Skocz do zawartości

Król zimowego nocnego nieba - Orion


Lynx

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, wessel napisał:

No i pojechane... a szkoda bo ma potencjał

omg wessel, co tu jest pojechane? bez przesady...

Moim zdaniem zdjęcie to jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza M42 w tym roku! Trochę może nieortodoksyjna kolorystyka, ale to tylko na plus!

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DominikRD napisał:

Jak na moje początkujące oko, to:

- za dużo czerwonego w tle

- gwiazdki mają spore halo

- co to za dziwny jakiś "bąbel" Ci się zrobił?

Z gwiazdkami jaśniejszymi to wiem, niestety pojawiło się duże halo z powodu prawdopodobnej mgiełki na niebie. Niestety pogoda była bardzo niestabilna i w powietrzu na szerokich kadrach widziałem duszki na niebie..
Jeśli chodzi o ten "bąbel" to niestety koma korektor razem z filtrem robi mi odbicia i te powłoki antyrefleksyjne pozostawiają wiele do życzenia. Myślę nad rozwiązaniem, może przesunięcie filtry przed korektor pomoże..
Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

Ja słyszałem że im filtry sa bliżej matrycy tym dają mniejsze halo. 

No właśnie, mój jest wkręcony bezpośrednio na okienku na froncie kamery..Nie da się bliżej.. ;)
Zauważyłem że takie kółka pojawiają się z jasnymi gwiazdami.. 

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga wersja bardzo mi się podoba i uważam, że ten wspomniany "bąbel" dodaje uroku na zdjęciu, które właśnie ląduje na tapecie u mnie w telefonie ;)

Gratulacje przede wszystkim za udane łowy między chmurami :) a podejrzewam, że większość marudzących ma po prostu ból d*py, bo sprzęt już błyszczy od codziennego polerowania, pogody dalej brak, a Tobie się udało :D pozdrowienia! 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, .michaś napisał:

Raczej jeden pan trochę rozładowuje frustrację z sąsiedniego forum ;)

Bez takich proszę tutaj. Nie szukałbym okazji do diagnozowania, a jak koniecznie chcesz to sobie to wyjaśnij na PW. No i zawsze można poprosić o doprecyzowanie ogólnie sformułowanej opinii - tak, bo to był nic nie wnoszący ogólas.

 

12 godzin temu, sidiouss napisał:

podejrzewam, że większość marudzących ma po prostu ból d*py, bo sprzęt już błyszczy od codziennego polerowania

No patrz, mnie nic nie boli, chociaż sprzęt leży w skrzyni, bo przez chmury nie ma co focić. Więc powstrzymaj swoje moce bardzo proszę.

Mi się fotka nie do końca podoba. Co zwróciło moją uwagę:

- obszary z brzydkim szumem obok przesadnie odszumionych

- coś jest nie tak z średniej wielkości gwiazdami, mają halo i obwódki

- przepalony trapez

I jeśli jest to jedna z lepszych M42 w tym roku to chyba dlatego, że wiele ich nie było. Bez złośliwości - zdjęcie ma potencjał, ale wymaga pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ michaś - Po pierwsze proszę tu nie przenosić zwyczajów z innych forów. Tu się nikt nad nikim nie znęca dla zasady lub w rewanżu..

Po drugie zdjęcie które oglądałem 15 godzin temu miało gwiazdy wyraźnie rozciągnięte w kierunku prawy dół do lewej góry. Cud... może...samo się naprawiło? Ja nie piję więc?

Tak to się rzucało w oczy, że już o innych drobiazgach nie chciałem pisać.

Dalej- dziki wypunktował co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzenie do admina że zdjęcie nie było podmieniane więc pozostaje mi przeprosić za zamieszanie. Nie wiem jak to w ogóle możliwe.

Tak czy inaczej inne uwagi pozostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrabnie dość wyszło - tym bardziej że w moim tegorocznym materiale finalnie było 2x więcej materiału....a jakoś mniej spektakularnie wyszło...

niebo mam złe i PS był zły i Pix był zły i tory były złe...

Trochę jestem zły ;-)

Pozdr. 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dziki napisał:

No patrz, mnie nic nie boli, chociaż sprzęt leży w skrzyni, bo przez chmury nie ma co focić. Więc powstrzymaj swoje moce bardzo proszę.

Liczyłem, że mamy na tym forum poczucie humoru, ale w takim razie przepraszam jeśli kogoś uraziłem tym wpisem. Postaram zachować dla siebie tak ironiczne komentarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.