Skocz do zawartości

Pisiąt minut w Woźnicy - IC410


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, tex88 said:

Kurcze nie rozumiem. Ostatnio zrobiłem z pod nieba bortle 4 - 150x180s Ha i mam mega szum z ASi183. Nie rozumiem :(

Dziwne :ermm:

Z mojego doswiadczenia z ta kamera przy 100 klatkach jest juz zazwyczaj dobrze.

Tyle, ze ja pale po 300sek. Rejestruje przy tym wiecej sygnalu wiec nie trzeba tak ciagnac ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, .zombi. napisał:

Trochę to wyostrzanie nie udane i jakieś wybiórcze:

Jak się ogląda pod powiększeniem to pewnie. Wszystko wyjdzie, szumy, pikseloza itd. Jak powiedział @Marvaz "trzeba wyjąć nos z monitora i zrobić krok do tyłu" :)

No i nie bawiłem się w jakieś szczególne maskowanie o 4 nad ranem gdzie dopiero zszedł materiał z matrycy... Pociągnąłem i tyle :)

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, _Spirit_ napisał:

Jak się ogląda pod powiększeniem to pewnie. Wszystko wyjdzie, szumy, pikseloza itd. Jak powiedział @Marvaz "trzeba wyjąć nos z monitora i zrobić krok do tyłu" :)

No i nie bawiłem się w jakieś szczególne maskowanie o 4 nad ranem gdzie dopiero zszedł materiał z matrycy... Pociągnąłem i tyle :)

Zgadzam się! Drukujemy na własne potrzeby zdjęcia w wielkości 20x30? Nikt tego nie ogląda podświetlonego od tyłu z 30cm tylko na ścianie w odległości np ok metra. Wg mnie liczy się kompozycja i kolorystyka.

Wiadomo, że są osoby sprzedające takie foty do takich firm jak Adama ale to chyba ułamek.

 

W nawiązaniu do zdjęcia to bardzo lubię ten jak i okoliczne obiekty z racji dużego kontrastu ciemnych i jaśniejszych struktur. Ciśnij ten obiekt dalej bo widać, że pojawiają się dookoła przyjemne "chmurki".

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jak dla mnie ładne, nie rozumiem tylko po co te pisiąc minut, czy nie można było napisać po prostu 50 minut zamiast wymyślać jakieś "perełki" językowe. To zresztą nie tyczy się tylko Ciebie ale i innych  którzy takie "perełki" też wymyślają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kompas napisał:

Zdjęcie jak dla mnie ładne, nie rozumiem tylko po co te pisiąc minut, czy nie można było napisać po prostu 50 minut zamiast wymyślać jakieś "perełki" językowe. To zresztą nie tyczy się tylko Ciebie ale i innych  którzy takie "perełki" też wymyślają

@kompas tytuł miał sugerować że do tematu trzeba podjeść z rezerwą i dystansem - tytuł zamierzony. Wybacz że uraziłem - też nie przepadam za takimi zwrotami a często je słyszę niestety.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.