Skocz do zawartości

Oprogramowanie do Astro-Foto - na skróty.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jako początkujący (ale zapalony) chciałbym dowiedzieć się od was jakich programów używacie do:

 

< Guidowania Firecapture

< Rejestracji z kamer Icap, Firecapture

< Stackowania

< Obróbki graficznej

 

W swoich zbiorach posiadam tylko : Castrator, Registax 5 i 6, no i "coś" do avików(ferro-ble)...

Jeżeli padł już podobny temat - sorry ale nie znalazłem mimo wklepywania w pasku ... a wujek "G" mówi niedziałającym linkami ...

Jeżeli nie było - może sklecimy jakiś konstruktywny poradnik dla początkującego ^_^ ? (niekoniecznie tutoriale) :read:

 

A wszystkie pytania "dlatego, bo, iż, aczkolwiek, ponieważ" mam wrażenie, że zabieram się od :zadek: strony za wszystko... :D no i można pomóc większej liczbie ludzi :brawo:

Edytowane przez Piotr Kamiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TELEP:
Był: SW130/900 EQ2 Kitowe 10,25, Barlow2x, napęd EKO R.A, Kam 1,25" Web-2MPIX Tracer
jest: Soligor MT-800 EQ3, Soligor - 4,15,32, Barlow 2x, Kam 1,25" Web-2MPIX Tracer, parę filtrów,
FOTO:
jest: Lumix DMC10 + filtry 72 mm
ma być: EOS 450D z modem :)
Lornety:
Tronic 12x50, 10x25

 

Przekopiowałem z profilu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do guidingu PHD, do akwizycji z Canona APT (Astro Photography Tool), do stackowania DSS (Deep Sky Stacker), do finalnej obróbki najlepiej Photoshop, choć można też działać darmowymi PixInsight LE, pewnie jakiś FItswork albo FITS Liberator też coś są w stanie zrobić.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

< Guidowania PHD


< Rejestracji z kamer Icap, Firecapture,Canon - APT


< Stackowania Deep Sky Stacker,


< Obróbki graficznej Photoshop, PixInsight LE, FItswork, FITS Liberator



Scalam w całość i dziękuję Iluvatar za podpowiedzi !! ktoś może jeszcze się dołączy ?


Edytowane przez Piotr Kamiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak beznadziejny jest Maxim do obróbki - oczywiście za wyjątkiem kalibracji.

Czy ja wiem. CCD Stack też ładnie kalibruje.

 

Ja tam go używam do DDP :) Nie widziałem tej funkcji w innym programie.

CCD Stack ma DDP. Całkiem fajne z możliwością zabawy z suwakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym do stackowania polecił IRIS-a. Darmowy, niełatwy w obsludze, ale jest gdzieś na sieci dobry tutorial, a moduł stackowania IMHO daje lepsze efekty niż DSS. Robiłem porównawcze stacki dla Irisa i Maxim-a i nie dało się zauważyć różnicy w wynikowym materiale.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pogrążony pracą, nie miałem zbytnio czasu by tu zajrzeć w ostatnim tygodniu... Koledzy - dzięki wieeelki za mnóstwo informacji !!!

 

< Guidowania PHD,MetaGuide

< Rejestracji z kamer Icap, Firecapture,Canon - APT

< Stackowania Deep Sky Stacker, IRIS,AutoStakkert,AviStack 2,

< Obróbki graficznej Photoshop, PixInsight LE, FItswork, FITS Liberator,ImPPG,Lightroom

Maxim - do wszystkiego ? ...

Co do Celestii... przynależność należy składać z załącznikiem ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedokładnie przeczytałeś. Maxim w sposób doskonały nadaje się do sterowania sprzetem w czasie sesji, chociaż ostrzenie lepiej wykonuje FocusMax. Maxima także dobrze kalibruje, ale najlepiej ze sprzetem SBIGa, dla innych kamer porównywalnie z np. PixInsight. To wynik współpracy firm amerykańskich. No ale Maxim ( za wyjątkiem tak tu chwalonego DDP - chociaż w mojej opinii są lepsze) NIE JEST PROGRAMEM DOBRYM DO OBRÓBKI. Ma kiepskie algorytmy alignacji i stakowania porównaniu do PixInsight czy Photoshopa. O histogramie i krzywych nawet nie wspomnę.

Pisząc PixInsight mam na myśli pełną wersję. Pixinsight LE nie jest wspierany od dawna przez firmę Pleiades i pod WIN wyższym niż XP możesz mieć trudności z jego odpaleniem.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.