Jump to content
Adamo

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Zapisy.

Recommended Posts

1 hour ago, Astrobonq said:

Jak chcesz to mogę zabrać statyw chociaż za dużo Ci to nie da. Chyba że startrailsy chcesz popróbować.

Dzieki bardzo a na drogę mleczna starczy czy też musi być prowadzenie?? 

Adamo w formularzu przy zapisach powinieneś dodać stosowną rubrykę z mozliwością wyboru K-Kiełbasa, S- Ser :d

• Like 1

23 minuty temu, Winter napisał:

Adamo w formularzu przy zapisach powinieneś dodać stosowną rubrykę z mozliwością wyboru K-Kiełbasa, S- Ser :d

Ale właśnie przy zgłaszaniu się podawało:

Wyżywienie: Standardowe

Wydaje mi się, że po tym można stwierdzić ile kiełby ile tofu.

• Like 1

3 minuty temu, bas.sic napisał:

A rzeczywiście. Adam ogarnij się :P

Posted (edited)
5 godzin temu, Adamo napisał:

Zrobię tak: kiełbasa dla wszystkich a ser i warzywa dla wegetarian i jednej weganki.

A gdyby tak zastosować "dodatkowe racje?" :)

image.png.05077c55a4cfb8c91550287daf1d9a04.png

Czyli trochę więcej sera aby dla mięsożerców też coś było? Jako mięsożerca zasadniczo wolę ser na grilla :) 

2 godziny temu, bas.sic napisał:

Czym innym są preferencje obiadowe a czym innym grillowe :)

5 godzin temu, BODI napisał:

Z przyjemnością wciągnę pieczonego banana, tym bardziej że nigdy takiego nie próbowałem :)

Polecam Ci banany nadziewane czekoladą - idealne na grilla :)

Edit - podmieniłem obrazek na bardziej adekwatny do sytuacji :)

Edited by MateuszW
  • Like 1

15 minut temu, MateuszW napisał:

Polecam Ci banany nadziewane czekoladą - idealne na grilla :)

Wojciech Modest Adamo ogarnie :D

• Like 1
  • Haha 2

12 godzin temu, Paether napisał:

Wojciech Modest Adamo ogarnie :D

Czyli będzie kuchnia fjużyn - kiełbaski z sera.

Ok kto jest chętny stać z listą i sprawdzać kto jakie ma wyżywienie w standardzie?

Posted (edited)

A w końcu dojdzie do tego że funkcja organizatora kończyła się będzie na rozpaleniu ognia i ewentualnie na przygotowaniu kijków do pieczenia. A każdy z osobna przyniesie sobie w woreczku ( jak za dawnych lat w podstawówce gdy całą klasą szło się na ognisko pod las ) swoje ulubione jedzonko, kielbaske, serek, papryczkę, cynaderki, cukinie, banany, woodę.....

Ja nie mam nic przeciwko :p czujecie ten klimat? 

Edited by BODI

No to faktycznie bardzo przykładna szkoła... Ognisko pod lasem - nie przyjechała straż pożarna w odwiedziny?

Godzinę temu, Bellatrix napisał:

No to faktycznie bardzo przykładna szkoła... Ognisko pod lasem - nie przyjechała straż pożarna w odwiedziny?

No popatrz i właśnie dlatego "Dawniej było jakoś fajniej". 

• Like 2

No tak, widok ponącego lasu niezapomniany ;) A tak w ogóle to ja też robiłam różne niebezpieczne akcje, więc rozumiem klimat. Raz w szkole wyrzuciłam przez okno przyniesiony (oczywiście z domu) kawałek litu. Wpadł w śnieg i się zapalił z hukiem. Jak mi przypomniecie, to na zlocie opowiem, jak mnie goniła straż ochrony portu, bo zrobiłam reakcję termitową za Siarkopolem :D Miałam dużo takich przygód.

13 godzin temu, Bellatrix napisał:

Miałam dużo takich przygód.

