Skocz do zawartości

Spiskowe teorie - cukierki dla mas


Rekomendowane odpowiedzi

Skrot po polsku i ponizej link po angielsku. Pytanie jest krotkie dlaczego tak i dlaczego to "gowno prawda" naprawde chetnie sie dowiem.

 

http://therefusers.com/refusers-newsroom/younger-doctors-are-%E2%80%98getting-it%E2%80%99-about-vaccine-safety-risks-and-vaccine-efficacy-failure/#.UO1M56yj-ho

 

To jest Twoje źródło? Kto się pod tym podpisał? Patrzę - by The Refusers. No to sprawdzę, kto to, że aż zasługuje na umieszczenie, jako TWOJE źródło nr 1 (lepsze, jak sądzę, nie masz, bo byś dał). Patrzę, patrzę... cytuję:

 

"The Refusers Are…

Sebastian Belkin: 11 year old funk-rock drummer extraordinaire. Raised on the grooves of the Brecker Brothers, Robben Ford, Tower of Power, and James Brown—Musicians who can PLAY!"
Nie mam czasu na czytanie prywatnych opinii jakiś ludków, którzy mają tyle wolnego czasu, żeby pisać w internecie blogi. Nawet jeżeli on tam wypisuje najświętszą prawdę, to ja czytuje trochę inne źródła. Życie jest za krótkie, żeby czytać niezweryfikowane źródła, a tym bardziej w tak poważnych kwestiach, jak zdrowie mojego dziecka (i życie).

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........przyczyniają się do powrotu do Średniowiecza.

..........

 

 

Z tym średniowieczem to bym nie przesadzał ;) wbrew obiegowym opiniom wcale nie były to wieki tak straszne. Z postem się zgadzam ale jeśli mamy walczyć z mitami, teoriami spiskowymi.

 

Twój post był tak naprawdę pretekstem do napisania że dyskusja robi się trochę "ad personam" jakieś pieniacze padają, zarzuty o niską samoocenę, dowartościowanie ..... brrr. co to w ogóle jest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Twój post był tak naprawdę pretekstem do napisania że dyskusja robi się trochę "ad personam" jakieś pieniacze padają, zarzuty o niską samoocenę, dowartościowanie ..... brrr. co to w ogóle jest...

Ceną postępu jest m.in. to, że coraz więcej ludzi dostaje do rąk coraz potężniejsze narzędzia. Dostają się one w ręce lekkomyślnych a także szaleńców. Jeden szaleniec z karabinem maszynowym potrafi wymordować kilkadziesiąt osób, zanim zostanie unieszkodliwiony.Szaleńcy dysponujący Internetem mogą zabić o wiele więcej ludzi a mechanizmu ich powstrzymywania nie ma.

Stąd niektórzy z nas próbują bronić życia i zdrowia innych nawet kosztem brutualności, choć sami tego nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrot po polsku i ponizej link po angielsku. Pytanie jest krotkie dlaczego tak i dlaczego to "gowno prawda" naprawde chetnie sie dowiem.

 

http://therefusers.com/refusers-newsroom/younger-doctors-are-%E2%80%98getting-it%E2%80%99-about-vaccine-safety-risks-and-vaccine-efficacy-failure/#.UO1M56yj-ho

Niesamowiecie wiarygodne źródło, zbliżone jakością do gadania przekupek na bazarze. Jeśli opierasz życiowe decyzje na czymś takim... to powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o zintegrowanych szczepionkach, kilka na raz w jednej, nie za wiele na jeden organizm ? Adam trafiłeś na coś takiego przy zgłębianiu tematu ?

 

To dobre pytanie. Nie chcę chyba na nie odpowiadać (nie jestem w końcu ekspertem, a moje prywatne zainteresowana dotykały tylko samego hoax'a), bo dotyka zupełnie innych kwestii. Ja szczepiłem zintegrowanymi, ale nie aż tak. Trzeba chyba wyważyć ilość nakłuć z kombosami. Zdałem się na lekarza, który tak rozłożył te szczepienia, żeby było dobrze. Proponuję zrobić to samo i nie wkręcać się przesadnie. Rodzajów samych szczepionek jest wiele, pewnie jedne gorsze, inne lepsze. Pewnie znajdą się też takie, które mogą u danego dziecka spowodować jakieś poważne powikłania. To normalne. Szczepionka to w końcu żywy wirus, co prawda przeprogramowany genetycznie żeby nie mógł się replikować.

