Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Herbert West napisał:

@Astroigi 60/240 z obejmami i dovetailem oraz wyciągiem helikalnym. Nie wiem jakie gwiazdki przez niego są, czy może widać różowe słonie, ale pierwsze wrażenie jest bardzo dobre.

Może mały review zrób jak przetestujesz, bo mnie interesują te guidery od chinoli :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Astroigi said:

Może mały review zrób jak przetestujesz, bo mnie interesują te guidery od chinoli :grin:

Dam znać jak się zbiorę do podmiany guidera- może w weekend? Wymieniam, bo chciałem coś z wyciągiem, żeby było łatwiej ostrzyć. Nieco dłuższa ogniskowa też nie zaszkodzi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr O-iii od svbony 2 cale. Pierwszy raz wczoraj z mojego miejsca zamieszkania byłem w stanie zobaczyć veila. Bez niesamowitych szczegółów, poszarpanej struktury itp. ale mam tylko 6 cali i nie jadę nigdzie a wynoszę tylko z garażu do ogrodu. Filtr jako taki O-iii nie ma jakości lumicona ale pieniądze jednak połowa jego wartości. Pozdrawiam.

Edytowane przez Ftraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Astroigi said:

Może mały review zrób jak przetestujesz, bo mnie interesują te guidery od chinoli :grin:

Focia. Cała powierzchnia wewnętrza tuby jest żłobiona/żerbrowana, aż do wyciągu- nice!

IMG_20210511_102324.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Rosso said:

Mam ten sam guider 60/240 i nie potrafię idealnie wyostrzyć gwiazd z kamerka asi 120mm mini.

A jak z gwiazdami w centrum kadru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Herbert West napisał:

A jak z gwiazdami w centrum kadru?

może na screenie wygląda to dobrze, ale nieraz na prawdę ciężko mi ustawić ostrość. Może to kwestia po prostu guidera - nie wiem, nie mam doświadczenia z innymi guiderami. Dziś planuje sesje, więc porobie więcej zdjęć.

IMG_20210511_165100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Rosso said:

może na screenie wygląda to dobrze, ale nieraz na prawdę ciężko mi ustawić ostrość. Może to kwestia po prostu guidera - nie wiem, nie mam doświadczenia z innymi guiderami. Dziś planuje sesje, więc porobie więcej zdjęć.

IMG_20210511_165100.jpg

Ja mam guider w ogóle bez wyciągu i, uwierz mi, gdy muszę ustawić ostrość, choć nieczęsto się to zdarza, to zgrzytam zębami :-)

Ten na helikalny, więc spodziewam się rozwiązania problemu.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego chińczyka 60/240. Odpowiadając na pytania:

- problemu aberracji nie widzę

- jakość wykonania ok

- gwiazdki są okrągłe

- phd2 działa z nim prawidłowo, łącznie z QHY 5L II C godzinami działa prawidłowo

- jedyny minus to niezbyt wygodne ostrzenie. Normalny wyciąg jest oczywiście o wiele wygodniejszy, ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dobrychemik napisał:

Też mam takiego chińczyka 60/240. Odpowiadając na pytania:

- problemu aberracji nie widzę

- jakość wykonania ok

- gwiazdki są okrągłe

- phd2 działa z nim prawidłowo, łącznie z QHY 5L II C godzinami działa prawidłowo

- jedyny minus to niezbyt wygodne ostrzenie. Normalny wyciąg jest oczywiście o wiele wygodniejszy, ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego

Potwierdzam. U mnie tak samo. Z tymi gwiazdkami do guidingu bym nie przesadzał. Aktualny obrazek z OAGa. 

 

image.png.cff464cdf1463b9e8af09490c169600a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Ersoy napisał:

Cześć, czy ktoś kiedyś z was dogadał się ze sklepem z chin, że na deklaracji celnej zaproponowali podać niższą, by nie bulić? 

 

To na nic. Celnicy rządają przesłania im potwierdzenia o transakcji z Ali ORAZ potwierdzenia przelewu z Twojego banku. Na mojej paczce z Askarem sklep bez uzgadniania ze mną zadeklarował jakąś śmieszną kwotę, ale i tak zapłaciłem haracz od pełnej kwoty przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.