Skocz do zawartości

Aliexpress - jakie macie zdanie?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ko20 napisał(a):

Gdzie wy macie na aliexpresie opcje wysyłki do paczkomatu? Ja za każdym razem użeram się z pocztą 😞

W czasie skłądania zamówienia nigdy nie widziałem. TYlko ich standardowa opcja wysyłki ale kosmicznie drogi kurier.

Ja wybrałem "na adres" - dostawa została zrealizowana kuriera Pocztex. Przesyłki przyszły bez problemu w tydzień z Chin pod drzwi.
Jak będziesz już reazliował płatność to będziesz miał do wyboru "automat" i będziesz mógł wybrać na mapie konkretny paczkomat.

Edytowane przez tex88
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tex88 said:

Ja wybrałem "na adres" - dostawa została zrealizowana kuriera Pocztex. Przesyłki przyszły bez problemu w tydzień z Chin pod drzwi.
Jak będziesz już reazliował płatność to będziesz miał do wyboru "automat" i będziesz mógł wybrać na mapie konkretny paczkomat.

Dzięki. Następnym razem spróbuję. U mnie pocztex to loteria. Potrafi tydzień przesyłka leżeć na poczcie. Kurier chory, auto się zepsuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma znaczącej różnicy między przewoźnikami i jak już przesyłka przejdzie odprawę celną, to jest doręczana dość szybko (ale na cle potrafi czasem sobie posiedzieć). Abstrahując od tego, że nie bardzo widzę opcję wyboru konkretnego przewoźnika - ostatnio zamawiałem w sumie cztery różne rzeczy i przyszło to w trzech przesyłkach dostarczonych przez trzy różne firmy: Pocztex, InPost (do domu, nie do paczkomatu) i bodajże DHL czy inny FedEx. Za każdym razem wybierałem po prostu darmową przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Krzysztof z Bagien said:

Według mnie nie ma znaczącej różnicy między przewoźnikami i jak już przesyłka przejdzie odprawę celną, to jest doręczana dość szybko 

O, to nie byłeś na poczcie w mojej miejscowości. Mój rekord, to list polecony z urzędu gminy ( w tym samym budynku co poczta) szedł miesiąc. Tzn w sumie nie szedł, bo dostałem SMS żebym se przyjechał na poczte i go odebrał, bo oni mnie mają w doooopie i nie przyniosą do domu. Ale miesiąc w jakimś worze na podłodze se poleżał. Normą jest że paczka pocztexowa wychodzi z poprzedniej placówki i przez 4-5 dni nie wchodzi do mojej poczty. Leży na jakiejś stercie paczek. 1 na 5 paczek tak mniej wiecej dociera pewnie tak jak powinna. Nigdy nie korzystam z ich usług jak mam wybór 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ko20 napisał(a):

O, to nie byłeś na poczcie w mojej miejscowości. Mój rekord, to list polecony z urzędu gminy ( w tym samym budynku co poczta) szedł miesiąc. Tzn w sumie nie szedł, bo dostałem SMS żebym se przyjechał na poczte i go odebrał, bo oni mnie mają w doooopie i nie przyniosą do domu. Ale miesiąc w jakimś worze na podłodze se poleżał. Normą jest że paczka pocztexowa wychodzi z poprzedniej placówki i przez 4-5 dni nie wchodzi do mojej poczty. Leży na jakiejś stercie paczek. 1 na 5 paczek tak mniej wiecej dociera pewnie tak jak powinna. Nigdy nie korzystam z ich usług jak mam wybór 😞

Jak to w państwówce co urząd to inaczej i jedne działają sprawniej inne gorzej, a na dodatek przepisy mogą być różnie interpretowane (mam doświadczenie z branży budowlanej). Być może mam szczęście bo mnie obsługiwał UP Niepołomice* i UP Tarnów. Dzisiaj dostaję kolejną przesyłkę po upływie 8 dni z Chin.

* Może Niepołomice ogarniają sprawnie temat bo Puszcza Niepołomice pierwszy raz weszła do ekstraklasy w piłkę nożną ? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomekL napisał(a):

Takie proste pytanie, bo dawno nic nie kupowałem na ali. Rozumie, że teraz VAT jest wliczony już w towar. A cło? Czy jest wliczone, czy płacimy jakoś przy odbiorze?

Kupowałem tydzień temu i zapłaciłem tylko na Ali podaną kwotę i nic więcej. Jedna paczka 100zł i druga 260zł. Nie wiem czy jest jakiś limit kwotowy.

Edytowane przez tex88
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, tomekL said:

Takie proste pytanie, bo dawno nic nie kupowałem na ali. Rozumie, że teraz VAT jest wliczony już w towar. A cło? Czy jest wliczone, czy płacimy jakoś przy odbiorze?

VAT jest wliczony. Zdarzało mi się na poczice zapłacić kilkanaście PLN na poczcie przy odbiorze paczki, ale nie zawsze.

Edytowane przez ko20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pierwszy raz przejechałem się na Aliexpress. Dostałem inny (tańszy) wariant produktu, który zamówiłem. Czy ktoś z obecnych miał podobną sytuację i poradzi, jak to najlepiej rozegrać? Zastanawiam się, czy będzie konieczny zwrot produktu do Chin (zapewne na mój koszt), czy można liczyć na sam zwrot pieniędzy albo dosłanie odpowiedniego produktu?

