Skocz do zawartości

Dzień Dziecka 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

Przypominam, że już za 3 dni mamy Dzień Dziecka! Każdy, kto nie czuje się zramolałym staruszkiem, który już o niczym nie marzy i niczego nie potrzebuje, powinien sobie sprawić jakąś przyjemność. A skoro już jesteśmy astrooszołomami, to powinna to być jakaś astrozabawka lub astroatrakcja :)

Macie już jakieś plany? A może już jesteście na etapie oczekiwania na zamówiony prezent? Pochwalcie się jak w tym roku sprawicie sobie dziecięcą frajdę na pierwszego czerwca.

W moim przypadku będzie to najprawdopodobniej ZWO ASi294. Niestety brać astronomiczna nie popisała się i zignorowała moje ogłoszenie o chęci kupna kamery ;), więc czeka mnie zakup w sklepie.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.

 

Dzień dziecka to pretekst dla mnie, żeby nie sprzedawać drugiego teleskopu. A nawet kupić do niego montaż altaz do wizuala. Mój pięciolatek "dostanie" w dzień dziecka Intesa MN56 na Omegon Twinmaster. Ostatnio nawet pytał dlaczego robię zdjęcia a nic nie oglądamy przez teleskop. Na razie tata będzie obsługiwał ;-)

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dobrychemik napisał:

Bzdura:

- nie korzystałem z tłumacza googla,

- nie wkleiłem grafik...

- ...ani nie proszę o lajki :D

 

Jak również:

- nawiązując do koloru kamerki można by wspomnieć o małej ilości kobiet w astronomii,

- wyprodukowana w chinach - tu koniecznie coś o emigrantach klimatycznych,

- no i obowiązkowo cytowanie wyborczej - może o pomyśle termo-elektrycznego chłodzenia oceanów - mam nawet link:

eko.png.92a5a874c4268ceb2b0da1531463dc96.png

 

Edytowane przez Marek_N
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się doczekać.

 

Ofiara została przyjęta.

IMG_20210530_152451.jpg

IMG_20210530_163746.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman diable, namówiłeś. Nie mogłem się zdecydować to kupiłem dwie kamery. Zmęczony czytaniem walk CMOS vs CCD, kupiłem reprezentację po każdej stronie. Zobaczymy :) 

Edytowane przez Renioo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, lkosz said:

to projekcja, a nie opinia :D

 

@Herbert West i jak wypadł w porównaniu z klasycznym newtonem? :)

 

Porównanie mam niewielkie- zanim nabyłem własne teleskopy (Mak-Newton MN56 Intesa i Mak-Newton 190 Sky-Watchera) bawiłem się pożyczonym Newtonem 150 Sky-Watchera (tym tylko wizualnie). Różnice widać gołym okiem na gwiazdach- o wiele bardziej punktowe w Makach-Newtonach, zwłaszcza dalej od centrum, co zrozumiałe. Generalnie, są widocznie "mniejsze". Intes-Mikro MN56 daje genialne widoki księżyca przy bardzo dobrym seeingu- wtedy udaje się nawet oglądanie na powiększeniu równo 300x z okularem Vixen NLV 2.5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobrychemik Jak najbardziej rozumiem twój tok myślenia. Pogoda astro do bani, pieniądze na inne cele idą, ale pojechałem na dalekie obserwacje na wieżę widokową. No, krótki 4 godzinny urlop :) Mimo zamgleń wyszło coś ponad 40 km! Wrzucę fotki do właściwego wątku DO w centralnej Polsce (no Tatr to z Inowrocławia nie widać :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.