Adela, jeśli uda Ci się na noce pozbawić prądu Solinę, Wołkowyję, Cisną i Wetlinę, to kupię Ci wielkiego, słodkiego wafelka! :)

• Love 1
  • Haha 1

Niestety, nie jem wafelków. Byłabym gruba. A z jakiego powodu ja miałabym pozbawiać prądu? Nie jestem inżynierem elektrykiem (to mój mąż jest).  Ale za to mogę Cię podsadzić, żebyć coś tam gmernął przy układzie wysokiego napięcia pod transformatorem. 

8 minut temu, Bellatrix napisał:

Niestety, nie jem wafelków. Byłabym gruba. A z jakiego powodu ja miałabym pozbawiać prądu? Nie jestem inżynierem elektrykiem (to mój mąż jest).  Ale za to mogę Cię podsadzić, żebyć coś tam gmernął przy układzie wysokiego napięcia pod transformatorem. 

Chemik też potrafi sobie poradzić z prądem, konstruując odpowiednią mieszankę, która w bardzo krótkim czasie potrafi się rozrzucić na spory teren i zostawiając ją w pobliżu transformatora :)

O matko... to wiesz co, na zlocie mi pokażesz jak to się robi. Ale będę patrzyła z daleka ;) 

3 minuty temu, Bellatrix napisał:

O matko... to wiesz co, na zlocie mi pokażesz jak to się robi. Ale będę patrzyła z daleka ;) 

Dobrze się składa, bo @Marcin_G zapewne pożyczy Ci do patrzenia Nikona WX :)

A ja... wrzucę mieszankę do newtona i powstanie armata :)

• Like 1

Ale uroczo, będziemy strzelać! :) Pobawimy się w chłopców z placu broni, cudnie! (zawsze mi się marzyło). Musze sobie wystrugać procę, ale to już tam na miejscu.

• Love 1

Posted (edited)

out of date

Edited by Ursula

15 godzin temu, Bellatrix napisał:

Niestety, nie jem wafelków. 

Dałbym sobie przeciwwagę od EQ uciąć, że kogoś zaskakująco podobnego do Ciebie widziałem rok temu z torbą pełną wafelków :) Ale może to okulary do teleskopu były....

A pozbawienie prądu w celu dania lokalesom szansy na rzut oka na CIEEEEEEMNEEEEE niebo.....

• Like 1

W dniu 17.04.2019 o 17:16, Marcin_G napisał:

Darek Bobak, wypowiedz się

jak nie będzie lało to jedziemy na przełęcz Ruskie Siodło.

Ale z uwagi na ostatnią kwadrę widzę sens tylko na ostatnią sobotnio niedzielną (ostatecznie przedostanią piątkowo sobotnią) noc zlotu.

W czwartek trzeba potrenować wątrobę bo Księżyc w fazie 58 % jest jeszcze w skorpionie.

• Like 1

W dniu 16.04.2019 o 21:56, Adamo napisał:

ser dla wszystkich

W dniu 16.04.2019 o 22:02, M.K. napisał:

Ser dla wszystkich, bo w tamtym roku wszyscy mieli na niego chrapkę

Adamo chyba jednak trzeba zamówić więcej- dla wszystkich. Muszę mieć info od ciebie bo z producentem widzę się we wtorek żeby móc odebrać w czwartek rano przed wyjazdem.

15 godzin temu, Darek_B napisał:

jak nie będzie lało to jedziemy na przełęcz Ruskie Siodło.

Ale z uwagi na ostatnią kwadrę widzę sens tylko na ostatnią sobotnio niedzielną (ostatecznie przedostanią piątkowo sobotnią) noc zlotu.

W czwartek trzeba potrenować wątrobę bo Księżyc w fazie 58 % jest jeszcze w skorpionie.

Wstępnie deklaruję się do ekspedycji......

Pamięta ktoś czy okolic domków była widoczna Panna ?  

14 minut temu, Winter napisał:

Pamięta ktoś czy okolic domków była widoczna Panna ?  

Nawet kilka było widocznych, ale też mężatki...   

• Like 1
  • Haha 7

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 161 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Thanks
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.