Skocz do zawartości

Problem ze wzrokiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Astropolanie.

Dzisiaj uderzam w bardzo nietypowej sprawie w tamtym tygodniu dokładnie we wtorek ubrałem swoje soczewki kontaktowe i wyruszyłem jak zawsze na siłownię i potem jazda do Szczecina.

I przejdę do sedna w pewnym Momencie zaczęły mnie bardzo boleć oczy, aż zacząłem się zawijać z bólu dziewczyna w drodze powrotnej zawiozła mnie do szpitala gdzie podano mi leki i kazano rano przyjechać do okulisty wiec po ciężkiej nieprzesłanej nocy tak. Zrobiłem rano do okulisty rozpoznanie zapalenie spojówek.

Dostałem leki i do domu przy okazji kurier przyjechał z okularem es 14 mm 82, ale mniejsza o to po dwóch dniach już było spoko więc w piątek na kontrolę do szpitala tylko miałem wrażenie, że gorzej widzę na prawe oko.

Więc zgłosiłem to, ale pani okulistyka powiedziała, że tak może być spojrzała w mikroskopie, ale mówi, że powinno przejść na dniach i żebym dalej leki brał.

Więc zabrałem się do domu i tego samego dnia wieczorem o godzinie 20 na prawe oko widziałem już jak rozostrzony obraz w aparacie lub teleskopie z 2m twarz mojej kobiety była nie wyraźna, ale mowie przejdzie do jutra.

Na następny dzień się budzę rano, a prawe oko tragedia zero ostrości nic mgła i porozrywane obiekty, a na lewe światłowstręt i lekka wada zaczęła się pojawiać więc się przestraszyłem do szpitala z powrotem akurat była pani doktor wzięła mnie do gabinetu i mówi, że bardzo nie ciekawie wręcz fatalnie. To wygląda i kazała zostać na oddziale.

Po 5 dniach na oddziale Dostałem wypis kortykosterydy l4 do końca roku i lek dożylne poszerzające źrenicę działające przez 14dni.

A wzrok jakoś rewelacji nie ma lewym okiem mogę czytać powiększona czcionkę na smart fonie, z 20 cm A wszystko o jest dalej jest rozmyte natomiast prawe oko daje mi zobaczyć to, co jest z7m odemnie w „miarę ostro" .

Pisze to, bo chciałem się dowiedzieć czy ktoś miał taką sytuację czy długo to Leczył i czy dało się wyleczyć.

Ta okulistka chciała mnie trzymać do piątku w szpitalu, ale ordynator kazał dać wypis.

Nie bd opisywał co było w szpitalu, bo tam chodziłem na lekach zaburzający wzrok do takiego stanu, że potrafiłem się złamać więc oczy miałem zamknięte po prostu tak było Najwygodniej i bez boleśnie.

Miał ktoś z was tak szybko to wyleczył?

Kazali nie zakładać Już nigdy soczewek chyba, że jednodniowe na parę godzin. Więc es 14sie nie nada w okularach o ile to przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pav1007 zablokował(a) ten temat
  • Pav1007 odblokował(a) ten temat

Kolega z pracy miał coś podobnego w sierpniu.

Jego żona zatarła sobie oko jakimś kosmetykiem i poszła do okulisty, żeby jej przemyli czy co tam miało być. No ale oczywiście przy okazji zrobili jej od razu badania m.in. ciśnienie oka i badanie dna oka. No i wyobraźcie sobie, że dwa dni później, po wizycie, dostała zapalenia rogówki.

Kolejny raz do lekarza, okazało się, że najprawdopodobniej wirusowe zapalenie rogówki, które wlazło jej...przez sprzęt, którym ją badali dwa dni wcześniej :hmm: 

Leczyła do przez jakieś dwa-trzy tygodnie. Kolega stwierdził, że prewencyjnie też będzie używał kropli, żeby się od niej nie zarazić. Nie wpadł tylko na to, że wirus przedostał się również na opakowanie kropli, a używali tego samego... I tak jak ona prawie się wyleczyła, jemu się pogorszyło. Trzy tygodnie walczył z tematem, praktycznie nic nie widział, zero komputera, telefonu, książki czy prowadzenia normalnego życia. Jak wpadł do pracy, to wyglądał jakby mu oczy przeszczepili, bo takie czerwone.

 

@Dasionek - idź do innego okulisty, zasięgnij kolejnej porady. Niestety choroby oczu ciężko się leczy i długo, ale na pewno nie możesz tego zaniedbać.

 

Życzę zdrowia i powodzenia!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powinien wylecieć razem z ostrzeżeniem dla autora za nazwanie mnie zjebanym, ale zostało to wyedytowane. Rozumiem, że teraz można pisać na forum cokolwiek, byle wpleść 2 zdania w tekst , że się kupiło przedmiot astronomiczny. Może osoba, która kazał to odblokować niech ładnie się przedstawi i wytłumaczy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no ale przecież dział nazywa się Społeczność AP (Rozmowy o wszystkim)

Były tu rysunki, życzenia, zbiórki kasy, pytania o sny, filmy i książki. Chyba, że zamysł jest taki, ze to rozmowy o wszystkim związanym z astro i niezbyt pasującym do innych działów, to wtedy należałoby zmienić nazwę- "to nie hydepark".