 

W kontaktach z lekarzami zawsze staram się stosować szacunek do wiedzy/edukacji/nauki z nutką logiki. Jeżeli coś mi zalatuje jej brakiem, to wtedy dziękuję lekarzowi za pomoc ;)

 

Owszem, celem koncernów farmaceutycznych jest robienie kasy, ale przez zabijanie swoich pacjentów kasy nie zarobią więcej. Nie ma co wpadać w paranoję.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz kompleksową! {żartuję, nie znam się}

 

Mój pies, 14-letnia jamniczka, zawsze dostaje kompleksową (nosówka plus kilka innych), a drugim zastrzkiem na wściekliznę. I ma się dobrze.

Choć raz było ostro ...

 

Jak zwykle trzymałem psa ale Pan wterynarz niestety przebił się przez fałd na grzbiecie psa, podczas szczepienia, i wbił igłę w moją rękę.

 

Wróciłem do domu jeszcze w w miarę dobrym nastroju ale potem uzysłowiłem sobie, że nie wiem, która to była szczepionka i ...

pobladłem :icon_neutral:

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam (osobiście) szczepię na grypę:

siebie, córkę, kochankę, od wielu, wielu lat ... i żadna z tych osób nie choruje na grypę!

 

U mnie jest tak, że ja od 5 lat szczepię się na grypę, w tym roku kupiłem też szczepionkę żonie, ale tak wyszło, że się nie zaszczepiła (szczepionka wciąż czeka w lodówce na wykorzystanie). Jedyne objawy uboczne, jakie u siebie zaobserwowałem po szczepieniu, to kilkudniowy troszkę dokuczliwy ból ręki w okolicach miejsca ukłucia. Ale po kilku dniach to mija i potem już jest ok.

 

I w tym roku jak do tej pory nie zachorowałem na grypę (w poprzednich też), czego nie można powiedzieć o mojej małżonce, która dodatkowo zaraziła tym naszego synka (będzie miał 9 miesięcy pojutrze; czy tak małe dzieci też można szczepić przeciw grypie?) i swoją mamę. Na szczęście u synka była "tylko" gorączka i kaszel, ale nie obyło się bez dwudniowego pobytu w szpitalu. Dostawał tam jednak tylko leki przeciwgorączkowe (na szczęście). W czasie pobytu w szpitalu z synkiem u siebie zaobserwowałem tylko lekki katar i drapanie w gardle. Oba objawy minęły, jak wyszliśmy ze szpitala.

 

Żona obiecała zaszczepić się, jak tylko wyzdrowieje na tyle, że będzie mogła to zrobić.

 

 

A co powiecie o zintegrowanych szczepionkach, kilka na raz w jednej, nie za wiele na jeden organizm ? Adam trafiłeś na coś takiego przy zgłębianiu tematu ?

Jeśli chodzi o szczepionki, to nasz synek jak do tej pory miał wszystkie szczepienia (no prawie, ostatnio miał mieć szczepienie przeciw żółtaczce, jeśli pamiętam, ale lekarka go nie zaszczepiła, bo poszła z nim moja mama i usłyszała, że nie jest jego opiekunem prawnym, więc pani go nie zaszczepi). Miał też 2 razy szczepienie szczepionką 3-składnikową zdaje się - nie pamiętam teraz szczegółów, a nie chcę o tej porze grzebać w papierach i sprawdzać. Wyszliśmy z założenia, że lepiej, aby dostał jedno ukłucie, zamiast kilku.

 

Ale tutaj musieliśmy ustalić jakiś kompromis między ceną szczepionki a zasobnością portfela, dlatego szczepionka taka, a nie lepsza. Różnica jest też taka, że za szczepionkę kilkuskładnikową trzeba zapłacić z własnej kieszeni, a te pojedyncze są refundowane.

 

Jak na razie ta świąteczna choroba była jedynym kłopotem ze zdrowiem, jaki miał mój synek.

 

Smugi kondensacyjne to tak naprawdę chemtraile. Nie wiadomo, kto rozpyla te chemtraile i po co, ale na pewno jest to ktoś potężny i chce nam zaszkodzić. Szacuję na postawie komentarzy i "lajków" na różnych portalach, że co najmniej 1/4 użytkowników internetu wierzy w chemtraile.

Tu mi się przypomniała historia (nie pamiętam już w jakiej książce ją przeczytałem), jak to podczas powrotu komety Halleya w 1910 roku Ziemia miała przejść przez jej warkocz. I jakiś przedsiębiorczy Amerykanin sprzedał współrodakom sporą ilość pigułek antykometarnych, które miały uchronić ludzkość przed zatruciem wyziewami komety. Zbił ta tym fortunę, a pigułki - jak się szybko okazało - były skuteczne, bo warkocz ludziom nie zaszkodził. To był taki ówczesny suplement diety.

