Skocz do zawartości

M106 Podane w sosie z innych galaktyk i... wodoru.


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa. 

 

6 godzin temu, Duser napisał:

ak się robi takie gwiazdki :) ?  Nie ma się do czego doczepić - perfekt.

Zawsze jest się do czego doczepić :-) Miło, że się podobają :-)

 

2 godziny temu, Tayson napisał:

pokaz swoje samo Ha.

 

Postaram się dziś wrzucić. Jeden tek kłaczek jest ledwo widoczny, drugiego nie ma w ogóle. Jak napisałem - być może to wina kolorowej kamery.

1 godzinę temu, Krzychoo226 napisał:

Mówię sobie co roku że to zrobię :) Przychodzi sezon i obiekt wydaje się zbyt oklepany... W przyszłym roku :)

Jak złapiesz te wąsy to na pewno nie będzie oklepany :-)

1 godzinę temu, Antoni napisał:

Według mnie gwiazdy mają jakieś duszki, wpadają w lekki róż, mało szczegółów widocznych, wszystko jakieś rozmyte może słaba ostrość wtedy była ustawiona.

Tak, gwiazdy mają lekkie, jak to nazwałeś "duszki" - uczę się obrabiać zdjęcia z tej kamery i powoli dojdę do tego jak je całkowicie wyeliminować - chyba, że Ty Antoni wiesz i się podzielisz (zaoszczędzi to sporo nerwów przy samonauce :-) )

 

Czy wpadają w lekki róż - ja tego nie widzę. Dzięki za uwagę. 

 

Ostrość była ustawiona w punkt, jednakże jak sam zapewne wiesz, że skala prawie 2"/px nie do końca nadaje się do wyłuskiwania szczegółów na galaktykach (co napisałem w pierwszym poście) + jest to kamera kolorowa, co również nie sprzyja pokazywaniu tak małego detalu.

 

Może kiedy uda mi się sfotografować tą galaktykę z większą skalą :-)

 

Dziękuję wszystkim za uwagi - to nakręca do dalszej pracy :-) Postaram się poprawić następnym razem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pav1007 praca bardzo fajna i miło się ogląda - skala na crop też fajna . Co można by poprawić (ocena subiektywna i ciężko doradzić tak zaawansowanemu użytkownikowi) ale :

Gwiazdy po Antonim , tło moim zdaniem jest za jasne widać to po histogramie i ma jakieś plamy - zielone i niebieskie  (o ile mnie pamięć nie myli, miałem coś takiego też przy mojej kolorowej kamerze ) (stosowałeś flaty?). I chyba za bardzo kierowałeś się Hubblem ,bo on ma tylko środek w tym kolorze a nie całą galaktykę .

*załączam mały gif dla zobrazowania *

 

M106 anigif.gif

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Naski napisał:

ocena subiektywna i ciężko doradzić tak zaawansowanemu użytkownikowi

Każda rada jest cenna i bardzo się cieszę, że one są :-) 

7 minut temu, Naski napisał:

Gwiazdy po Antonim

Będę musiał nad nimi popracować. Na kolorowej kamerze pojawiają się tęczowe kolorki na nich i ciężko osiągnąć jednolitą barwę - no ale nie będę zwalał na kamerę. Nad warsztatem trzeba popracować :-)

 

9 minut temu, Naski napisał:

tło moim zdaniem jest za jasne widać to po histogramie

Tło ma ~20 jednostek (8bit) i dla mnie to jest optimum. Nie lubię bardzo ciemnego. :-) 

 

10 minut temu, Naski napisał:

ma jakieś plamy - zielone i niebieskie  (o ile mnie pamięć nie myli, miałem coś takiego też przy mojej kolorowej kamerze ) (stosowałeś flaty?)

Tak, flaty stosowałem i te plamy są mi znane od dawnych czasów, to chyba domena takich kamer (i znowu zwalanie). Plamy te pojawiają się po konwersji na .jpg'a - zobacze jak to się ma w przypadku png. Na tiffie ich nie widzę.

 

13 minut temu, Naski napisał:

I chyba za bardzo kierowałeś się Hubblem ,bo on ma tylko środek w tym kolorze a nie całą galaktykę

Może tak być. Galaktyki to nie moja działka, ale się uczę! - serio gadam :-) Z niebieskim to się zgodzę - trochę za dużo w nim magenty... 

 

Dzięki za wszelkie uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.