Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mkowalik napisał(a):

Niestety musza sie tlumaczyc kto za co jest odpowiedzialny chocby ze wzgledu na RODO.

 

Rejestracja i udział w forum dyskusyjnym jest dobrowolna. Nikt nikogo nie przywlókł tam na sile.  Jeżeli komuś nie odpowiada nowy porządek czy też właściciel, to wystarczy jeden email z prośbą o usunięcie konta i po sprawie.

 

Naprawdę nie trzeba uprawiać publicznego linczu na konkurencyjnych serwisach, urządzać prywatne śledztwa, itd.

 

Pamiętajmy, że fora hobbistyczne prowadzone są przez pasjonatów, to nie molochy jak Facebook czy X. Bądźmy poważni

 

1 godzinę temu, mkowalik napisał(a):

Ferment jest ze wzgledu na sposob zarzadzania forum.

 

Z tego jak forum jest zarządzane nikt nie musi się tłumaczyć. W szczególności tutaj.

 

Po raz drugi przypomnę, że administracja nie jest w stanie wszystkim dogodzić. Ktokolwiek by takiej funkcji nie piastował. W szczególności, gdy stosunek byłych użytkowników do tamtego miejsca jest tak bardzo sentymentalny i zacietrzewiony jak można zaobserwować to od wielu lat w tym właśnie wątku. 

 

Edytowane przez Martyn
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Martyn napisał(a):

 

Naprawdę nie trzeba uprawiać publicznego linczu (...)

 

 

Niby nie trzeba, ale... - jak widać nie wszyscy potrafią się bez tego obejść. A ponieważ stało się jasne, że przyzwolenie na takie "rozrywki" na Astromaniaku się definitywnie skończyło, pozostaje przenieść je w inne miejsce - no i mamy te 9 stron, które skrupulatnie policzył użytkownik Lukacz.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lulu napisał(a):

 

Niby nie trzeba, ale... - jak widać nie wszyscy potrafią się bez tego obejść. A ponieważ stało się jasne, że przyzwolenie na takie "rozrywki" na Astromaniaku się definitywnie skończyło, pozostaje przenieść je w inne miejsce - no i mamy te 9 stron, które skrupulatnie policzył użytkownik Lukacz.


 Kozioł ofiarny 

vol. 2

 

8 godzin temu, Martyn napisał(a):

Naprawdę nie trzeba … urządzać prywatne śledztwa, itd.

Nie ma takiej potrzeby, jeżeli  dla użytkowników są  dostępne na forum istotne dla  nich informacje.
Zakładam że dosyć pobieżnie przeczytałeś ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukost napisał(a):

Coś na którymś forum mi nie pasuje - ograniczam aktywność, a jak nie pasuje mi bardzo i od dawna to likwiduję konto i znikam. Tak właśnie uczyniłem po 15 latach bytności na AM. 

No tak, tylko przez to że koledzy z Astromaniaka zalewają swoim szambem po kolei wszystkie to gdzie uciekać?

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lukacz napisał(a):


Dokładnie tak, z zastrzeżeniem że należało od tego zacząć -   poinformować na AM o przejęciu uprawnień  do zarządzania forum ( w tym praw do domeny), określić jasno swoje kompetencje,  a   potem zamieszczać regulaminy i  umoralniające odezwy  dla Forowiczów.

 


"Albo szanujesz swoją społeczność" -  pytanie czy lulu widzi tak społeczność AM.  Może za "swoją"  uważa tylko grono kilku osób. A może uważa że na AM nie ma już w ogóle żadnej społeczności  wymagającej szacunku, stad  styl  odezw i  brak  komunikatów o wszystkich ważnych zmianach.


 


Pomysł o którym piszesz był  omawiany  ponad 2.5 roku temu,  już wtedy wyraziłeś swoją gotowość do podjęcia takich działań. Nie wiem co takiego stanęło  na przeszkodzie że dopiero teraz mogłeś wprowadzić go w życie.