 

 

Zaś wyznawcom pani prof. Majewskiej pozostaje picie nafty lub inne tego typu historie. W ogóle polecam podlinkowany blog (np. wpis pytania do antyszczepionkowców). Byłoby śmiesznie, gdyby nie było strasznie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczesniejszych linkach bardziej chodzilo o tresc, niz gdzie sie znajduje i kto prowadzi strone, ale mniejsza o to. Ponizszy link jednak watro przeczytac. "Oficjalne" zwiazane z CDC i FDA, jak i wielce ufny "gov". Znajduje sie tam baza danych.

 

http://vaers.hhs.gov/index

 

The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) is a national vaccine safety surveillance program co-sponsored by the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) and the Food and Drug Administration (FDA). VAERS is a post-marketing safety surveillance program, collecting information about adverse events (possible side effects) that occur after the administration of vaccines licensed for use in the United States.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem? (post 48)

 

Swietny komentarz, zakladam, ze nawet nie kliknales w link, oficjalne dane masz gdzies, i ogolnie zgadzasz sie z tym, ze zabieraja Ci jakie kolwiek prawo do wyboru, prawa postanowieniami polskiego rzadu z poprzedniego roku [tez wkleilem tresc, pewnie nie czytales, bo po co, lepiej kogos obrazic, wiekszy fun] Cie nie interesuja. Zastanawiajaca ignorancja. Mozesz smialo tak reagowac, przeciez teraz juz naprawde nie masz w tym temacie wyboru. Nie bedziesz chcial zaszczepic, zrobia to za Ciebie. Powodzenia z takim jednostronnym podejsciem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Cie nie interesuja. Zastanawiajaca ignorancja..... Powodzenia z takim jednostronnym podejsciem.

Ha, ha, ha, a tom się uśmiał! Zabieram w ten sposób głos bynajmniej nie z niewiedzy.

Obrażać nikogo nie lubię. Natomiast Ciebie traktuję jako publiczne zagrożenie, które próbuję wyeliminować.

Ciekaw jestem tylko, czy napiszesz jeszcze o wszczepianiu niemowlętom mikrochipów ze szczepionką, celem uzyskania całkowitej kontroli nad społeczeństwem?

A może to posądzenie też Cię obraża?

Myślę, że źle trafiłeś na Astropolis ze swoimi rewelacjami. Tutaj są ludzie myślący racjonalnie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astropolis (w przeciwieństwie do innych foremek) ma wielu moderatorów. I to jest jego zaleta.

Posty Aresa dadzą oni radę wycinać.

 

Panie Ares. Pan się nie odniosłeś do kilku postów, tylko walisz "swoje".

Dlatego uważaj bo Twoje posty będa znikały, a jak nie przestaniesz to dostaniesz bana!

Pewnie o to ci chodzi. Ogłosisz się (i swojej żonie ściemnisz tak) męczennikiem na kolejnym portalu.

Ryzykujesz niepotrzebnie zdrowiem ludzkich dzieci bo nie rozumiesz pojęcia z dziedziny rachunku prawdopodobienstwa:

 

WARTOŚĆ OCZEKIWANA

 

konkretne przypadki zasłoniły ci zdrowy sposób myślenia

 

Wartość oczekiwana mówi nam, że biorąc pod uwagę wszystkie możliwe skutki i ich szanse wiecej się nacierpi i nachoruje (statystcznie) dziecko osób tak niematematycznie myślących jak TY (Albo urodzi ciężko chore z niezaszczepionej matki).

 

Radzę Ci już nie pisać i nie agitować w tym wątku. Popatrz, że na wpis innego kolegi o WTC (link do filmu na YOUTUBE) już nikt nie zareagował !!!

Kontrargumenty przeciwko spiskowi na WTC zamknęły ten pod-temat.

Twój też już sie wyczerpał. Idź ze swoją mylną teorią gdzie indziej szkodzić ludziom mniej inteligentnym niż na AP!

 

Ja wspomnę tu teraz o innych teoriach spiskowych XX wieku. Rzekomo Wielka Brytania ma swoje za uszami. Wypadek lotniczy - Sikorski - w Gibraltarze.

 

Inaczej mówiąc - wracajmy do tematu z nowymi pod-tematami.

 

Pozdrawiam

p.s.

widzę, że Ares znowu coś pisze ... ciekawe czy łatwiej pisać posty czy wycinać? :) :) :)

Aresie ... raz w życiu zastanów się nad sobą ... może jednak sie mylisz? No daj sobie szansę na pomyślenie inaczej niż żona {bo jak wiemy, od Ciebie, ona pierwsza na to wpadła}.

 

EDIT

Poniżej Artur znowu (pośrednio) poleca linki do ble ble blogów i materiałów politycznych, które już zostały ocenione dlatego pora już ciąć jego posty!

 

W jego poniższym poście zakończenie wnosi cień szansy, że może jednak zacznie myśleć od nowa.

Ciekawe czy wyznawcy takich poglądów mają zakaz zadania sobie pytania: "Czy aby się nie mylę?"

