Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zamówiłem Barlowa ze sklepu SvBony ale nie testowałem, bo sprzedałem swoją tubę. Przyszła w nieciałe 2 tygodnie.
Ostatnio zamówiłem sobie maskę do aparatu ze sklepu telescope & accessories. Przyszła po 21 dniu od zamówienia. 

Maska nie była wycięta, tylko na tworzywie były kreski namalowane. Nie wiem czy tak miało być i czy to w ogóle ma prawo działać na lustrzance. ale wczoraj na Marsie na maksymalnym zoomie nie widziałem kolców. Może coś źle założyłem. Na pewno to trzerobie na kapelusz wsuwany na obiektyw, bo z tymi śrubkami w nocy z zamarzniętymi łapami równo się tego założyć chyba nie udało :facepalm:

Koszt maski 29,69 zł :haha:

 

IMG_20201116_124613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że przesyłki do wartości 150 euro przechodzą bez cła a powyżej tej kwoty cło jest naliczane bez względu na sklep czy sposób przesyłki? Gdzieś to przeczytałem i w sumie u mnie się to sprawdza bo zamówiłem już wiele różnych przedmiotów o max. wartości 400zł i ani razu nie zapłaciłem żadnych opłat dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 13:00, Łukasz Czerwiński napisał:

Maska nie była wycięta, tylko na tworzywie były kreski namalowane. Nie wiem czy tak miało być i czy to w ogóle ma prawo działać na lustrzance. ale wczoraj na Marsie na maksymalnym zoomie nie widziałem kolców. Może coś źle założyłem. Na pewno to trzerobie na kapelusz wsuwany na obiektyw, bo z tymi śrubkami w nocy z zamarzniętymi łapami równo się tego założyć chyba nie udało :facepalm:

Pomiędzy czarnymi kreskami jest przeźroczyste tworzywo? To przede wszystkim może powodować stratę jakości obrazu z maską, tak jakbyś obserwował przez okno. Na moje oko kreski są dziwnie cienkie, moim zdaniem to jest niedopasowane do parametrów teleskopu. Ale to tak nie na pewno. Maska nie musi leżeć równo na tubie.

40 minut temu, soader napisał:

A nie jest przypadkiem tak, że przesyłki do wartości 150 euro przechodzą bez cła a powyżej tej kwoty cło jest naliczane bez względu na sklep czy sposób przesyłki?

Nie. Kupowałem sprzęt powyżej tej kwoty i był bez cła :) Po prostu niektóre formy przesyłek są kierowane na cło z automatu (np kurier), niektóre jakoś wyrywkowo, a inne (słynne 045) praktycznie nigdy.

Nie mówiąc o tym, że zgodnie z naszym prawem, to do każdego towaru o dowolnej kwocie należy się dowalić vat. Jedynie cło ma minimum od którego się należy. A przecież to vat jest dużo wyższy. Natomiast tego vatu też właśnie nie dowalają wszędzie, tylko zależnie od formy wysyłki i szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, MateuszW said:

Nie. Kupowałem sprzęt powyżej tej kwoty i był bez cła :) Po prostu niektóre formy przesyłek są kierowane na cło z automatu (np kurier), niektóre jakoś wyrywkowo, a inne (słynne 045) praktycznie nigdy.

Nie mówiąc o tym, że zgodnie z naszym prawem, to do każdego towaru o dowolnej kwocie należy się dowalić vat. Jedynie cło ma minimum od którego się należy. A przecież to vat jest dużo wyższy. Natomiast tego vatu też właśnie nie dowalają wszędzie, tylko zależnie od formy wysyłki i szczęścia.

 

No właśnie, moje podsumowanie: dostałem już wszystkie zamówione rzeczy (4) z AliExpress, niektóre droższe niż 150EUR i wszystko wysłane "045" - nie było opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Dana Deneb said:

To zależy jak się trafi. Można mieć pecha i urząd celny wstrzyma paczkę i naliczy opłaty. Im większy gabaryt paczki tym większe ryzyko że doliczone zostaną dodatkowe opłaty. To się tyczy wysyłek pocztą. Poza tym przesyłki kurierskie są z automatu oclone.

Nie są, zamawiałem słuchawki z drop.com (USA), cena około 200USD, dostarczone przez DHL - zero opłat. Podobnie mniejsze (do 50USD) zamówienia z BHPhoto czy Adorama, wszystko dostarczone albo UPS albo DHL i podobnie bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak jest w sytuacji reklamacji? Czy jest możliwa opisana niżej sytuacja?

- kupuję coś na Ali, dostaję do zapłaty cło

- z towarem coś jest nie tak, odsyłam go z opcją przysłania drugiego, właściwego (teraz bywa to proste, bo można InPostem)

- drugi raz sklep mi przysyła towar, dostaję drugi raz cło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło jest jak rak - jest mnóstwo czynników, które zwiększają ryzyko zachorowania, ale to czy zachorujesz, to już kwestia pecha :) 

Kurier to czynnik mocno zwiększający ryzyko, ale jak widać, ciągle nie decydujący.

