Skocz do zawartości

Kometa ISON na zdjęciach STEREO, SOHO i innych sond


Rekomendowane odpowiedzi

Zachowajcie spokój i nie rozwalajcie fajnego tematu. I proszę traktować to poważnie, bo nie zwykłem sobie w takich sytuacjach robić jaj i po prostu wywalę posty, które uznam za offtop, a autorom co bardziej udanych wpisów walnę po ostrzeżeniu.

 

Pytanie, czy takie bzdury i kłamstwa jak to, co napisał Michał KT nie rozwalają tego tematu?

Edytowane przez Piotrek Guzik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumujmy dzisiejszy post dnia :D

astro interesuję się od zawsze ... brak publikacji jakichkolwiek danych z przelotu ISON koło Marsa. w trakcie przelotu cała planeta dostała komy ... Nie jestem "Nibirowcem"
Tabciogaraj: aktualnie widać w małej rozdzielczości na http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/beacon/beacon_secchi.shtml - STEREO Ahead HI1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Piotrek... rozumiem... ale co to da, jak zaczną się komentarze? Moim zdaniem nic poza tym, że główny temat odejdzie na boczny plan i zacznie się dziać to, co już się tutaj zaczęło. Najlepiej jest po prostu ignorować najbardziej absurdalne wpisy i tyle. Wzajemne wymiany, które skutkują tylko masową produkcją postów o zawartości maks dwóch zdań, to mało twórcze zajęcie. Szkoda waszej wiedzy, umiejętności pisania, czasu i szkoda waszych tematów na takie rzeczy. Wiem, że to może być dla kogoś kto posiada dużo wiedzy denerwujące, ale niestety. To jest forum publiczne i każdy może się wypowiedzieć, bez względu na to jaką ma znajomość tematu. Nie można ludzi za to karać. Tylko wasz spokój i opanowanie mogą tego typu praktyki ukrócić i sprawić, że po prostu znikną pomiędzy wartościowymi wpisami.

 

Moja rada... ignorujcie i powstrzymujcie się od komentarzy, a nie będziecie robić niepotrzebnej reklamy wpisom, które na to nie zasługują. Aroganckie i agresywne zachowania zgłaszajcie.

 

Ps. Niebo się u mnie przeciera i pokazują się gwiazdy. Jak wrócę z obserwacji, to poczyszczę to i owo, żeby w oczy się nie rzucało i nie kusiło do odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy niestety mają już patologiczną formę manii przesladowczej i wszędzie widzą spiskowców, wyznawców Nibiru i Macierewiczów.

A swoją drogą zastanawiałem się już wcześniej, czy faktycznie była możliwość obserwacji i wykonania fotografii ISON'a z Marsa gdy przelatywał w niewielkiej odległości od tej planety? Znalazłem tylko tyle co w tym artykule: http://www.universetoday.com/105223/, gdzie jest zapowiedź że pojawią się lepsze fotografie, ale wygląda na to że się nie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś śledził ten wątek to widział, że przechodząc przez peryhelium kometa zgasła. Jak świeczka. Prędkość przydusiła płomień. Potem rozbłysła ponownie ale już z mniejsza siłą. W miarę oddalania się od słońca powoli przygasa i już nie widać szansy by rozbłysła ponownie. Dlatego nie udało mi się zignorować zaczepnego tekstu kolegi Michała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś, co to za dziwny ciemny obiekt, usytuowany lekko na dole po prawej stronie, w pobliżu Słońca, na animacji COR2-A ?

http://www.isoncampaign.org/karl/a-trail-of-questions

 

To jakiś efekt obróbki zdjęcia, zobacz że jest symetryczny do pozycji Wenus i ma te same kontury jak Wenus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś efekt obróbki zdjęcia, zobacz że jest symetryczny do pozycji Wenus i ma te same kontury jak Wenus.

 

tak, to faktycznie jakis duszek, moze odbicie, moze efekt post-produkcji;) kto wie czy to nie duszek samego slonca? gabaryty sie niby zgadzaja;)

Edytowane przez al-ghul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nibirowcy nie wymarli w roku 2012 chociaż był przecież wtedy koniec świata. Podobnie jak my, oni też lubią kosmiczne odwiedziny, tylko przeżywają je inaczej :)

Niektórzy, niestety, nie przeżywają :/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Heaven%27s_Gate

Ciekawe czy ktoś pamięta? To tak a propos komety Hale-Bopp.

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba jednak, niestety, poszła w rozsypkę. Szkoda.

ghost_anim.gif

 

Rzeczywiście... mało tu jest miejsca na jakieś spekulacje. Szkoda, bo liczyłem chociaż na wersję "osłabioną". Tymczasem ISON wygląda jak lekko jarzący się knot po zdmuchniętej świeczce. No cóż. Innym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia, chodzi zapewne o ten wpis (bo artykuł to lekka przesada w przypadku tego tekstu):

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/do_ziemi_zbliza_sie_kometa_ison_mozliwe_potworne_zderzenie_289485.html

 

Przynajmniej wiadomo skąd taki wysyp dziwnych teorii. Ktoś je rozpowszechnia w prasie i w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie czy moglibyście powiedzieć co sądzicie o artykule Grzegorza Wasiluka . Do Ziemi zbliża się kometa ISON. Możliwe potworne zderzenie . Dzisiaj to przeczytałam na Wiadomości 24.pl . Bardzo byłam wdzięczna . pozdrawiam wszystkich

Serwis wiadomosci24 umożliwia zamieszczenie dowolnej informacji praktycznie każdemu, nie jest to wiarygodne źródło wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie chciałam nikogo zdenerwować . Właściwie astronomią zaczęłam się interesować odkąd trafiłam na Wasze forum . Wiele wpisów bardzo dużo mi wyjaśniło . Dziękuję i bądźcie wyrozumiali dla kobity która niewiele wie ale chciałaby czegoś się dowiedzieć w dziedzinie astronomii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum było już o orbicie ISON prezentowanej "dynamicznie" - polecam post Mikołaja Sabata:

 

http://astropolis.pl/topic/40150-jasne-i-inne-ciekawe-komety-na-2013-rok/page-3?do=findComment&comment=500955

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.