Skocz do zawartości

Moja Astrobuda


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, JSC napisał:

A nie lepiej mieć taką budę gdzieś w Andach?

Dokładnie tak. Można jeszcze w Namibii, RPA. Takie zdalne obserwatorium ma sens jak właśnie możemy fotografować obiekty południowego nieba, których u nas po prostu nie można sfotografować, a koszty podróży są wysokie. To jest jakieś urozmaicenie. Wraz z rozwojem technologii, wiele wspaniałych zainteresowań / hobby zaczyna się ograniczać niestety do siedzenia w domu przed komputerem.  No... trochę przygody w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się osobiście właśnie bardzo podoba takie wyczekiwanie pogody zima i marznięcie przy syncie oraz próby grzania się herbata z termosu. Może zdecydowanie za krótko w tym siedzę ale jak kolega wyżej napisał klikanie z domu... Nie ma w tym przygody ale są gusta i guściki kazdy z nas jest inny każdego zadowala co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrTheUniverse napisał:

Wygląda bardzo przytulnie. Chroni przed wiatrem, komarami, a przede wszystkim przed ew. bolidami na niebie. Kiedyś pomyślę nad taką przyczepą do auta.

Tak jak pisalem ma swoje dobre strony . Jak nie mialem tej budy sterczalem na mrozie i po kilku godzinach odechciewalo sie wszystkiego . Planuje jeszcze jakies wyrko do srodka wkomponowac ustawic sesje i kimac .

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 06:04, HAMAL napisał:

To nie jest głupi pomysł, od dawna rozważam zbudowanie sobie lekkiej styropianowej nieogrzewanej małej budki/wiatki, stawianej przy zestawie na wyciągnięcie kabli.

Gratuluje pomysłu i wykonania.

Dołączam się do gratulacji Hamala.

Zupełnie nie rozumiem szyderstw "starych wygów", którzy w życiu pewnie nie mieli takiej praktycznej "astrobudki". Nie wiem, dlaczego robią sobie z Meisera takie "podśmiechujki". Kompleksy jakieś, czy co? A jakie stado klakierów!...

@Meiser, nie przejmuj się zupełnie nie zrozumiałymi (dla mnie) dziwnymi, kąśliwymi komentarzami. Podziwiam Twoje samozaparcie i życzę Ci, żebyś zrobił ze swojej "astrobudki" dobry użytek. :like:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra budka, zarówno z nowym jak i poprzednim sprzętem !

Kompletnie nie rozumiem dziwnych komentarzy... gość ma świetną miejscówę, którą sobie fajnie przygotował w sposób nie wymagający gigantycznej kasy. Przecież tam nie będą wycieczki jeździły, tylko ma mu (za przeproszeniem) dupę zagrzać co pewien czas i tyle. Dzięki rozsądnemu podejściu pewno kasa na sprzęt została.

Gratuluję i astrobudki i podejścia !!!

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem TAK Generalnie slabo dziala na mnie to czy ktos czegos zazdrosci czy tez nie . Gdybym mial sie przejmowac wszystkim co mysla i pisza ludzie zapewne bym byl juz dawno siwy . Czy z zazdrosci czy tez nie rowniez malo mnie obchodzi to swiadczy tylko o tym co tak mysli i tak pisze jaki naprawde jest  . Ja nigdy nikomu nie zazdroscilem czegokolwiek i zazdroscic nie bede no , ale jak widac nie wszyscy mysla tak jak ja . Buda JEST  i spelnia swoje zadanie i o to w tym wszystkim glownie chodzilo . Co ciekawe to to , ze wlasnie powstala niewielkim nakladem finansowym zaoszczedzone fundusze przeznaczylem na nowego Newtona 200/1000 ktorego tez nie bawem uruchomie . W tym temacie tyle mial bym narazie do powiedzenia .

 

A tu kolejne udoskonalenie miejsca .

0_20200202_113710.jpg

Edytowane przez Meiser
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, diver napisał:

Zupełnie nie rozumiem szyderstw "starych wygów", którzy w życiu pewnie nie mieli takiej praktycznej "astrobudki". Nie wiem, dlaczego robią sobie z Meisera takie "podśmiechujki". Kompleksy jakieś, czy co?...

