Jump to content

Recommended Posts

Cześć

Jak tak patrzę do wątku "Księżycowe zakamarki", to szczęka mi opada. To co Panowie tam wyprawiają nie mieści się w głowie! Z każdym zdjęciem jesteście coraz lepsi!

ALE! Na szczęście Bozia dała nam jeszcze kredeczki i ołóweczki i karteczki papieru :) Zatem postanowiłem w odważny sposób zatytułować ten wątek i rozpocząć szkicową konkurencję dla "Księżycowych zakamarków".

Natchnął mnie do tego szkic Jarzbiego pt. "Długie cienie nad Kaukazem".

Zatem koledzy-szkicownicy! Pokażmy, że nie jesteśmy gorsi! :)

Będę do tego wątku wrzucał wszelkie szkice wybranych i przypadkowych partii naszego satelity (bo przyznam szczerze, że bardzo mi się to spodobało). Zachęcam też, żeby każdy ze szkicujących też wrzucał tutaj swoje "Księżycowe zakątki"

Ten szkic dedykuję Hanysiakowi!

moon.eratostenes.jpg

Krater Eratostenes (?) i Apeniny (?) - białe pastele na czarnym papierze, szkic z przedwczoraj (kończony wczoraj), SCT 5", LVW 13mm, Speers-Waler 7,4mm, barlow 1,6 i filtr Moon&SkyGlow i #80A niebieski

• Like 3

Super. Widzę że ładnie to wychodzi na czarnym papierze. Na pewno to jest z przedwczoraj?

Szkoda, że pełnia jest bo mnie też nosi by jeszcze raz spróbować sił.

Edited by jarzbi

I całe szczęście, że Bozia dała Ci te kredki i ołóweczki ;) bo Twoje szkice są znakomite! Gratuluję genialnego pomysłu, zazdroszczę umiejętności i życzę by Księżycowe zakątki rozwinęły się co najmniej tak prężnie jak Księżycowe zakamarki! :)

Pozdrawiam serdecznie

Wimmer nie dziękuj Bozi za ołóweczki i papier tylko za TALENT!! Po prostu boskie! No no zrobiłeś niezłą konkurencję dla tych "Księżycowych zakamarków" ja niestety nie mam się z czym pokazywać, bo jak na razie moje szkice księżyca są... no nie ma się z czym pokazywać, ale gdy załapię o co w tym chodzi na pewno się pokażę ;)

Zdrową konkurencję popieram. Może sam kiedyś coś wrzucę. :Beer:

Co ja mogę powiedzieć w tej sytuacji....że jest mi bardzo miło, przyjemnie....i że dziękuję Wimmer:)

Na pewno to jest z przedwczoraj?

:Boink:

Przepraszam, pomyliłem się. Pracując na nocną zmianę zawsze mam datę w plecy. Dziś jest dziesiąty. To było w nocy z wtorku na środę czyli przed-przed wczoraj.

pozdrawiam

P.S:

Pełnia też jest fajna :) U mnie chmury i nawet śnieg pada. Ale idąc do sklepu widziałem Księżyc pomiędzy chmurami. Jak tylko wyjrzy zza bloku, to chyba się za niego wezmę. Ma urok w tych chmurach.

Skoro jest konkurs zdjęć miesiąca, to może zrobić również szkic miesiąca? Ale ty wimmer, brałbyś udział raz na kwartał, żeby inni też mieli szanse. :Beer::brawo:

Jak zobaczyłem tą miniaturę to myślałem, ze to zdjęcie jest . :blink: Dopiero w powiększeniu widać, że to jednak szkic. Dobra robota.

No proszę :o bardzo piękny szkic

Masz talent wimmer, to napewno, życzę pogody w Księżycowe noce ;)

Dziękuję za miłe słowa!

