Skocz do zawartości

Kompleks Veila


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, sidiouss napisał:

Hm, jak dla mnie za dużo magenty po całości i na samych gwiazdach. 

 

1 minutę temu, Antek Staszewski napisał:

Mam podobne odczucie jak @sidiouss. Może coś w ten deseń?

 

No właśnie tylko że to celowy zabieg. Może się nie podobać, zgadzam się. Dlatego pisałem o eksperymentalnych kolorach :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, bas.sic napisał:

 

 

No właśnie tylko że to celowy zabieg. Może się nie podobać, zgadzam się. Dlatego pisałem o eksperymentalnych kolorach :)

Co do koloru mgławic pełna zgoda, ale tło powinno być znormalizowane. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kolory to zdjęcie - moim skromnym zdaniem - jest na siłę i dużo za mocno wyostrzone. Na delikatnych strukturach zrobiła się ciapa, a gwiazdy po całości kłują w oczy i dominują. Może jeszcze raz ale delikatniej?

Kolory dowolnie OK, ale saturacja niebieskiego aż tak mocno i przy niedokładnej masce rozlała się po tle w LG :)

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bas.sic napisał:

Dodałem 2 wersję w pierwszym wątku.

Jest lepiej?

Trochę lepiej jest.

Antek i Romek pokazali kierunek,  który powinieneś obrać.

Kuba też dobrze radzi.

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotr4d napisał:

Trochę lepiej jest.

Antek i Romek pokazali kierunek,  który powinieneś obrać.

Kuba też dobrze radzi.

Oczywiście Kuba ma rację, zgadzam się w 100%.

Kolorystyka natomiast którą pokazał Antek i Romek to taki standard bym powiedział w SHO, a tego właśnie chciałem uniknąć. Taka kolorystyka wychodzi ze standardowego RGB combination (SHaO) + SCNR.
Ja dodałem trochę magenty (którą lubię akurat na mgławicach) w średnich-tonach.

Kurcze chyba nie warto eksperymentować za bardzo z kolorem :), niby mówi się że w SHO kolorystyka jest dowolna, ale jednak zauważam że jest pewien akceptowalny kanon wyznaczający kierunek.

Muszę ochłonąć i wrzucę wersję bardziej stonowaną.

Dziękuję wszystkim za wszystkie uwagi. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bas.sic napisał:

 

Kolorystyka natomiast którą pokazał Antek i Romek to taki standard bym powiedział w SHO, a tego właśnie chciałem uniknąć. Taka kolorystyka wychodzi ze standardowego RGB combination (SHaO) + SCNR.

 

Ja rezygnuję z SCNR bo wtedy w HST nie mam tego przejścia tonalnego  przez zielony , chociaż w Veilu  akurat to nie jest takie widoczne.

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Paweł, a pokaż w wersji bi color (Ha OIII). Moim zdaniem ten obiekt w bi lepiej się prezentuje.

@Grzędziel specjalnie dla Ciebie dodałem do pierwszego postu bicolor. Tak na szybko na tyle ile umiem, to chyba mój pierwszy bicolor :) .

 

15 minut temu, gryf188 napisał:

Ja rezygnuję z SCNR bo wtedy w HST nie mam tego przejścia tonalnego  przez zielony , chociaż w Veilu  akurat to nie jest takie widoczne.

No właśnie jest kilka technik łączenia SHO i mam wrażenie że w zależności od obiektu dają one różne efekty. Trzeba eksperymentować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bas.sic napisał:

@Grzędziel specjalnie dla Ciebie dodałem do pierwszego postu bicolor. Tak na szybko na tyle ile umiem, to chyba mój pierwszy bicolor :) .

No i fajnie.

Jeszcze jak byś troszkę zdjął zieleni i tyci tyci podkręcił saturację będzie tak jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, gryf188 napisał:

Ja rezygnuję z SCNR bo wtedy w HST nie mam tego przejścia tonalnego  przez zielony , chociaż w Veilu  akurat to nie jest takie widoczne.

SCNR można dozować suwaczkiem. Nie wywali wtedy całego zielonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.