Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 16 - Długoogniskowa, dwukolorowa tematyka morska


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, dokładnie taki sam kadr o jakim ja rozmyślałem dla mojej metrowej rurki, dopóki nie wciągnęło mnie ganianie tlenowych duchów po niebie :-)

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Detal zajefajny! Choć nie moja kolorystyka to ukłony za jakość.

Dzięki Maćku, kolorystyka to kwestia wtórna, @bujarek też marudził, że nie jego kolory. A mi się takie podobają ?

 

17 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Piekny detal, nie za miękko,  dla mnie super.

Rzadko wrzucasz tutaj swoje prace (albo przynajmniej takie wrażenie odnoszę), ale jak już to robisz, to są one po prostu świetne.

Dzięki! Właśnie tej miekkości się trochę obawiałem, bo jednak warszawa i wysoka temperatura może skutecznie "zmiękczać" zdjęcie - ale dekonwolucja zrobiła cudo na tym materiale ?

Czasami wrzuca się częściej a czasami rzadziej. Jak widac po czasach to "rzadko" nie zawsze wynika z mojej niechęci ale również z czasu jaki poświęcam by zebrać materiał a potem go obrobić ?

 

13 godzin temu, Herbert West napisał:

Heh, dokładnie taki sam kadr o jakim ja rozmyślałem dla mojej metrowej rurki, dopóki nie wciągnęło mnie ganianie tlenowych duchów po niebie ?

Polecam, Rozetka to wdzięczny obiekt w każdym paśmie narrowbandu ?

 

12 godzin temu, Rosso napisał:

Imponujący detal, dzięki za ufundowanie świetnej wycieczki po rozecie, wygląda to genialnie, a to mój ulubiony fragment.

I oczywiście gratulacje za ogrom materiału jaki uzbierałeś.

Dzięki wielkie! Faktycznie to taki obiekt, który można zwiedzać bardzo długo ? 

 

10 godzin temu, Tayson napisał:

Dzieki za kolejny projekt. 

Interesujacy kadr, ale... szkoda życia na marudzenie

Dzięki Tomek! pomarudzić zawsze można ? Niemniej masz 100% racji - szkoda życia na marudzenie!

 

4 godziny temu, maciek z napisał:

Super praca, śliczne struktury wodorowo - tlenowe.

Dzięki Maćku!

 

48 minut temu, isset napisał:

To od Ciebie z balkonu?

Jak każde zdjęcie z projektu "Taras" ?

 

5 minut temu, apolkowski napisał:

Gratulacje. Prawie 64 godziny. Ciekaw jestem porównania tej wersji z taką złożoną z 1/3 materiału.

Tlen jest nieakceptowalny. Wodór od bidy dało by się już zaakceptować, ale nadal szumiałby strasznie. Niestety ale "kaloryczność" takiego materiału jest bardzo mała i żeby cokolwiek wyciągnąć to potrzeba go dużo. Teraz mam 3nm filtr OIII więc może kaloryczność się poprawi. Pod ciemnym niebem to z 1/3 materiału było by zdjęcie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pav1007 napisał:

Tlen jest nieakceptowalny. Wodór od bidy dało by się już zaakceptować, ale nadal szumiałby strasznie. Niestety ale "kaloryczność" takiego materiału jest bardzo mała i żeby cokolwiek wyciągnąć to potrzeba go dużo. Teraz mam 3nm filtr OIII więc może kaloryczność się poprawi. Pod ciemnym niebem to z 1/3 materiału było by zdjęcie bez problemu.

 

Aż się chce spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Polecam, Rozetka to wdzięczny obiekt w każdym paśmie narrowbandu ?

Kiedyś... na razie egzotyka za bardzo wciąga :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson_g napisał:

Pytanie, w jaki sposób wykonujesz sesję?

Czy za każdym razem rozkładasz się z całym setupem na tym tarasie, czy masz jakoś na stałe zainstalowaną głowicę montażu?

Cały setup stoi mi na tarasie praktycznie non stop. Zdejmuję folię, podpinam kompa i leci sesja. Nie mam nic permanentnego - czyli całości stoi na statywie od głowicy.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pav1007 napisał:

Cały setup stoi mi na tarasie praktycznie non stop. Zdejmuję folię, podpinam kompa i leci sesja. Nie mam nic permanentnego - czyli całości stoi na statywie od głowicy.

A jaką masz folię?

I jak to non stop? A co z wilgocią temperaturami wysokimi albo niskimi?

Ale to jest prawdziwy taras odkryty?

Rozumiem , że i tak ustawiasz za każdym razem na GP?

 

 

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robson_g napisał:

A jaką masz folię?

Geoptika Folia mylarowa do przykrycia teleskopu osłona ochronna, rozmiar: DUŻY 150 x 180 cm (large / duża; Geoptik 30A082) (teleskopy.pl)

 

2 godziny temu, Robson_g napisał:

I jak to non stop? A co z wilgocią temperaturami wysokimi albo niskimi?

Jak to co - no jest wilgoć, wysokie i niskie temperatury - a montaż w takich warunkach nie pracuje? ? nie do końca rozumiem co masz na myśli ? Jest regularnie smarowany, serwisowany i chodzi jak złoto. Czyli normalnie jak powinno się postępować z montażem. A co z setupami w budkach? czy kopułach?

 

2 godziny temu, Robson_g napisał:

Ale to jest prawdziwy taras odkryty?

Częściowo zadaszony. 

 

2 godziny temu, Robson_g napisał:

Rozumiem , że i tak ustawiasz za każdym razem na GP?

Nie, a dlaczego miałbym?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robson_g U mnie stoi na podwórku na filarze cały zestaw pod torbą Geoptics, że zwykłym pokojowym osuszaczem w środku (plastikowy pojemnik z torebką z desykantem). Worek na dole ściągnięty opaską na rzep. Nie ma problemu z wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Herbert West napisał:

@Robson_g U mnie stoi na podwórku na filarze cały zestaw pod torbą Geoptics, że zwykłym pokojowym osuszaczem w środku (plastikowy pojemnik z torebką z desykantem). Worek na dole ściągnięty opaską na rzep. Nie ma problemu z wilgocią.

Bez żadnego zadaszenia? W miesiącach zimowych też?

Pokazał byś zdjęcie? Może być na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Robson_g napisał:

Bez żadnego zadaszenia? W miesiącach zimowych też?

Napisz pliz wprost do czego dążysz ? Nie mam zdjęcia jak na folii leży śnieg, ale teraz jak będzie tak to obiecuję, że zrobię. U mnie stoi non stop - wiosna, lato, jesień, zima. Jedyne wyjątki to jak serwisuję lub wyjeżdżam (lub po powrocie a nie zanosi się na pogodę to wtedy leży w torbach parę dni, ale to max).

 

wygląda tak - w tym miejscu stoi cały czas. 

20220802_201021.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak u Pawła- zestaw zwijam nieczęsto. Torba geoptics to trzy warstwy, nie mam obaw.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robson_g napisał:

Paweł, dążyłem do tego aby ktoś w końcu napisał, że tak, stoi.wioana lato jesień zima, beż dachu, tylko.z folią :)

No i teraz jestem w domu, bo może też spróbuję nie zabierać sprzętu z powrotem.

W czasach „przedbudkowych” montaż miałem na stałe na słupku. Tubę raczej starałem się zabierać, ale z Espritem było łatwo. Mam rączkę Baadera przymocowaną  na stałe do obejm. Montaż regularnie suszyłem w ciągu dnia, jeśli był wilgotny po nocy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.