Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.08.2023 o 10:27, _Spirit_ napisał(a):

Mi to się już odechciało nagrywać tutki. Jaki sens jak co jakiś czas wracają te same pytania? To znaczy że nikt z tego nie korzysta.

 

Ty to powinieneś trzepać grubą kasę na tutkach :) Ale jak nie chcesz to nie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 15:15, abo napisał(a):

Proszę, stack bez obróbki po WBPP, fit 300MB :)

 

https://drive.google.com/file/d/1pSswZlAPpkoC6-85FlMxj428PFgf8Pvw/view?usp=sharing

 

 

Nie wiem w czym problem - może warto by zastosować jakiś filtr choćby UHC żeby zwiększyć kontrast między tłem a mgławicą?

Trudno mi coś lepszego z tego wyciągnąć - gwiazdy przeszkadzają...

 

 

Veil_6248x4176_83x300s_NoFilter_RGB_autocrop.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę Was prosić o pobawienie się materiałem?

Nie wiem już czy problem leży w sprzęcie/długości klatek, czy może ja za dużo chcę wyciągnąć z 7h materiału z OSC.

 

IC1848 ok 7h w klatkach po 180sek

ED72 + korektor + ASI585MC mod + duoband sv220 

WBPP bez darków/light itd.

Dla plate solve 2,9um i 357mm

xisf

https://drive.google.com/open?id=137ESFeLRePJ-rtHMo_OLY2GktDjKMmdp&usp=drive_fs

tiff
https://drive.google.com/open?id=138WohS8W16nI6r-mB_rC2WYHyj6oI_6w&usp=drive_fs

 

P.S. Tak, też mnie denerwuje ten pojechany bok

Edytowane przez aleksyb
Dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby ludziska otwierali to zapisz w bardziej dostępnym formacie...

 

Ps. Mógłbyś udostępnić surowe klatki? Tak wiem, to sporo danych ale to chyba nie problem w erze światłowodów :)

 

Bardzo mnie 585interesi ;)

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi kolega dał zajęcie :P Chwilę zajęło ogarnięcie jak usunąć dane z nagłówków.

Prosz bardzo @Miesilmannimea  https://drive.google.com/open?id=1BtVFcc8ZyjEVEMbEivUjl6p06Y8mWa_Y&usp=drive_fs

 

Przypominam tylko, że to jest chłodzona wersja. Co by potem nie było :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 10:27, _Spirit_ napisał(a):

Mi to się już odechciało nagrywać tutki. Jaki sens jak co jakiś czas wracają te same pytania? To znaczy że nikt z tego nie korzysta.

Korzysta, tylko nie idzie wszystkiego zapamiętać. Nawet tego gdzie potem znaleźć.
Ja mam w pixie słupki kolejnych procesów wg każdego nauczyciela, potem już zdjęć nie widać spomiędzy ikonek, a Alzheimer robi swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Nie wiem w czym problem - może warto by zastosować jakiś filtr choćby UHC żeby zwiększyć kontrast między tłem a mgławicą?

Trudno mi coś lepszego z tego wyciągnąć - gwiazdy przeszkadzają...

 

 

Veil_6248x4176_83x300s_NoFilter_RGB_autocrop.jpg

Niebo było bardzo dobre, bez miast dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aleksyb napisał(a):

Przypominam tylko, że to jest chłodzona wersja. Co by potem nie było :)

 

Dlatego głównie mnie interesowało to zdjęcie ;) Wyszło mi coś takiego jak poniżej.

W sumie to chyba spodziewałem się lepszego materiału ale tak naprawdę to nie wiem jakiego ;) Nie potrafię ocenić... :(

 

Autosave001.thumb.jpg.fbb15c3a4fcaa1935736afb34ba3528e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Dlatego głównie mnie interesowało to zdjęcie ;) Wyszło mi coś takiego jak poniżej.

W sumie to chyba spodziewałem się lepszego materiału ale tak naprawdę to nie wiem jakiego ;) Nie potrafię ocenić... :(

 

Autosave001.thumb.jpg.fbb15c3a4fcaa1935736afb34ba3528e.jpg

 

Tym bardziej ja nie wiem czego powinienem się spodziewać :D  Chyba jedynie pozostaje popatrzeć na zagranicznych forach za samplami z Uranus-C Pro, która "chwilę" temu wyszła. To jest ta sama matryca, tyle że z przetwornikiem ADC 12-bit, HCG aktywującym się przy niższej czułości, chłodzeniem i wbudowanym tilterem. Nie wspominając już o zwartej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po kilku latkach przerwy w astro obróbce ds na kolorze oczywiście poległem.