Konkretnie zamówiłem mini pc i dostałem wariant z mniejszą pamięcią, ramem i słabszym procesorem. Pomimo naklejki na nim, która twierdzi co innego. Pomijając już fakt, że karta wifi się ciągle resetuje, a windows nie ma licencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale tu nie ma reguły. Bardziej to zależy od sklepu niż całego Ali.

Raz wysłano mi na drugi dzień nowy sprzęt i etykietę do odesłania złego a raz boksowałem się z Svbony trzy miesiące by mi śrubkę dosłali do lunetki bo dali za mała. Dosłali niestety złą, trzy razy.

 

Otwórz spór bo tu masz grubszy temat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem wielokrotnie, terminy dostaw od ok. tygodnia (pewno sprzęt był gdzieś w Europie) do 1,5 miesiąca; w sumie nie mam zastrzeżeń. Jedyny raz zdarzyło się przy zakupie reduktora 2"/1,25", że otrzymałem egzemplarz niezgodny z fotką tzn. zamiast dwóch śrubek do pierścienia zaciskowego, była jedna. Co prawda śruba była po byku i wszystko działało jak należy, ale otworzyłem tzw. spór i zażądałem wymiany lub zwrotu kasy. W odpowiedzi zwrócili kasę bez konieczności zwrotu towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MateuszW napisał(a):

Pierwszy raz przejechałem się na Aliexpress. Dostałem inny (tańszy) wariant produktu, który zamówiłem. Czy ktoś z obecnych miał podobną sytuację i poradzi, jak to najlepiej rozegrać? Zastanawiam się, czy będzie konieczny zwrot produktu do Chin (zapewne na mój koszt), czy można liczyć na sam zwrot pieniędzy albo dosłanie odpowiedniego produktu?

Konkretnie zamówiłem mini pc i dostałem wariant z mniejszą pamięcią, ramem i słabszym procesorem. Pomimo naklejki na nim, która twierdzi co innego. Pomijając już fakt, że karta wifi się ciągle resetuje, a windows nie ma licencji...

Tylko nie daj się naciągnąć sprzedawcy, żeby zakończyć spór i dogadywać się poza ali.

Wiem, że to oczywiste ale co te chińczyki czasem wyprawiają to głowa mała.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.11.2023 o 19:42, MateuszW napisał(a):

Dzięki panowie, założyłem spór i zobaczymy co będzie. Mam nadzieję że to błąd ludzki i chińczyk nie będzie robił problemów, bo sklep ma wysokie oceny. Ale zobaczymy.

Mała aktualizacja. Dogadałem się z chińczykiem w ramach Aliexpress, że zwrócę towar pocztą, a oni oddadzą pieniądze i koszt wysyłki. Wszystko wyklinane w systemie sporu. Komunikacja ze sklepem całkiem przyjemna. Wysłanie tego listem kosztowało 30 zł, także przyzwoicie. No i wszystko super, tylko że od 3 tygodni paczka stoi w Warszawie. Fu*k you Poczta Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał(a):

 Fu*k you Poczta Polska.

 

właśnie dostałem sms-a od PP, że paczka z Ali została wstrzymana z powodu braku numeru ulicy. Co to jest numer ulicy w/g PP? Ja znam tylko nazwę ulicy

chyba nie dostarczą tej paczki aż im nie podam tego numeru, ale skąd mam go wziąć?

nawet gdybym miał ten numer ulicy to kazali mi go uzupełnić ... na stronie śledzenia przesyłek, gdzie nie ma możliwości edycji adresu. Ba, nawet adresu tam nie ma

genialny system!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ZbyT napisał(a):

właśnie dostałem sms-a od PP, że paczka z Ali została wstrzymana z powodu braku numeru ulicy.

A to nie jakiś scam? :P Może chodzi o numer mieszkania? Najlepiej byłoby zadzwonić na pocztę, ale właśnie próbowałem i jest takie obłożenie infolinii, że nawet nie mogłem czekać, od razu się rozłączyło z komunikatem żeby zadzwonić późnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem paczkę w wyciągiem 2" do refraktora. Chińczyk obiecał, że będzie na początku przyszłego roku, ale wyciąg już jest u mnie (dwa tygodnie wcześniej). Wyciąg pięknie pracuje, jest solidny i wygląda jak bliźniaczy wyrób GSO, ale bez napisów (no i jest oczywiście tańszy). Więc mogę Aliexpressowi wystawić jedynie najwyższą ocenę. Pudełko, w którym był kartonik z wyciągiem było co prawda po jakichś ciasteczkach rybnych z tuńczyka z gwarancją do 22 grudnia, ale na szczęście nie śmierdziało rybami. 🙂  

Edytowane przez anatol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anatol napisał(a):

 Pudełko, w którym był kartonik z wyciągiem było co prawda po jakichś ciasteczkach rybnych z tuńczyka z gwarancją do 22 grudnia, ale na szczęście nie śmierdziało rybami. 🙂  

 

to masz jeszcze 2 dni przydatności

korzystaj ;)

 

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.