Skocz do zawartości

Droga Mleczna z Łapszanki


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, arctur34wp napisał:

Fajny ten widok z Łapszanki dodaje klimatu zdjęcie podoba mi się ale już wcześniej ktoś te Tatry prezentował także miejscówka moim zdaniem na raz, dwa i tyle bo to się znudzi.


Kolega chyba na facebooku nie był. Tam Łapszanek pod dostatkiem :emotion-5:

 

Ta fotka jest jedną z lepszych jakie widziałem z tej miejscówki. Więcej kontrastu nie trzeba, wyszło bardzo ładnie i naturalnie.
 

Można bardziej wyciągać materiał jak jest samo niebo bez krajobrazu. Mi się z reguły to gryzie ze sobą jak na jednej fotce jest mocno wyciągnięta góra i krajobraz, no ale to już kwestia gustu :) 

 

@Darek_B z lewej strony chyba się złapał lekki sky glow? Na swoim materiale z Bieszczadów bodajże z wtorku mam taką ostrą zieleń, że prawie DM w tym znika :) 

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Darek_B napisał:

W końcu znalazłem trochę czasu żeby poskładać fotki z sesji w Łapszance którą wykonałem w piękną środową noc 12 tego miesiąca.

 

Stack 32 ujęć po dwie minuty, ISO 800, Canon 6D mod + Sigma 40/1.4 (2.2). Prowadzone na Astrotracku.

Obróbka w DSS się wysypała i zrobiło się mydło na 3/4 obrazka, SiriL i PS poradziły sobie za to bezbłędnie. :) 

Milky Way 40mm finish.jpg

 

SQM-L pokazał nawet 21.51 kilka razy więc jak na Spisz (miałem pisać Podhale a to byłby duży błąd :) ) to rewelacja.

 

 

Super! Dziś pochwale się też Łapszanką i też z tej sigmy 40mm f1.4 ART

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paether napisał:

Eeeee lipa...taki ładny fragment nieba zasłonięty przez jakieś góry :ermm:

O tylko tyle więcej się złapało, potem robiłem z 20mm. Tu pojedyncza nieobrabiana klatka. No może levelsy. :)

IMG_7967.jpg

 

 

26 minut temu, Grzędziel napisał:

jakie czasy naświetlania na Taty?

Także 120 sekund, f1.8, tyle że zapomniałem zrobić z 40tki , wyciąłem z kadru Sigmy 20/1.4. :)

ps. niestety astrometry nie ma w bazie tatrzańskich szczytów, a szkoda.

 

tu macie opisy jakby ktoś szukał:

https://www.peakfinder.org/?lat=49.3431&lng=20.2007&ele=941&azi=184.87&alt=-8.68&fov=77.08&date=2019-06-15T15:59:59Z&cfg=sr&name=

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arctur34wp napisał:

ale już wcześniej ktoś te Tatry prezentował także miejscówka moim zdaniem na raz, dwa i tyle bo to się znudz

W sumie racja , większość obiektów była już obfotografowana, zamykamy forum ?  :)

  • Lubię 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Darek_B napisał:

 więc jak na Spisz (miałem pisać Podhale a to byłby duży błąd :) )

Nad zdjęciem piać z zachwytu nie będę, bo sam wiesz, że jest "zaje....."

Ale wytłumacz mi jak przebiega wschodnia i północna granica Podhala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Astrobonq napisał:

z lewej strony chyba się złapał lekki sky glow? Na swoim materiale z Bieszczadów bodajże z wtorku mam taką ostrą zieleń, że prawie DM w tym znika

Przeglądając klatki zauważyłem że jest ale czerwony airglow, wrzucam fragment pojedynczej klatki z 20mm w kanale czerwonym, był bardzo delikatny pokazując go wyraźnie zmasakrowałbym i prześwietlił zdjęcie.

 

airglow red ch.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.