Skocz do zawartości

Koniunkcja Jowisza z Saturnem 20-22.12.20


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wiecie. ze pewnemu Australijczykowi udało się zfilmować przelot  ISS między  Jowiszem a Saturnem w czasie

ich największego zblizenia  ?  Właściwy sprzęt we właściwych rękach i we właściwym czasie. 

Zauważył, że będzie to mozliwe z kontynentu, w necie znalazł potrzebne dane i dobra miejsce na rejestrację.

Chyba tam poleciał samolotem i  dokonał dzieła !

 

Podał to czeski portal digimanie.cz  a na czeskie forum włożył niezawodny SIRIUS_758 .

Nie jestem pewien, czy się link otworzy , bo w teście - mailu  mi się nie otwiera; pokazuje się reklama Aliexpress, albo inne ...

 

Ewentualnie spróbujcie wygenerować to sobie z tego portalu  https:/ /www.digimanie.cz

Po ukazaniu się okna - wybrać  :  Aktuality - digimanie

 

https://www.digimanie.cz/fotograf-zachytil-mezinarodni-vesmirnou-stanici-mezi-jupiterem-a-saturnem/8713

 

:)

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbignieww napisał:

A czy wiecie. ze pewnemu Australijczykowi udało się zfilmować przelot  ISS między  Jowiszem a Saturnem w czasie

ich największego zblizenia  ? 

U mnie się otwiera - fajne. Tylko jedna uwaga: to nie mogło być w czasie największego zbliżenia, widać Księżyc więc musiało być robione 17.12. W sumie nawet lepiej, fotka zyskała na atrakcyjności :essen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni koniunkcji Jowisza i Saturna.
W poprzednich dniach pogoda nie dawała szans na fotografie przy największym zbliżeniu (pozornym) planet na niebie. Niestety planety pojawiły się na chwilę niziutko na linii drzew z nieodłączną mgiełką.  Ze względu na dużą już odległość kątową między nimi nie mogłem użyć większego powiększenia ale dzięki Niebiosom i za to.

IMGP1875_konj1.jpg

IMGP1873_jowisz1.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Wiem, że jakość całkowicie do d*** no ale taki mam sprzęt. Dzisiaj miałam czyste niebo i udało mi się złapać Jowisza i Saturna w jednym polu widzenia (powiększenie 36x)
Brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze "rozchodniaczek" Jowisza i Saturna - ASI 224 złapało ledwie z Tairem 3R 300mm (obiek planety przy krawędzi pola widzenia kamery), męczyłem się długo, aby wyłapać to kamerą, avi w ostatniej chwili przed padnięciem baterii i w zasadzie tuż przed zachodem Saturna. W zasadzie nie ma sensu już kamerą się bawić, mozna było użyć lustrzanki z refraktorem. 

 

1729616629_Tair3RASI224.png.1287118af5f62a91290ea045e3a6b3f4.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, anatol napisał:

Mateusz jak zwykle przebija sufit.

Ta kropka po prawej od Saturna to Tytan będzie. 

Trzy planety (Jowisz, Saturn, Ziemia) i cztery satelity dwóch różnych planet na jednym zdjęciu.  

Dzięki :)

Zgadza się, to jest Tytan, widoczny na wszystkich zdjęciach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.