Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne te różowe kłaczki!

 

Kolory sprawa gustu ale jeżeli można się wypowiedzieć- może zielony bardziej w stronę zielono-niebieskiego albo żółto- zielonego i nieco bardziej nasycone? Zieleń, zwłaszcza w prawej górnej części trochę jesienna dla moich oczu.

 

Zdjęcie, jak na małą ilość materiału i księżyc oczywiście bardzo ok.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka iście Tysonowa bym powiedział :) Ja bym pewnie robił mniej tęczowo ale to już mój problem że nie nasycam fotografii.
Ja robiłem inny obiekt w tym samym czasie (85-95%) i szczerze mówiąc pierwszy raz skończyłem zdjęcie i go nie publikuje. Potrzebuje kilku dni, cofnięcia się do połowy obróbki i jeszcze raz powalczenia z materiałem. Co chcę powiedzieć... efekt przy Księżycu blisko pełni masz fajny.  I jeszcze kotkiem który łapie nie małe pole. Tak samo jak napisałeś Piotrkowi tak samo jest u Ciebie. Nie widać że robione przy pełni.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..paleta barw to zawsze rzecz gustu. Ale jednak to jest astrofotografia i powinna w miarę precyzyjnie oddawać fizyczną rzeczywistość. Może taki "pasek barw" ( jak kiedyś pokazywali na ekranach tv do regulacji :)) można by dodawać z zaznaczeniem maksimum emisji H,O,S ( czy innych pasm) aby dobrze widzieć gdzie co świeci na zdjęciu?

Co do zdjęcia to jest genialne biorąc pod uwagę warunki i czasy akwizycji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryszardo napisał:

Hmm..paleta barw to zawsze rzecz gustu. Ale jednak to jest astrofotografia i powinna w miarę precyzyjnie oddawać fizyczną rzeczywistość. Może taki "pasek barw" ( jak kiedyś pokazywali na ekranach tv do regulacji :)) można by dodawać z zaznaczeniem maksimum emisji H,O,S ( czy innych pasm) aby dobrze widzieć gdzie co świeci na zdjęciu?

Co do zdjęcia to jest genialne biorąc pod uwagę warunki i czasy akwizycji.

tak oto wygląda zdjęcie po zlozeniu trzech kanałów w identycznym stosunku ilościowym 100%-100%-100%

red siarka, greeen - wodów, blue - tlen.

bez ingerencji w proporcje, niestety róznorodność barw jest uboga.

image.png.368fb64d0745df28c4b2f15518fccef0.png

 

56 minut temu, apolkowski napisał:

Bardzo mi się podoba, ale mam pytanie, czy celowo zostawiłeś aż tyle miejsca po lewej stronie histogramu. Na obrazku z posta można sporo przesunąć suwaczek bez utraty informacji.

niektóre rzeczy lepiej sie ukrywaja w jasniejszym tle :)

 

33 minuty temu, Pyzik napisał:

Z czystej ciekawości... Pod zdjęcie podpięty jest profil sRGB. Czy monitor na którym obrabiałeś ww. fotę ogarnia tę przestrzeń barwną w 100%?

to standardowy profil do publikacji w sieci.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucisz surówkę? Ewentualnie po resamplu 30-50%? Może zrobi się z tego fajny wątek z freestylem na temat kolorów.

 

Na zlocie nie będę ale jeżeli zarejestrujesz to bardzo chętnie obejrzę. I myślę, że nie tylko ja.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Herbert West napisał:

Może wrzucisz surówkę? Ewentualnie po resamplu 30-50%? Może zrobi się z tego fajny wątek z freestylem na temat kolorów.

 

Na zlocie nie będę ale jeżeli zarejestrujesz to bardzo chętnie obejrzę. I myślę, że nie tylko ja.

Nie mowie NIE, ale zwyczajowo i umownie: "co na zlocie, pozostaje na zlocie" :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siup! Kwadrans zabawy. Nie mogłem robić masek ze stacków S i O więc kombinowałem ColorMask i maskami z rozbitych kanałów RGB. Wniosek: Dlaczego jeszcze rozety nie fotografowałem?!?

 

Image08.thumb.png.1ca0094e7130c2f6c0700ca8641e7981.png

 

Edit: słowo wyjaśnienia- crop zrobiony bo starnet się nie dogadywał z logo na dole.

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,
Im dłużej oglądam i sam obrabiam, choć przez skromność nie prezentuję..., tym bardziej dochodzę do wniosku, że kombinowanie z tęczą :P i pełną paletą kolorystyczną działa na szkodę klimatu zdjęcia. 
Mam wrażenie że to jest trochę na siłę "podbarwianie" rzeczywistości.  Ja to bym chciał żeby zdjęcia były takie raczej jak Ha + RGB...
Więc dla fotki tak - dla kolorów autora wątku - nie za bardzo..., już bardziej u Herbert West - może to o tę zieleń i żółtozielony mi chodzi??? - chyba tak.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wieloch Kwestia gustu. Zieleń to niedoceniany kolor w astrofotkach, o czym się przekonuję ostatnio. I być może najtrudniejszy do satysfakcjonującego zintegrowania z resztą zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten różowy najbardziej intryguje, przyznam :-) Różnica kolorów dodaje głębi i dynamiki centrum mgławicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tex88 napisał:

@Tayson tak z ciekawości pytam bo się nie znam - czy tam występuje tyle różnych odcieni różnych kolorów a ty w trakcie obróbki po prostu nadałeś im paletę barw czy jednak są tu kolory jakoś dodane na siłę ?

paleta barw jest poklosiem uzyskania 2 glownych dopełniajacych sie kolorów. staram sie to robić globalnie , a nie lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.