Czas  który upłynął od momentu  poprzednich zmian na AM  (odświeżenie interfejsu  i struktury działów) a w szczególności  po odejściu moderatorów, po części uważam  za stracony. 
Apatia zarządzających w tym okresie na pewno nie przyczyniła się do kondycji forum.

Zwrócę uwagę na istotny fakt;  w tej rozmowie jako przedstawiciel administracji AM aktywnie uczestniczysz tylko Ty  - "Kierownik Techniczny".  Chyba dobrze byłoby również poznać opinię @Edgens czyli "Administratora Forum".
Wszak  razem tworzycie  administrację, czemu  niejednokrotnie dałeś wyraz w swoich komunikatach, używając liczby mnogiej "my".  Chyba że faktycznie  jest inaczej.




PS. Są w tym wątku wpisy skierowane do społeczności for astronomicznych. Chciałbym zachęcić ją  również do przeczytania powyżej podlinkowanego wątku, do końca.
Padła tam ważna  deklaracja "Kierownika technicznego".

 

Witajcie.

Marcinie, Łukasz ma moje w swoim każdym działaniu 100% poparcie i proszę, jak już tak koniecznie sobie chcecie dyskutować o Astromaniaku.

Nie wplątywać mnie w żadne dyskusje tutaj, gdyż nie mam na to ani ochoty , ani czasu.

Jak mamy taką potrzebę to rozmawiamy z Łukaszem o wszystkim i nie mam ani ochoty ani obowiązku się nikomu z tego publicznie tłumaczyć.

Jestem dostępny pod tel. do każdej rozmowy, tel.604054008.To wszystko z mojej strony.

Zapraszamy na Zlot Kudłacze Sierpień 2024r.Jest info tutaj na Forum, na Astromaniaku i na Fejsie.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, lulu said:

A ponieważ stało się jasne, że przyzwolenie na takie "rozrywki" na Astromaniaku się definitywnie skończyło, pozostaje przenieść je w inne miejsce - no i mamy te 9 stron

 

Aha, czyzbys twierdzil, ze te wszystkie osoby, ktore uciekly z astromaniaka a tworzyly wartosciowe tresci chocby w ATM, to banda niewychowanych ludzi, ktorzy nie potrafia zniesc ladu i porzadku, ktory wprowadzila nowa administracja? 

 

Podziwiam Twoja bezkrytyczna umiejetnosc obracania kota ogonem i pytam gdzie byl ten lad i porzadek gdy na astromaniaku polecales mi zrobienie lewatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

No tak, tylko przez to że koledzy z Astromaniaka zalewają swoim szambem po kolei wszystkie to gdzie uciekać?

Masz 200% racji. Ja kończę rozmowę w tym wątku. Oczywiście, jeżeli ktoś mnie ukłuje  personalnie i boleśnie, to wtedy grzecznie odpowiem...🫡  Nie chcę więcej zaśmiecać i zalewać szambem, (jak Kolega wyżej wspomniał)  jedynej już po FA przyjaznej ziemii,  do której mam jeszcze względny sentyment,bo tak jak FA, reprezentuje stare wartości. Janusz odszedł, nic za "niebieską kurtyną", nie jest przewidywalne.

ps. Znacie mój charakter,  jak ktoś kiedyś powiedział, nie chcę być dawnym  Ignisem, nie chcę żebyście mnie takiego poznali, a ci którzy mnie znają sobie  o mnie przypomnieli. Nie chcę gnoić w środowisku astro-miłośniczym, to stare dzieje, które oddzielam grubą krechą, chcę się skupić na rozwoju mojego forum.

Na Astromaniaku  mnie już nie zobaczycie. Jeżeli ktoś chce na przykład umówić się na lukanko , lub ma jakieś sprawy do mnie, piszcie do mnie na FA lub AP, lub ignisdei@wp.pl.

To tyle wierzę, że ten wątek niedługo umrze śmiercią naturalną.

