Skocz do zawartości

Złamane Serce bas.sic'a


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, gryf188 napisał:

Niestety to nie Namibia gdzie taka ilość materiału byłaby wystarczająca. Miejskie niebo wymaga znacznie większej ilości materiału żeby było łatwiej obrabiać i uzyskać dobry efekt.

No właśnie, niestety więcej nie mam szans z balkonu zrobić w tym roku.

Jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut okiem wygląda super,złapały się fajne szegoly w jasnych partiach wodorowych, jednak po otwarciu w nowym oknie szybko ujawnia się kolorowy szum we wnętrzu (za mocno wyciągany detal). Sam fotografuję aktualnie ten obiekt ale nie widzę takiego rozmytego halo  na zewnątrz serca.Mam wrażenie że to obłoki gazu które nałożyły się u Ciebie na sygnał z tła ale nie są wystarczająco dopalone aby się od niego wyraźnie odciąć. Dodatkowo przyznam że świetnie dobrane barwy, wolę serducho w HST niż tradycyjnie czerwone z Ha RGB

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szary19 napisał:

Na pierwszy rzut okiem wygląda super,złapały się fajne szegoly w jasnych partiach wodorowych, jednak po otwarciu w nowym oknie szybko ujawnia się kolorowy szum we wnętrzu (za mocno wyciągany detal). Sam fotografuję aktualnie ten obiekt ale nie widzę takiego rozmytego halo  na zewnątrz serca.Mam wrażenie że to obłoki gazu które nałożyły się u Ciebie na sygnał z tła ale nie są wystarczająco dopalone aby się od niego wyraźnie odciąć. Dodatkowo przyznam że świetnie dobrane barwy, wolę serducho w HST niż tradycyjnie czerwone z Ha RGB

Niestety jestem świadomy tego wszystkiego :( stack był tak zmasakrowany odblaskami i gradientami, że zastanawiałem się gzie jest sygnał a gdzie jest gradient.

 

5 minut temu, delaa napisał:

Jakiego masz Bortla tam mniej więcej? Bo też zostałem balkoniarzem 100% ;-)

7 wg Bortle. 18 km w linii prostej do centrum Wa-wy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, zdecydowanie przesadziłeś z obróbką tego materiału . Mając tak mały odstęp sygnał/tło musisz ostro powściągnąć suwaki i zaakceptować mniej wyciągnięte zdjęcie, co zdecydowanie podziała mu na korzyść, a oglądającym oszczędzi bólu zębów :D .

Z plusów - ładny kadr :) . Jako osoba zawodowo zajmująca się sercem potwierdzam, że obiekt zorientowany jest poprawnie :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@_Spirit_ Załóż Patronajta, zrób kursy. Może nie tyle kursy co po prostu nagrywaj co robisz. Z materiałem innych i swoim. Będziesz miał "na frytki" a korzyść dla społeczności ogromna. Wpłaty oczywiście jako honorowe "podziękowanie" za wkład. Będziesz miał motywację. Zupełnie serio mówię/piszę.

Talentu i wyczucia nie przekażesz przez sieć - ale takie rzeczy po pierwsze świetnie się ogląda, po drugie zawsze można coś podpatrzeć, nawet jak się nie umie potem tego wykonać ;-)

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.