Materiał raczej trudny. Wtapianie gwiazdek po zmniejszaniu wyszło  dość średnio.

W pełnej skali raczej nie ma co pokazywać ;)

Koszmarny gradiend albo jakiś dziwny banding (?) - usunąłem w fitswork na ile się dało.

 

BW_1.png

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna próbka pracy w PS na warstwach z oddzielnym tłem i gwiazdkami + wtapianie.

Trochę większy obrazek. Szumi na maksa, ale akurat nie tym się zajmowałem :) Chciałem uniknąć

"paćki" z gwiazdek, torchę na siłę chyba. Wyeksponowałem tło, gwiazdki są niemal wszystkie tyko widoczne

na pełnym obrazku, niektóre w rozmiarze 1 pixela ;)

 

gwiazdkiB.png

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lysy napisał(a):

Po kilku latkach przerwy w astro obróbce ds na kolorze oczywiście poległem.

Materiał raczej trudny. Wtapianie gwiazdek po zmniejszaniu wyszło  dość średnio.

W pełnej skali raczej nie ma co pokazywać ;)

Koszmarny gradiend albo jakiś dziwny banding (?) - usunąłem w fitswork na ile się dało.

 

BW_1.png

 

@Lysy Możliwe, że to czas na pogodzenie się z nietrafioną/nieumiejętną modyfikacją mojej kamerki :) Dziękuję za pochylenie się nad materiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Postanowiłem wrócić do materiału który zbierałem w lutym 2019 roku, praktycznie na początku mojej przygody z astrofotografią. Chciałem zobaczyć jak poprawiła się moja obróbka i jak wiele dają narzędzia i skrypty w Pixie. Wrzucam wersje z teraz oraz z 2019 roku. 
Wiele więcej udało się uzyskać. Tło zostało chyba za mocno wyciągnięte i nie mogę sobię już z tym szumem poradzić. Jakby ktoś chciał spróbować obrobić po swojemu to pod linkiem wrzucam stacka. Materiał jest z Canona 700D i Samyanga 135mm, nie pamiętam dokładnie ile ale z 30-45minut bez darków i flatów. 
https://megawrzuta.pl/download/1588ec5d6477a21d221fe0f910928e1a.html
orion8_02.2019pomie.thumb.jpg.c9a5729e04638ec934fab85cfb80d9af.jpgorionstary.thumb.jpg.f70c613f1e1114e881aa9ace78b5c6b7.jpg

Edytowane przez kruzd
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Bentoq napisał(a):

Cześć!

 

Proszę o pomoc z pewnym ptakiem:

https://we.tl/t-It0EuNd6ii

 

Kompletnie sobie z tym nie radzę. Nie wiem, czy to kwestia materiału czy umiejętności 😕

Mnie też ciężko było ogarnąć 

 

mewa11_2.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał niecałe 2h Samyang 135mm @F/2.5 i Nikon D7500.

No mnie na szybko w Siril wyszło tak:

 

image.thumb.jpeg.47ccc02a1d514d1c8af4c1d3807b3e23.jpeg

 

Nie wiem, czy za mało materiału czy za nisko na horyzoncie czy może po prostu lepiej to wygląda w NB. Mewa ledwo ledwo, w tle kasza, no nie podoba mi się, ale może więcej się nie da wyciągnąć bez jakichś fancy AI tooli.

Na szczęście gwiazdy wyszły spoko, a zdjęcie prawie w ogóle nie kadrowane.

 

Nikoniarze @OnlyAfc, @sidiouss, @Zlew

Ciekawa sprawa, w zielonym kanale miałem pierścienie, których być nie powinno. Nikon je generował z kompresją stratną, ja mam ustawioną bezstraną. Widać to po starnecie, z gwiazdami się nie dopatrzyłem.

Ekspozycja była do połowy histogramu, być może algorytm bezstratny też potrafi wprowadzić pierścienie przy takim histogramie. Z Orionem nie było problemu przy tym samym setupie i długości klatki, ale był wyżej na horyzoncie, więc zdjęcie było nieco ciemniejsze.

 

Tak to wygląda:

image.thumb.jpeg.b81b824740a48ad35183cbcc45930164.jpeg

 

Edytowane przez Bentoq
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.