Skocz do zawartości

Szybki skok przez Cygnus Wall.


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym taki miał :-) Zawsze ze strachem siadam do narrowbandów bo nie mam pojęcia co mi z nich wyjdzie ale przynajmniej Ci to z grubsza opiszę.

Zwykle działam w Pixie lub CCDStacku2 ale przeważnie obronną ręką wychodzę z PixInsighta. Jak to w palecie hubbla bywa wszystkie chwyty dozwolone więc nie przejmuję się kalibracją tylko dążę do uzyskania wstępnych kolorów, które mi się po prostu podobają. Na początku wyciągam sobie umiarkowanie rozciągnięte fotki wodoru siarki i tlenu. Nie przesadzone ani za mało ani za dużo z taką samą ilością materiału to znaczy, że jeżeli w Ha mam dwa razy więcej klatek to do samego koloru używam tyle ile np. do siarki i tlenu.

Nic tam nie  ostrzę ewentualnie zmniejszam gwiazdki klatki zestawiam z podobnym poziomem tła. Następnie mieszając w proporcjach próbuję uzyskać zamierzony efekt kolorystyczny w PixInsight funkcją LRGBComination gdzie odznaczam kanał L w ogóle go nie używając. Zwykle trzeba zmniejszać kanał z wodorem bo on jest zawsze za intensywny. Raczej nie ma mowy o ustalonej procedurze balansu kolorów bo z każdym obiektem wychodzi inaczej. Nienawidzę zielonych narrowbandów więc balansuję tak aby go nie było lub było mało.

Później selektywnie i intuicyjnie robię coś na sposób tego tutorialu: http://bf-astro.com/hubblep.htm

I już prawie gotowe :-) Czasami muszę coś zrobić z gwiazdami i lekko rozblurowuję kolor. Wszystko nakładam na luminację dopieszczoną wcześniej w trybie luminosity i jeszcze wałkuję aż mi się podoba do finalnej wersji. Dłubanina i tyle wersji stricte instruktażowej brak :-)))

Może pomogłem trochę?

hej,

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablo12311 napisał:

Testowa ??? Też bym sobie życzył takich testowych.

Czy w tym regionie gwiazdy nie posiadają koloru? Wyszły wszystkie białe.

W narrowbandach różnie wychodzi z gwiazdkami. Czasami ładniej czasami trochę gorzej a to za dużo magenty albo czerwieni. Ja raczej przywykłem do takiej wersji mono.

Najlepiej wykonać jeszcze RGB dla gwiazd i wykorzystać je do zdjęcia ale ja tego nie potrafię zrobić a i pogody zwykle brakuje aby się na to pokusić.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mack_mnk napisał:

Przeglądam na telefonie i muszę przyznać, że świetny efekt 3d wyszedł na tym zdjeciu!

Dzięki, tak sobie jeszcze przeglądałem po zrobieniu zdjęcia co i jak zrobione jest w sieci aby porównać to do innych prac. Uwagę moją przykuł APOD Martina Pugha wykonany 17"CDK

tego obiektu. Po krótkiej analizie zauważyłem, że nie jest tak źle z tym moim zdjęciem :-))) Interpretacja kolorystyczna i detal tak jak by gość to ode mnie odgapił :D

CygnusWallMP.jpg

NGC7000_CFF160_crop.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Hans napisał:

A widzieli co testował? "CFF160APO" ;) 

 

Bogdan, i jak po testach? Zostanie jako docelowe tele?

 

Pozdrawiam. 

Zostawiam TECa przede wszystkim ze względu na cenę:emotion-5: Nie ma aż tak wielkiej różnicy w rozdzielczości a waga i cena ma dla mnie znaczenie.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.