Czy to jest grzech śmiertelny wobec przyjaciół, żony, własnego świętego spokoju. Zakaz myślenia?

 

Artur napisał:

>>> Jeszcze jedno tak jak mowisz, ludzie na Astropolis mysla racjonalnie np w przypadku UFO czy innych cywilizacji co jest bliskie moim pogladom.

 

>>>Nie napisalem tez, ze mam racje i ze wszyscy powinni tak robic :) Mamy prawo wyboru z czego skorzystalismy w mniej lub bardziej sposob dla Was swiadomy.

 

"Nie napisałem tez, że mam rację" - jest szansa że kolega zaczyna, małymi krokami, rozumieć sytuację i problem naukowy

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem tylko, czy napiszesz jeszcze o wszczepianiu niemowlętom mikrochipów ze szczepionką, celem uzyskania całkowitej kontroli nad społeczeństwem?

A może to posądzenie też Cię obraża?

 

Niepotrzebnie bierzesz mnie za wyznawce teorii spiskowych. Juz sam fakt uzycia slow "teorie spiskowe" wywoluje salwe smiechu i to wcale nie ze wzgledu na tresc danej teorii a po prostu wydzwiek tych slow. Podobnie jak "widzialem UFO"

 

Tak jak Ty sugerujesz ze szczepionka celem uzyskania kontroli nad spoleczenstwem, tak wczesniej Adam proponowal mi przygotowac sie na nowa fale fluoru. Sprobuj odniesc sie do tresci dla odmiany i na tym poprzestan.

 

Pisaliscie, ze piszecie w ten sposob tylko dlatego by mi pomoc ;)

 

Wiec moze zastanowmy sie nad postanowieniami rzadu jak i tymi pozadanymi danymi do ktorych wkleilem link. To pomoze bardziej niz jakies personalne wycieczki. Badzmy powazni.

 

 

Jeszcze jedno tak jak mowisz, ludzie na Astropolis mysla racjonalnie np w przypadku UFO czy innych cywilizacji co jest bliskie moim pogladom.

 

 

PS/

Widze post Ekologa, wiec odniose sie krotko. Nie trzeba kasowac moich postow, jak rowniez nie mialem zamiaru nikogo jak piszesz "agitowac" napisalem tylko moj i zony punkt widzenia i czym jest poparty [m.innymi lekarze] Nie napisalem tez, ze mam racje i ze wszyscy powinni tak robic :) Mamy prawo wyboru z czego skorzystalismy w mniej lub bardziej sposob dla Was swiadomy.

 

Pozdrawiam

Artur

Edytowane przez ares96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stary, piszemy, by Ci pomóc. Nie daj sobie robić "wody z mózgu" ignorantom i zadymiarzom wszelkiej maści. Tak jak wsiadając do odrzutowca możesz zaufać jego konstruktorom, pilotom i kontrolerom lotu, tak i poddając swoje dzieci szczepieniom powinieneś zaufać tym uczonym, którzy opracowali szczepionkę i zbadali ją przepuszczając przez niezwykle drobne sita różnorodnych badań, innym uczonym, którzy po niezliczonych naradach, dodatkowych opiniach, przeglądach literatury naukowej, rekomendowali zastosowanie jej na skalę społeczną celem zmniejszenia liczby śmierci ludzkich, jeszcze innym, którzy na tej podstawie podjęli takie decyzje, wreszcie takim , którzy cały czas sprawdzają, czy stosowane leki są bezpieczne i skuteczne. Wszyscy oni są ludźmi nie tylko dobrze przygotowanymi do swej pracy (niekiedy genialnymi, jak twórcy wielu szczepionek) lecz także czującymi ciężar odpowiedzialności i w dodatku kontrolowanymi przez innych. Tak w najogólniejszym zarysie działa ten system a Ty próbujesz go rozwalać. Jakie masz ku temu predyspozycje i podstawy? Koledzy wykazali Ci absurdalność źródeł, z jakich korzystasz. Naprawdę nie dziw się, że zaczynamy Cię obrażać, bo po stokroć na to zasłużyłeś.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ares96 ja się tylko zastanawiam, czemu nie odniosłeś się do tego co zauważył Jesion:

 

"http://therefusers.c...e/#.UO1M56yj-ho

 

To jest Twoje źródło? Kto się pod tym podpisał? Patrzę - by The Refusers. No to sprawdzę, kto to, że aż zasługuje na umieszczenie, jako TWOJE źródło nr 1 (lepsze, jak sądzę, nie masz, bo byś dał). Patrzę, patrzę... cytuję:

 

"The Refusers Are…

Sebastian Belkin: 11 year old funk-rock drummer extraordinaire. Raised on the grooves of the Brecker Brothers, Robben Ford, Tower of Power, and James Brown—Musicians who can PLAY!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.