Skocz do zawartości

Najgłupsze filmy kosmiczno-katastroficzne jakie widziałem :)


Rekomendowane odpowiedzi

Całkowite zaciemnienie - oglądałem ten film jakieś dwa lata temu i kompletnie mnie rozczarował. W stronę Ziemi został wyrzucony CME ze Słońca, który dotarł po 20 godzinach. Czyli nawiązanie do burzy z 1854 roku. Pojawiły się zorze polarne, które spowodowały ciemność i ujawniły się zorze polarne, pokazując przy tym Paryż... :g:

 

Przed tym pokazano jak doszło do wybuchu na Słońcu na ekranie komputera. No i widzimy malutkie CME, które zdarza się chyba raz na tydzień. Na dodatek, nie było skierowane w kierunku Ziemi. No ale wiadomo - reżyser o takie szczegóły nie dba. Lepiej, żeby wyrzut nastąpił w pobliżu brzegu tarczy, gdyż na ciemnym tle wygląda bardziej widowiskowo :D

 

A później film praktycznie nie dotyczył astronomii, a na plakacie zorza wyraźnie wybija się w tle.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna Światów (War of the Worlds) 2005 rok reżyseria Steven Spielberg

Tom Cruise i inni

 

Całkowicie głupi, nonsensowny merytorycznie sposób pojawienia się obcych na Ziemi.

Zostawili ogrom lat wcześniej, za czasów Króla Popiela, głęboko pod gruntem swoje wielkie, kroczące maszyny (ośmiornice). I nikt ich nie wykrył ;)

Teraz przylecieli i wskoczyli do nich otuleni błyskawicą ;)

 

Pozdrawiam

p.s.

ale świetny jeśli chodzi o emocje i dalsze wydarzenia - po tym merytorycznie alogicznym początku - ocena 9/10 - zdecydowanie polecam! :)

 

war-of-the-worlds.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna Światów (War of the Worlds) 2005 rok reżyseria Steven Spielberg

 

Moim zdaniem film "Wojna światów" to udana ekranizacja klasyki SF, czyli właśnie "Wojny Światów" H.G. Wellsa z 1898 roku, tylko przeniesiona na współczesny grunt. Zdecydowanie nie zasługuje nawet na wzmiankę w tym wątku.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Radkiem. Przeciez "Wojny Swiatow" to klasyk sam w sobie. Polecam tez wersje z 1953 roku.

 

Ciekawostka:

 

Sluchowisko "Wojny Swiatow" nadane w radiu CBS w 1938 roku, jak faktoid, wywolalo fale paniki wsrod mieszkancow miasta New Jersy - wszyscy mysleli ze to prawdziwa relacja z inwazji kosmitow ;)

Edytowane przez FunkyKoval35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peather należy ci się jakaś nagroda za testowanie na żywym organizmie treści szkodliwych i narażających na szwank ośrodkowy układ nerwowy !

dzięki temu eksperymentowi możesz uratować setki albo i tysiące umysłów ludzkich.

 

ps.Wojna światów zupełnie nie pasuje do tego tematu, to klasyk i jako klasyk powinien być rozpatrywany, a po za tym jest w glebie cała masa różności których nikt nie wykrył :) bo nie przechodził tam żaden chłopak z wykrywaczem - satelity nie wykryją wszystkiego a georadary mobilne przeważnie łażą za ropą i gazem i też nie wszędzie. To tak jak by nakręcili ekranizację na "Na srebrnym Globie" a ty byś się czepiał że nonsensowne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam Armageddon z Brucem Willisem. Z astronomicznego punktu widzenia totalna bajka, no nie ma co wymagać cudów, to nie dokument naukowy :)

 

O! W podobnym kierunku zmierzałem. Edytowałem post zanim Radek odpowiedział i wcale nie dopisując p.s. tylko dopisując nazwisko aktora - bo nie byłem pewny jak się go pisze :)

 

Najgłupsze - w całości - filmy to może wystarczyoby podać tytuł - ku przestrodze i tyle (żeby wypocin autora scenariusza nie nobilitować szerokim opisem) ;)

 

Natomiast ciekawe jest też - jak to robi kolega Krawat - zwracanie uwagi na głupi fragment lub pomysł (z naukowo-technicznego punktu widzenia) nawet świetnym filmie, który z przyjemnością się ogląda.

 

Armagedon z Brucem Willisem jest takim filmem. Zdecydowanie polecam - ocena 9/10 :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj, ten temat miał być dla najbardziej beznadziejnych przypadków, a tutaj Armageddon, który aż ocieka zaj***stością nawet mając na uwadze błędy w fabule -_-

 

 

Obejrzyjcie sobie miniserial (chyba 2 częściowy) pt "Impact" gdzie w Księżyc uderza fragment brązowego karła, który sprawia, że Księżyc staje się 2 razy masywniejszy od Ziemi, a co z tego wynika to już nie zdradzę :P Po takim seansie (albo którymkolwiek z filmów z pierwszego wpisu), Armageddon będzie się jawić niczym kino najwyższej klasy :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem film "Wojna światów" to udana ekranizacja klasyki SF, czyli właśnie "Wojny Światów" H.G. Wellsa z 1898 roku, tylko przeniesiona na współczesny grunt. Zdecydowanie nie zasługuje nawet na wzmiankę w tym wątku.

