Skocz do zawartości

NGC6357 w Ha czyli jak nisko można coś złowić z Polski.


gryf188

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to fajna zabawa , gdyby była pogoda chciałbym jeszcze spróbować złapać NGC6334 Kocią łapę która ma -35,5 stopnia. Tylko trafić w nią przy skali 0,86 tuż nad horyzontem w łunie LP gdzie nie masz żadnych punktów odniesienia nie jest prostym zadaniem, a jak mówiłem ,w kadrowaniu SGP tak nisko odmawia posłuszeństwa .

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gryf188 napisał:

Chyba u nas nikt nie pokusił się o zdjęcie Homara z naszej szerokości geograficznej

 

 

Chyba jednak ktoś kiedyś się pokusił ;) Wprawdzie na szeroko, ale jest https://www.astropoludnie.pl/viewtopic.php?t=1022&p=4723#p4724

 

file.php?id=2725&sid=40581ee04c97b15a5f2

 

 

Ale, że było mi za mało, a w zasadzie to za wysoko, to próbowałem zejść jeszcze niżej, co się poniekąd udało, choć to tak tylko na zaliczenie obiektu, bo żeby wydobyć jakikolwiek szczegół to niestety trzeba by było zjechać na południe Europy.

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , zrobiłeś to, jakoś umknął mi ten temat :) Przynajmniej łatwiej było ci trafić :D 

16 minut temu, Patrix napisał:

Ale, że było mi za mało, a w zasadzie to za wysoko, to próbowałem zejść jeszcze niżej, co się poniekąd udało, choć to tak tylko na zaliczenie obiektu, bo żeby wydobyć jakikolwiek szczegół to niestety trzeba by było zjechać na południe Europy.

Tylko że wtedy to żadna frajda, po prostu kolejne zdjęcie południowych obiektów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gryf188 napisał:

W sumie to fajna zabawa , gdyby była pogoda chciałbym jeszcze spróbować złapać NGC6334 Kocią łapę która ma -35,5 stopnia. Tylko trafić w nią przy skali 0,86 tuż nad horyzontem w łunie LP gdzie nie masz żadnych punktów odniesienia nie jest prostym zadaniem, a jak mówiłem ,w kadrowaniu SGP tak nisko odmawia posłuszeństwa .

A czy po zrobieniu Plate Solve na innym obiekcie i następnie wybraniu żądanego obiektu, teleskop nie skieruje się tam?

Kadrowanie może być faktycznie dalekie od ideału, ale większość może się zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, warpal napisał:

A czy po zrobieniu Plate Solve na innym obiekcie i następnie wybraniu żądanego obiektu, teleskop nie skieruje się tam?

Kadrowanie może być faktycznie dalekie od ideału, ale większość może się zarejestrować?

Tak robiłem , plate solve na M62 i potem zjazd w dół ale i tak z jakiegoś powodu byłem poza celem . 900 mm ogniskowej z malutkim chipem 12,5x10mm nie ułatwia zadania . Byłem niedaleko ale jednak poza celem i musiałem kilka klatek zrobić żeby trafić w obiekt, a świt gonił :D 

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.