???

nie zauważyłem żadnego szyderczego wpisy nikogo, tym bardziej "starych wygów" do których pewnie też się zaliczam. Same sympatyczne komentarze. Też się po nimi podpisuję.

Zazdroszczę Meiserowi przede wszystkim lokalizacji z pewnością pod dużo lepszym niebem niż moje i życzę owocnych astronomicznych łowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzędziel napisał:

???

nie zauważyłem żadnego szyderczego wpisy nikogo, tym bardziej "starych wygów" do których pewnie też się zaliczam. Same sympatyczne komentarze. Też się pod nimi podpisuję.

Zazdroszczę Meiserowi przede wszystkim lokalizacji z pewnością pod dużo lepszym niebem niż moje i życzę owocnych astronomicznych łowów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzędziel napisał:

nie zauważyłem żadnego szyderczego wpisy nikogo, tym bardziej "starych wygów" do których pewnie też się zaliczam. Same sympatyczne komentarze. Też się po nimi podpisuję.

Zazdroszczę Meiserowi przede wszystkim lokalizacji z pewnością pod dużo lepszym niebem niż moje i życzę owocnych astronomicznych łowów.

Hmm, odniosłem nieco inne wrażenie. Że niektórzy "drą łacha" z kolegi Meisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zazdroszczę Maiserowi !!! I to jak !!! Bo też taką astrobudkę bym chciał mieć na mojej 2 ha działce w górach sowich z pięknym widokiem na południowe niebo. Ale nie mam i nie będę miał, bo jak postawię to mi rozkradną i zdewastują. Na pace w samochodzie śpię. A mogło być lepiej. Prawdą jest natomiast, że nie podobają mi się zdalne sesje, no chyba, że sprzęt jest na południowej półkuli. Najważniejsze, że człowiek ma miejsce, gdzie może sobie uciec, mieć spokój i robić co lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosmit napisał:

A ja zazdroszczę Maiserowi !!! I to jak !!! Bo też taką astrobudkę bym chciał mieć na mojej 2 ha działce w górach sowich z pięknym widokiem na południowe niebo. Ale nie mam i nie będę miał, bo jak postawię to mi rozkradną i zdewastują. Na pace w samochodzie śpię. A mogło być lepiej. Prawdą jest natomiast, że nie podobają mi się zdalne sesje, no chyba, że sprzęt jest na południowej półkuli. Najważniejsze, że człowiek ma miejsce, gdzie może sobie uciec, mieć spokój i robić co lubi. 

Dzięki  to miło słyszeć że sie podoba  . U mnie jest o tyle dobrze że jest to na prywatnej posesji  z dala od miasta wiejski typowo klimat  ciemna okolica brak zaswietlenia nieba  przez miejskie światła.  Dodatkowo mam jeszcze tam kamerki  i alarm z powiadomienien  więc jestem spokojny  o swoją Astrobude. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kosmit napisał:

A ja zazdroszczę Maiserowi !!! I to jak !!! Bo też taką astrobudkę bym chciał mieć na mojej 2 ha działce w górach sowich z pięknym widokiem na południowe niebo. Ale nie mam i nie będę miał, bo jak postawię to mi rozkradną i zdewastują. Na pace w samochodzie śpię. A mogło być lepiej. Prawdą jest natomiast, że nie podobają mi się zdalne sesje, no chyba, że sprzęt jest na południowej półkuli. Najważniejsze, że człowiek ma miejsce, gdzie może sobie uciec, mieć spokój i robić co lubi. 

Narazie zdalnie  nic tam nie robię  myślę że  z czasem  zapewne uruchomie  zdalną obsługę  ale to przyszlosciowe  plany  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
20 minut temu, Meiser napisał:

Jak byś był uwięziony  z powodu zamkniętych  granic  i możliwości  utraty pracy  w Norwegii  też byś się nie spieszyl.  Jestem totalnie odcięty od sprzętu  .

Dobra dobra - już my wiemy co się w takich nieoznakowanych astrobudach wyprawia poza godzinami urzędowania! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.