Skocz do zawartości

Takie tam, żebyście zaakceptowali.. - M31


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek, tak coś tu nie zagrało. Mam potężne LP i być może przy wyrównaniu tła wykasowałem część tego obszaru. Pracuje nad poprawką.

 

Tomek - można bić mnie za nieudolność, ale stwierdzenia typu CMOS jest do dupy czy RASA daje ochydne gwiazdki to mi zalatują pewną sektą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaciejW napisał:

Czy mi się wydaje, czy galaktyka kończy się za szybko w lewym górnym rogu?

O ubiegłeś mnie. Tu mi coś nie grało, jakby ugryzione. A drugie to wyrównanie tła. Poza tym to kolorystyka jaką lubię - błękit w M31 moim zdaniem powinien być taki właśnie, subtelny, a dominować powinien żółto-kremowy. Te wszystkie potworki kipiące niebieskim mi nie leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal licho tło, szumy... gorzej z tą obgryzioną górą. Jak to poprawisz, to już będzie bardzo dobrze. A reszta korekt doda jedynie smaku. Szczegół centrum galaktyki, prawego dołu i cukierkowy kolor - jak dla mnie świetne.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, _Spirit_ napisał:

Jak dekonwolucja? Przecież to z surowego stacka. Nic tu nie robione poza wyrównaniem tła.

 

47 minut temu, kubaman napisał:

Marcin, skąd wiesz, że tu Romek zrobił dekonwolucję?

Te gwiazdki tak wychodzą po wyciąganiu ? A to teraz jestem zaskoczony.

Cofam co powiedziałem. Zdarza się. Widocznie mało jeszcze widziałem  a RASA to oddzielny byt optyczny dla mnie od teraz.

 

Ale Kuba po tym co pokazał Romek nie mogę dać Twojej wersji akceptacji ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu się zgodzę

Romek rulez

 

 

dzięki jego wsparciu i Waszych bardzo pomocnych uwagach zabrałem się za to jeszcze raz. Ale przyznaję - Romek zrobił nmi wyrównanie tła, bo ja nie znam się z panem APP, a PIX bardzo nie polubił mojego LP.

Oto wersja druga, jak to zwykle u mnie wrzucam i później dopiero się dzieje.

 

Mam nadzieję, że lepsze.

Romek - dzięki.

 

1513092665_M31JSzymav5_Spirit.thumb.jpg.cab6bb0afbd7b5746ea23e224a6c4306.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Romek zrobił nmi wyrównanie tła, bo ja nie znam się z panem APP

Na szczęście APP zna się ... na robocie :)

Ja bym jeszcze przygasił troszkę gwiazdy, mocno się odznaczają i powiedziałbym, że wręcz dominują nad zdjęciem.

Kolorystyka jest fajna, podoba mi się, chociaż brakuje mi zewnętrznego, niebieskiego pierścienia w galaktyce

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Z tego stacka full res - surowe.

 

 

 

 

No dla mnie to szok. "Podobny" efekt przy moich fotkach to ja uzyskuję po długiej zabawie poziomami, krzywymi, wielokrotną saturacją i sam Bóg raczy wiedzieć, czym jeszcze :P. Aż wierzyć się nie chce, że coś takiego wyskakuje przy załadowaniu surowego stacka.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _Spirit_ napisał:

Stacki z rasa są tak jasne że wyglądają jak po rozciągnięciu. Siadam i drapię się w głowę co z tym zrobić. Wszystkie kroki które mam zaplanowane na nic.

to prawda - pyta się czemu takie jasne :)

 

a z tym nic nie robieniem to uważajcie - wyrównanie tła w tym staku to była sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może ja powiem swoją nic nie znaczącą opinie. Z reguły całym celem obróbki, według mnie, jest to żeby pokazać coś co jest "zakopane" w histogramie. Więc wyciągamy jakieś pyły, kłaczki, detale szczegóły, poprawiamy dynamikę dla fajnych efektów. W pyłach robi to świetną robote, co widać na Twoich fotach. No to teraz mała konfrontacja tego zdjęcia parę komentarzy wyżej, które wkleił Spirit, z "wersją końcową". Ja moge powiedzieć o wersji do akceptowania -  "Panie, a po co to komu". Jakbyś wstawił takie zdjęcie jak wyżej, tylko bardziej galaktyke z tła wykontrastować, lekko kolor do góry i gotowe. Nie ma co rzeźbić w niektorych materiałach bo czasem wyjściowy jest dedykowany. Chyba też po to kupujemy lepszy sprzęt? Żeby nie katować później czegoś 50 godzin i próbować cuda wyciągnać z tego. 

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kubaman napisał:

ale czujesz, że ja tak żartobliwie?

wiesz, to nie ma tak że czuje albo nie czuje.... :g:

A tak serio, to czasem czuje, a czasem nie wiem czy czuje :D Pewnie gdym znał na żywo to bym odrazu widział, że clickbaitowo w 100% :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też obrabiałem M31. Wbrew pozorom to bardzo trudny obiekt. Kuba materiał wyjściowy jest dobry jeśli chodzi o samą galaktykę. Z tłem pod miastem zawsze jest kiepsko. Trzeba się mocno napracować aby wszystko zagrało. Brakuje mi mrowia niebieskich gwiazd w galaktyce.

Proponuję zrezygnować z odszumiania, gdyż to właśnie ono zabija te drobne gwiazdy. Więcej czasu należy spędzić nad obróbką M110. Moim zdaniem została kompletnie pominięta.

Z tą saturacją to już mocno przesadziłeś. Andromeda wygląda jak zawieszka na choinkę, mało naturalna.

@_Spirit_ pokazał którą drogą iść. Odsyłam do zdjęcia @Antoni . Bardzo naturalne, bez zbędnych fajerwerków.

 

 

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.