Samokrytycznie przyznam, że nieco za ciemny wyszedł mi ten szkic. Za mało zrobiłem światła, a za dużo cienia. Tak to jest, jak się człowiek skupi na grze cienia, wtedy detal idzie się kochać. Ale tak to bywa w szkicowaniu... Albo dokładne kratery, albo cień, albo światło. Może kiedyś uda się to komuś połączyć, ale na pewno nie w zimie. To trzeba z 5 godzin na szkic, a palce odmarzają dość szybko ;)

Następnym razem postaram się bardziej :)

pozdrawiam

Kurcze, gdyby nie te chmury <_<

Z Ciebie jest normalnie Człowiek-ołówek ;) świetny szkic! Tak dobrego jeszcze nie widziałem na tym forum.

hm... gdy chcę kliknąć w załącznik, pojawia się strona z napisem, że nie mam uprawnień do oglądania strony...

już powinno działać

a szkic rzeczywiście pierwszej wody

znakomity

Mój dzisiejszy szkic... no na pewno nie równa się ze szkicem wimmera, ale może jeszcze kiedyś go prześcignę ;)

Na razie mam tylko ten słabiutki rysuneczek.

a5e50393ff510822m.jpg

1- GUASS

2- HAHN

3- BEROSUS

4- MARE CRISIUM

W większym powiększeniu guass na tym szkicu wyglądał lepiej jakoś ;P

Edited by Astro-nom

Hej,

Pełnia Księżyca nie jest może idealnym czasem do szkicowania, bo mało tam teraz ładnych cieni.

Ale to Łysy w pełni też ma coś do zaoferowania i ma taki trik: Świeci nam prosto w okna i nie pozwala spać! ;)

Szkic z dzisiejszej nocy.

Mare Crisium, czyli Morze Przesileń - białe pastele na czarnym papierze.

moon.marecrisium.c.jpg

• Like 1

No to Cie wyjechałem na ambicje :) Bardzo ładne.

Edited by jarzbi

Miazga :)

Jakiś korków udzielasz? :szczerbaty:

Niestety nie :) Ale na zlocie będę mówił o szkicach, to i wspomnę i pokażę jak to robię w tej technice.

pozdrawiam

P.S:

Obawiam się, że mam manię szkicowania, że to taki nałóg :unsure:

;)

Niestety nie :) Ale na zlocie będę mówił o szkicach, to i wspomnę i pokażę jak to robię w tej technice.

pozdrawiam

P.S:

Obawiam się, że mam manię szkicowania, że to taki nałóg :unsure:

;)

To akurat zdrowy i bezpieczny nałóg... :banan:

Witam! Chciałbym zauważyć, że dziwne jest troszkę to, że często "zwracamy ołówki" na Mare Crisium ;) Ja już naszkicowałem je po raz drugi, tylko, że faza księżyca była tak fajna, że widać było tylko połowę tego morza. Osobiście uważam, że to mój najlepszy szkic księżyca ;)

80e59320ffd6f8c3m.jpg

Na szkicu widać:

Mare Crisium

Cleomedes (o nieco dziwnym kształcie :P)

Macrobius

Tisserand

Picard

Tralles

Pozdrawiam Kacper

Ps. Widzę, że nasi koledzy astro fotografowie mają obsesję na punkcie Rupes Recta :P

Edited by Astro-nom

Świetny szkic! Jeżeli to ołówek, to podziwiam cieniowanie. Wyszło bardzo naturalnie.

A dlaczego Mare Crisium? Bo jest fajne. Blisko krawędzi, nieduże - toteż atrakcyjne do obserwacji. Kształt ma przystępny do szkicowania, a jak nadejdzie strefa mroku, to rodzi ładne cienie. Według mnie to po prostu fajny obiekt :)

pozdrawiam

Nigdy nie robiłem szkiców pastelami xD

Tylko ołówek ;)

Dziękuje za dobre słowa :)

Wrzucę coś od siebie. Jest to mój drugi szkic, lecz pierwszy pokazany. Wykonany pod wpływem prelekcji wimmera :D . Do jego wykonania użyłem pasteli mojego syna. Niestety z powodu braku naszego satelity posłużyłem się konkursowym zdjęciem lemarca (mam nadzieję, że się nie gniewasz). Jako że nie mam żadnego doświadczenia w tego typu twórczości, proszę o łaskawe zerknięcie na mój szkic. Ćwiczę dopiero technikę i zapoznaje się z możliwościami sprzętu kreślarskiego.

Szkic przedstawia krater Aristillus leżący we wschodniej części Mare Imbrium. Średnica krateru - 55 km, głębokość - 3,6 km.

Aristillus.jpg

Mam nadzieję, że następny szkic zrobię z reala.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
      • 13 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Thanks
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.