Pozdrawiam serdecznie

Robert Twarogal,

właściciel

forumastronomiczne.pl

Edytowane przez ignisdei
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kurp napisał(a):

Własne brudy pierze się we własnym domu a nie po innych forach. Zawsze kojarzyło mi się to z podpie... niem i plotkarstwem.

 

Zgadzam się. Chciałbym wyjaśnić, że użytkownik Lukacz nie reprezentuje administracji Astromaniaka i wypowiada się wyłącznie we własnym imieniu.

 

Panu Robertowi Twarogalowi vel ignisdei chciałbym natomiast podpowiedzieć, że tak gorliwe publiczne pranie cudzych brudów - zwłaszcza jeśli są to brudy konkurencji - Właścicielowi nie przystoi.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już od siebie odpocząć. Przynajmniej część z nas po to wybrała konkurencyjne fora, żeby mieć z tego hobby przyjemność i nie być świadkami toksycznej atmosfery, którą tworzycie. To są wasze problemy, załatwiajcie je więc między sobą, bez rozlewania waszej agresji na sąsiednie fora.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten apel należałoby skierować raczej do administracji Astropolis. Ja staram się ograniczać do odpowiedzi na merytoryczne wpisy, bo tak rozumiem swoją rolę. Ale zawstydzającej erupcji zdziczenia która ma tutaj miejsce ani nie inicjuje, ani nie wspieram - ani nie mogę powstrzymać. Powstrzymałem takie rzeczy na Astromaniaku - i o to chyba chodzi tak naprawdę w całej tej awanturze. Ale na Astropolis reguły i normy ustala administracja Astropolis. Trwające tu próby testowania wytrzymałość moderatorów Astropolis i narzucania standardów metodą faktów dokonanych nie mają nic wspólnego z Astromaniakiem - bardzo proszę nie mieszać do tego ani mnie ani forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peter5 napisał(a):

W sumie można by spytać kiedy działa 😆

Można  żartobliwe odpowiedzieć że działa kiedy lulu... nie działa https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?p=637664#p637664
Dobrze że sytuacja już opanowana  :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje @mkowalik, znowu jesteś tym, który zmusił mnie do usunięcia wpisów, najpierw jako offtop w kwestii wypowiedzi moderatora Astropolis (nie jest to wątek od tego), a później kolejny spam w temacie konkretnych działań administracji Astromaniaka, a ja deklarowałem że na kolejne takie powtórzenie nie pozwolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie, odpowiem @mkowalik bo widzę, że inaczej problem w tym wątku będzie się powtarzał. Krótko: zapraszam na Astromaniaka, zgłoś budzące wątpliwości wpisy, ja będę Ci wówczas mógł w normalny sposób odpowiedzieć i jeśli na przykład uznam, że Twoje wątpliwości są nieuzasadnione - wyjaśnię dlaczego. Nie widzę powodu aby zaśmiecać takimi konwersacjami tutejsze forum.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, lulu said:

Witajcie ponownie, odpowiem @mkowalik bo widzę, że inaczej problem w tym wątku będzie się powtarzał. Krótko: zapraszam na Astromaniaka, zgłoś budzące wątpliwości wpisy, ja będę Ci wówczas mógł w normalny sposób odpowiedzieć i jeśli na przykład uznam, że Twoje wątpliwości są nieuzasadnione - wyjaśnię dlaczego. Nie widzę powodu aby zaśmiecać takimi konwersacjami tutejsze forum.

 

Nie potrzebuję żadnych Twoich wyjaśnień lulu, bo tu nie ma co wyjaśniać. Posty do których bije powinny być usunięte i zgodzi się ze mną każdy którym kierują normalne normy moralono-etyczne. Jeśli administrator astromaniaka (czyli Ty) potrzebuje formalnej ścieżki do usunięcia wspominanych postów, to proponuję  abyś Ty jako zainteresowany dobrobytem astromaniaka użytkownik astropolis zgłosił administratorowi astromaniaka (czyli sobie) te posty. Wtedy będzie wilk syty i owca cała :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.