tak że cały opis użytkownika daje ok. 480px wysokości i choć ktoś napisze odpowiedź "fajne" to i tak zajmie pół ekranu. W celu oszczędności miejsca może wyrzucić info o zainteresowaniach do profilu.

Zmieniłbym też czcionkę przy informacji o edycji postu na jakąś mniejszą odróżniającą się od treści jak to było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś robie źle? Nie jest to krytyczna sprawa, ale nieco niewygodna.

Dobrze robisz. Tak jak już pisałem, PW zmieniło się na komunikator, czyli zakładasz jakby "konwersację" - coś jak chat na PW. Nie możesz kontynuować starych, bo one są ze starego systemu. Napisz komuś nową wiadomość, to wtedy będziesz mógł kontynuować i utworzy się kontekstowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.