Wiadomo, ze lepiej specjalistów pytać, ale jak się coś takiego dzieje z oczami, to tonący brzytwy się chwyta.  To największe forum, więc każda rada może być pomocna. Dasionek jest aktywny w życiu forum, jakże go tak pogonić?

 

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! 

Zaczęła się burza:emotion-5:

Zgodzę się z przedmówcą. Rozmowy o wszystkim to o wszystkim zwłaszcza że autor tego postu nie pisze o przysłowiowej "dupie Martyny" tylko zapytuje o sprawę znacznie poważniejszą. A nóż znajdzie się ktoś co podpowie... 

A co do okien to wymieniłem ale z plastików na drewniane. Sprawują się o niebo lepiej. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że sprawa jest poważna to nie ma co tracić czas na rady z internetu tylko iść do specjalisty, ale ludzi e ostatnio leczą się w internecie a nie w gabinetach. Nie ma takiego czegoś, że ktoś miał podobną sytuację. Lekarz zbiera wywiad i działa. Jednemu wpadło coś do oczu a drugi wstrzykiwał sterydy w piętę i pomimo, że objawy są te same to droga leczenia całkowicie inna. Dlatego ten wątek nie powinien się tu znaleźć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Winter napisał:

Temat powinien wylecieć razem z ostrzeżeniem dla autora za nazwanie mnie zjebanym, ale zostało to wyedytowane. Rozumiem, że teraz można pisać na forum cokolwiek, byle wpleść 2 zdania w tekst , że się kupiło przedmiot astronomiczny. Może osoba, która kazał to odblokować niech ładnie się przedstawi i wytłumaczy o co chodzi.

Rozumiem że to forum astronomiczne, ale są inne pod fora np różne... 

Więc co ci szkodzi to że się zapytałem nie szukam lekarza tylko pytam czy ktoś. 

A ty masz ból 4liter jak nie wiem co... 

 

Powiedz mi co ja takiego zrobiłem, że cię to tak boli.... 

Odpisz ale normalnie a nie okna kastorma Bo ty za nabijanie postów powinieneś dostać Warna.... 

 

Po prostu nie krec afery... 

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak PS. 

Pewnie nawet sobie nie wyobrażasz uczucia gdy śpisz sobie w szpitalu a, odkleja ci się Rogowka czy jakaś część.... 

Proszę zamknąć temat ponieważ robi się tu kibel dosłownie i również bd pilował tematów o wszystkim nie na temat.... 

A temat miał założenie ile trwa leczenie jeżeli ktoś to przeszedł. 

Sory za błędy pisałem smartfonem jednym okiem. 

Dzięki za wyrozumiałość l, a jak nie to ból w klcytatach proszę opisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winter napisał:

Temat powinien wylecieć razem z ostrzeżeniem dla autora za nazwanie mnie zjebanym, ale zostało to wyedytowane. Rozumiem, że teraz można pisać na forum cokolwiek, byle wpleść 2 zdania w tekst , że się kupiło przedmiot astronomiczny. Może osoba, która kazał to odblokować niech ładnie się przedstawi i wytłumaczy o co chodzi.

Ja jako pierwszy zareagowałem po zamknieciu tematu. Tak sie sklada ze bez sprawnego wzroku cala reszta tego forum nie ma prawa istniec. Facet ma duzy problem i szuka pomocy, nie ma w tym nic dziwnego. Ja osobiscie przez dwa lata leczylem oko po odklejeniu sie rogowki i mam w tym temacie duzo do powiedzenia, co zreszta uczynilem. Coś chyba masz dzis gorszy dzien skoro tak nerwowo reagujesz, nie przejmuj sie jutro bedzie lepiej, kazdemu moze sie zdarzyc. Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jaro666 napisał:

Ja jako pierwszy zareagowałem po zamknieciu tematu. Tak sie sklada ze bez sprawnego wzroku cala reszta tego forum nie ma prawa istniec. Facet ma duzy problem i szuka pomocy, nie ma w tym nic dziwnego. Ja osobiscie przez dwa lata leczylem oko po odklejeniu sie rogowki i mam w tym temacie duzo do powiedzenia, co zreszta uczynilem. Coś chyba masz dzis gorszy dzien skoro tak nerwowo reagujesz, nie przejmuj sie jutro bedzie lepiej, kazdemu moze sie zdarzyc. Pozdrawiam

Ogólnie ostatnio jestem poddenerwowamy. 

Sorki i dziękuję za odp. 

Pozdrawiam. 

I za pw dzekuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasionek, przykra sprawa. Po pierwsze problem ze wzrokiem, po drugie żenująca reakcja forum. Życzę zdrowia i sam zacznę się pilnować, by nawet w "Rozmowach o wszystkim" pisać tylko na temat (ale jaki?).

 

A przy okazji: każdy uczciwy okulista, nie sponsorowany przez producenta soczewek kontaktowych, powie Ci, że ten wynalazek jest niezdrowy dla oczu. Nie twierdzę, że Twoje problemy wynikają z używania "kontaktów", ale na pewno noszeniem ich nie poprawiasz kondycji oczu.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.