Skocz do zawartości

Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Prosi się o dwa panele i kwadrat ;-)

Fajnie - bardzo efektownie.

Czy ktoś może mi wyjaśnić jaki jest mechanizm i przyczyna "robaczkowania" gwiazd w tego typu kadrach - tzn dlaczego robi się tak że są losowo pogrupowanie na rozciągnięte w pionie i w poziomie - robi się taki "fraktalowy" patern. Na tym zdjęciu też to jest.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za miłe słowa!

 

55 minut temu, Bezel napisał:

Świetna praca, jak długo zajęła Ci obróbka? 

 

Do materiał podchodziłem dobre kilkanaście razy! Już myślałem ,że nic z tego nie będzie. A tu nagle coś wyszło! Sporo czasu bawiłem się aby wyrównać tło w nawet tak cudownym programie jak APP! Tej nocy był ogromny airglow na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz77 napisał:

Do materiał podchodziłem dobre kilkanaście razy! Już myślałem ,że nic z tego nie będzie. A tu nagle coś wyszło! Sporo czasu bawiłem się aby wyrównać tło w nawet tak cudownym programie jak APP! Tej nocy był ogromny airglow na niebie.


Mogę śmiało potwierdzić, że przez te gradienty ten materiał był arcytrudny do ogarnięcia. Wyszła bajeczka, dosłownie i w przenośni. Jeden z najlepszych kadrów tego kawałka nieba jaki widziałem, gratki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dominiksito napisał:


Mogę śmiało potwierdzić, że przez te gradienty ten materiał był arcytrudny do ogarnięcia. Wyszła bajeczka, dosłownie i w przenośni. Jeden z najlepszych kadrów tego kawałka nieba jaki widziałem, gratki!

 

Dzięki Dominik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wessel napisał:

Piękna fota!

 

Dziękuje!

3 godziny temu, orlen napisał:

Jest szansa na stack do zabawy w te pochmurne noce? :notworthy:

 

Jest!

 

1 minutę temu, sidiouss napisał:

Podpisu nie widać, rozdzielczość w miarę, chyba sobie zgłoszę do jakiegoś konkursu :D

 

Hehe! coś nie widać złodziejaszka! Normalnie wsiąk :new_shocked:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simarik napisał:

 

Łukasz - tą sigmą robiłeś zdjęcie na pełnej dziurze czy przymykałeś?

I dalsze pytanie - zatem masz jakiś sprawdzony sposób na wykonywanie flatów dla tego obiektywu?

 

Zapomniałem dopisać, gwiazdy zazwyczaj foce nią po przymknięciu do @ f2.5 

Co do flatów to biała kartka w PS i jazda! Tak robię flaty tą sigmą 105mm

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radek Grochowski napisał:

Świetna robota. Ja bym może odpuścił na Twoim miejscu Głowę Czarownicy, żeby złapać całą Pętlę Barnarda, ale to szczegół.

Dzięki! Może uda się jeszcze tej zimy!

 

5 godzin temu, Robson_g napisał:

Extra fota. 

Jaki to typ Idasa? 

Idas lps d1 pod FF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.