Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

też zebrałem kilkanaście avików. Robiłem je co 5 minut ... w sumie ponad godzina. Ruch Europy i Ganimedesa pięknie widoczny

muszę teraz wszystko obrobić

jeśli ktoś nie wie jak sprawdzić konfigurację księżyców Jowisza i ich tranzyty to proponuję zajrzeć tu

http://www.skyandtelescope.com/observing/objects/javascript/jupiter#

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam efekty z tej nocki. Niestety seeing znów był do bani. Ganimedes na niektórych klatkach totalnie się rozmazywał.

Hej, uzyskałeś trochę dziwny efekt, że Ganimedes na tle Jowisza zrobił się ciemny, a wcześniej był jasny. Ciekawe czemu?

Dla porównania moja stara fotka z 29.11.2012, 21:27, gdzie widać Europę i jej cień. Jest ewidentnie jaśniejsza od Jowisza.

Jup_L_212716pp.jpg

 

Animacja po raz kolejny nokautująca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, uzyskałeś trochę dziwny efekt, że Ganimedes na tle Jowisza zrobił się ciemny, a wcześniej był jasny. Ciekawe czemu?

Dla porównania moja stara fotka z 29.11.2012, 21:27, gdzie widać Europę i jej cień. Jest ewidentnie jaśniejsza od Jowisza.

attachicon.gifJup_L_212716pp.jpg

 

Animacja po raz kolejny nokautująca :)

 

Nie mam pojęcia dlaczego tak wyszło ;p.

 

Pobawiłem się jeszcze tym Jowiszem, chyba wyszło troszkę lepiej?

 

jowisz1v3.jpg

 

Edit: Chyba jednak przegiąłem i szum wylazł tak więc daję wersję pośrednią. Którą opcja najlepsza waszym zdaniem? 1,2 czy trzecia?

 

jowisz1v2.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne podejście do obróbki

tym razem AS2 i Fitswork

 

Jup_001532_Y8castr_g3_b3_ap9_4.jpg

 

pozdrawiam

 

PS

w jaki sposób robicie animacje? Ja używam Gimpa ale jakość klatek nijak się ma do do zdjęć, z których są zrobione :(

 

EDYTA

 

jeszcze jedno zdjęcie ale już z Ganimedesem na tarczy

 

Jup_002831_Y8castr_g3_b3_ap9_4.jpg

Edytowane przez ZbyT
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ułatwiam sobie zadanie przepuszczając każdy avik przez Castratora. Dzięki temu mam Jowisza wycentrowanego, a sam avik przycięty do mniejszej rozdzielczości co przy okazji przyspiesza obróbkę. Etap wyrównywania więc omijam. Gimp bez protestu robi z tego animację i gdy oglądam ją w Gimpie to wszystko jest OK. Dopiero po zapisaniu jako gif jakość drastycznie spada. Pojawia się szum, a nawet przepalenia w centrum. Przypuszczam, że to kwestia ustawień ale nie wiem co i gdzie ustawić :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ułatwiam sobie zadanie przepuszczając każdy avik przez Castratora. Dzięki temu mam Jowisza wycentrowanego, a sam avik przycięty do mniejszej rozdzielczości co przy okazji przyspiesza obróbkę. Etap wyrównywania więc omijam. Gimp bez protestu robi z tego animację i gdy oglądam ją w Gimpie to wszystko jest OK. Dopiero po zapisaniu jako gif jakość drastycznie spada. Pojawia się szum, a nawet przepalenia w centrum. Przypuszczam, że to kwestia ustawień ale nie wiem co i gdzie ustawić :(

 

pozdrawiam

Niestety gif jest bardzo dziwnym formatem i większość programów sobie z nim nie radzi, jak np Gimp. Mi przynajmniej nie udało się zmusić gimpa do poprawnego zapisywania. Tu nie chodzi o kompresję (bo jest bezstratna), tylko o to, że gif ma paletę 256 kolorów (8bit). Istnieją jednak "sztuczki", aby zapisać pełne 24 bity, tylko te sztuczki mało który program umie stosować. Photoshop jest na razie jedynym programem, jaki poznałem, który umie zapisać gifa bez straty jakości.

Do poczytania: http://pl.wikipedia.org/wiki/Graphics_Interchange_Format :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gif jest bardzo dziwnym formatem i większość programów sobie z nim nie radzi, jak np Gimp. Mi przynajmniej nie udało się zmusić gimpa do poprawnego zapisywania. Tu nie chodzi o kompresję (bo jest bezstratna), tylko o to, że gif ma paletę 256 kolorów (8bit). Istnieją jednak "sztuczki", aby zapisać pełne 24 bity, tylko te sztuczki mało który program umie stosować. Photoshop jest na razie jedynym programem, jaki poznałem, który umie zapisać gifa bez straty jakości.

Do poczytania: http://pl.wikipedia.org/wiki/Graphics_Interchange_Format :)

 

Ależ właśnie 8-bitowa paleta to poprawne zapisywanie, nie ma co zmuszać GIMPa i innych do czegokolwiek więcej, ani liczyć, że jakikolwiek program obsłuży czyjeś sztuczki ;)

 

Do dzielenia się kolorowymi animacjami pozostaje nam chyba wrzucanie filmików np. na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.