9 minut temu, Dana Deneb napisał:

Zamawiałam z Chin kilka razy coś większego w tym teleskop razi za każdym razem gdy szło UPS czy DHL musiałam płacić cło i VAT.

Jest jeszcze jedna sztuczka - Chińczyk może zaniżyć wartość towaru i zapłaci się mniejsze haracze. Miałem tak w przypadku zakupu teleskopu przez dhl - teleskop był jakoś śmiesznie opisany, jako "instrument do wyznaczania poziomu" i ze śmiesznie niską ceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie elektronika jest zwolniona z opłat celnych bez względu na wartość; z kolei VAT tak naprawdę należałoby zapłacić za każdym razem, bez względu na wartość zamówienia i rodzaj towaru. Póki co nie ma chyba takich mocy przerobowych, żeby sprawdzić wszystkie przesyłki i sprawdzane są one wyrywkowo, ale od przyszłego roku mają to niby uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 16:39, astrocola napisał:

Kupowałem wiele rzeczy. Jeśli jakaś rzecz nie przyszła to poprosiłem o zwrot pieniędzy i zwrot przychodził po 1-2 tygodniach.

teraz jest lepiej. refund jest po 2-3 dniach. Kupilem torbę i okular. Sprzedawca wysłał tylko torbę. Napisałem, zrobiłem zdjęcie po paru dniach co było w przesyłce i wystąpiłem o zwrot kasy za brakujące fanty. Wszystko przeszło bez problemu. Zaryzykuje stwierdzenie, że lepiej niż u polskiego lidera rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie google wam wyłączyli ?

W kilka minut można znaleźć odpowiednią i co ważne aktualną ustawę o cłach , podatku, itp. na stronach sejmu.

Sam w swojej pracy używam tylko tekstów tam umieszczonych.

 

Bo w internetach mnóstwo nieaktualnych przepisów a co za ty idzie złych porad i analiz.

 

https://isap.sejm.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka duża i bogata firma i nie mogą zatrudnić jednego tłumacza na język polski? :D 

 

Dostawca jest realizacji zamówienia

Złożenia Zamówienia Anulowania

Zapłacić Sukces

Działania produktu

Zamówienie Stanu

Zamówienie Działania

 

Edytowane przez isset
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 16:20, Krzysztof z Bagien napisał:

Generalnie elektronika jest zwolniona z opłat celnych bez względu na wartość

Co, jak, skąd? To czemu mi naliczają cła?

W dniu 20.11.2020 o 17:16, Darek_B napisał:

itp. na stronach sejmu.

Sam w swojej pracy używam tylko tekstów tam umieszczonych.

Powiem tak - jak mam przeczytać jakiś dokument prawny, to mnie krew zalewa - to nie jest dla ludzi. Dlatego szukam zawsze opracowań danej kwestii, w języku ludzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrkusiu napisał:

Rozpoczął się Black Frajer.

Okular SVBony który obserwuję jest po 315zł - przedtem był po 250zł.

 

Który dokładnie okular? 

Przeglądam z ciekowości ceny okularów i wygląda to całkiem nieźle. Mam porównanie bo kupowałem 11.11 i sprawdzałem też trochę wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszW napisał:

Co, jak, skąd? To czemu mi naliczają cła?

Powiem tak - jak mam przeczytać jakiś dokument prawny, to mnie krew zalewa - to nie jest dla ludzi. Dlatego szukam zawsze opracowań danej kwestii, w języku ludzkim.

 

To że coś jest zwolnione z cła nie znaczy, że z VAT. Teoretycznie przesyłki listowe do 22 euro są zwolnione. Chińczycy w ten sposób nadają paczki. Od nowego roku ma to się zmienić, bo w UE będą nowe przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paether napisał:

 

Który dokładnie okular? 

Przeglądam z ciekowości ceny okularów i wygląda to całkiem nieźle. Mam porównanie bo kupowałem 11.11 i sprawdzałem też trochę wcześniej ;)

A taki: https://pl.aliexpress.com/item/32963626623.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.28177527T01udG&algo_pvid=d5713a5d-facd-4b4b-9fcf-ea2d61de0df1&algo_expid=d5713a5d-facd-4b4b-9fcf-ea2d61de0df1-0&btsid=2100bdcf16062366851433268e016a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Paczam na niego od początku roku i cały czas w okolicach 250zł (najtaniej był chyba za 235zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz mam problem czy jeszcze nie. 

15 XI paczka wg trackingu przybyła do Polski i od tej pory cisza. Idzie z numerem LT372771015NL  więc pewnie Urząd Celny poprosi o napiwek.

Ale 2 tygodnie i żadnego ruchu?

Czy wiecie w jaki sposób można skontaktować się z Urzędem Celnym na Łączyny w Wawie, aby zapytać co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.