 

książka jest super ale film głupi, jednak nie zasługuje na pojawienie się w tym wątku bo tu mamy zajmować się tylko filmami najgłupszymi! :kupa:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie miniserial (chyba 2 częściowy) pt "Impact" gdzie w Księżyc uderza fragment brązowego karła, który sprawia, że Księżyc staje się 2 razy masywniejszy od Ziemi, a co z tego wynika to już nie zdradzę :P Po takim seansie (albo którymkolwiek z filmów z pierwszego wpisu), Armageddon będzie się jawić niczym kino najwyższej klasy :D

 

Pamiętam go doskonale! Miał być wówczas deszcz meteorów. Bardzo miło wspominam ten film, pomimo tylu sprzeczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja myślę, że można tu wrzucić prawie codzienne projekcje filmów o 20:00 na TV4, Pulsie, Pulsie 2 i TV6. Ile ja się na tych filmach uśmiałem.... Istna kopalnia głupoty.

Wymienione powyżej to prawie kandydaci do oskarów w porównaniu do tego co leci na wymienionych stacjach.

 

Ale tak bez ironii, na prawdę szczerze polecam. Lepszych komedii nie znajdziecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojej oceny filmografii.

 

Do filmu fabularnego należy podchodzić na lekkim luzie, a Kto fabułę traktuje jak dokument to już trudno. Przecież nie są to sprawy ważne czy istotne no chyba że Ktoś zmienia fakty historyczne, itp.

 

Holywood (a za jego wzorem inne) pokazuje rzeczy nieprawdziwe i to praktycznie w każdej dziedzinie. Film to ułuda. Po za tym Kto w dzisiejszych czasach ogląda TV (przecież ona kłamie ;) )

 

Ja tam lubię się wyluzować i oglądnąć np takie bzdury:

 

 

lub

 

 

 

Pewnie dlatego że wcześniej czytałem książki, a teraz ciesze się możliwością oglądania np "Księżniczki Marsa" E.R.Burroghs'a.

 

Z drugiej strony mamy wakacje i sezon ogórkowy ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie człon "sci-" powinien zobowiązywać do zachowania przynajmniej elementarnych reguł jak np działanie grawitacji i po prostu zwykłej logiki :D.

Cały czas obracamy się w okolicach "soft sc-fi" gdzie nauka nie ma wiele do powiedzenia, ale przykłady z tego tematu to już przegięcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to autorzy tych kiepskich jakościowo filmów kładą nacisk na fiction ;)

 

Sporo osób daruje sobie krytykowanie tego co jest fikcją pod warunkiem odpowiedniej jakości filmu :)

 

Nie znam filmu w którym bym nie znalazł jakiegoś błędu czy przekłamania, niedoróbki lub najzwyklejszych bzdur.

 

Film fabularny to bajka tym bardziej z członem - fiction ;)

 

Chyba jeszcze gorsze jest to gdy filmy fantasy podpisywane są jako S-F, to dopiero jest jazda :)

 

Z drugiej strony niektóre filmy ciężko zaklasyfikować np Avatar - czy to s-f, fantasy, a może propagowanie wiary New Age, dyskryminacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to autorzy tych kiepskich jakościowo filmów kładą nacisk na fiction ;)

 

Sporo osób daruje sobie krytykowanie tego co jest fikcją pod warunkiem odpowiedniej jakości filmu :)

 

Nie znam filmu w którym bym nie znalazł jakiegoś błędu czy przekłamania, niedoróbki lub najzwyklejszych bzdur.

 

Film fabularny to bajka tym bardziej z członem - fiction ;)

 

Chyba jeszcze gorsze jest to gdy filmy fantasy podpisywane są jako S-F, to dopiero jest jazda :)

 

Z drugiej strony niektóre filmy ciężko zaklasyfikować np Avatar - czy to s-f, fantasy, a może propagowanie wiary New Age, dyskryminacji itd.

 

 

Avatar to jak historia z Pocahontas, na początku bardzo pasująca, następnie im dalej tym bardziej pozmieniana. ale wg mnie jest to sf, raczej nie ma tam magii i innych fantastycznych atrybutów, czy new age to nie wiem, ale na pewno jest mocno pro-eko i nastawiona na szanowanie odmienności kulturowych, ale R.Scott tak ma, nie lubi korporacji i niszczenia środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam za słabe/ głupie filmy, których po porostu nie da się obejrzeć :D Czyli po 15 min okazuje się, że oglądanie to jest zwykła, normalna tortura dla umysłu. Jeszcze gorsze jak dopiero pod koniec filmu okazuje się, że jest głupi i ma się poczucie zmarnowanego czasu !

Nie pamiętam jak się nazywa ten kanał ale on bije wszystkie inne - nawet reklamują opinie typu "to był najgorszy film jaki obejrzałem, dzięki za stracony czas".

 

PS. Uwielbiam stare filmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe za bardzo nie rozumiem wrzucenia w kontekście 'takich bzdur' Podróży na Księżyc Meliesa. To przecież jeden z pierwszych (a nawet pierwszy) filmów sci-fi i to w dodatku z niesamowitymi w tamych czasach efektami specjalnymi.

 

John Carter też bardzo fajny.

 

Oglądał ktoś z Was Plan 9 from outer space? :)) To taki fenomen filmowy. Film tak zły, że aż kultowy :D

Zresztą jak wszystkie filmy Eda Wooda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe za bardzo nie rozumiem wrzucenia w kontekście 'takich bzdur' Podróży na Księżyc Meliesa. To przecież jeden z pierwszych (a nawet pierwszy) filmów sci-fi i to w dodatku z niesamowitymi w tamych czasach efektami specjalnymi.

 

John Carter też bardzo fajny.

 

Oglądał ktoś z Was Plan 9 from outer space? :)) To taki fenomen filmowy. Film tak zły, że aż kultowy :D

Zresztą jak wszystkie filmy Eda Wooda :)

 

Sarkazm ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.