Skocz do zawartości

Barnard 150 i Fajerwerk z sąsiadką, czyli 3 w jednym


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz xxxx. Spajki powstaja bezpośrednio na matrycy kaf8300.

 

@Grzędziel bardzo naturalna, wyważona obróbka skutkuje wyjatkowo pozytywnym odbiorem.

 

Edit.

W końcu wiem gdzie jest Fajerwerk ;) Obok Konika, a on obok Squiad. Dzięki. 

 

Edit2 

Szkoda że tak malo rgb, bo z chęcią pożyczyłbym do swojego kadru.

Edytowane przez Tayson
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny szeroki pejzaż wyszedł. :original:

W swoim archiwum też mam NGC6946 i NGC6939 w jednym kadrze, oczywiście w dużo większej skali. W moim odbiorze @Grzędziel, odrobinę przesadziłeś z saturacją kolorów. Gromada NGC6939 jest owszem stara, ale nie składa się z samych pomarańczowych gwiazdek. ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wieloch napisał:

Jedyna moja konstruktywna uwaga, że może lubiłbym nieco ostrzej gwiazdki, we wszystkich trzech. Tylo nieco.

 

19 godzin temu, Piotr4d napisał:

Co do gwiazd, to rzeczywiści te jasne są dziwnie puchate i ze spajkami.

19 godzin temu, apolkowski napisał:

No właśnie. Te spajki z Kota to skąd? Postprocessing?

 

Bardzo dziękuję wszystkim za uwagi i pozytywny odbiór zdjęcia i wszelkie uwagi. 

 

Co do wyglądu gwiazd, to żeby ostatecznie wyjaśnić: nieostrość i puchatość gwiazd wynikła z mocnego wyciągnięcia materiału w celu pokazania tych delikatnych pyłów tła. W takim wypadku jeśli gwiazd nie usuwamy czy tez nie maskujemy jaśniejsze gwiazdy zawsze się trochę rozlewają. Uznałem jednak, że taka droga obróbki będzie właściwsza, a fotka będzie bardziej naturalna, nie przekombinowana.

 

Co do spajków to dokładnie tak, jak już koledzy napisali -to nie jest zamierzony efekt postprocesingu, ani nie wada Kota, tylko cecha matrycy KAF 8300.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

Warto tylko powalczyć i wyciągnąć nieco mocniej pyły, które siedzą tam wszędzie dookoła to podkreśli jeszcze mocniej ciemne struktury.

Dzięki Boguś za tą opinię. Właśnie się zastanawiałem nad tym do jakiego stopnia warto podciągnąć te pyły. Patrząc na Twoją wersję widzę, że dobrze je pokazać. W sumie te dwie wersje się uzupełniają, dając pełny obraz tego rejonu nieba -ile ciekawych rzeczy tam jest.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.