Skocz do zawartości

M51 ze Szczecina


Wiesiek1952

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że to bardzo dobre zdjęcie! Duża ilość materiału pozwala na rejestrację szczegółów i wyciągnięcie słabych partii. Dla mnie rewelacja, sam próbowałem tę galaktykę z Warszawy i też z 12" , ale z zaledwie kilkoma godzinami b&w ( też z neodymem...) nie miałem szans...

Prawdę mówiąc to zachwyca mnie to zdjęcie. Gratulacje.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzędziel napisał:

... Piszesz, że zbierane w Szczecinie. Czy mam rozumieć, że jest to zdjęcie robione z miasta???

Jakie miałeś SQM?

 

 

Bortle 5 do 6 - mierzone SQL zwykle na poziomie 19.0 choć bywają dni z nawet 20.0 - za to mam cały czas wysokie chmury. Praktycznie niebo nigdy nie jest niebieskie w dzień ani czarne w nocy. Administracyjnie to Szczecin choć trochę "suburban". Niestety w Szczecinie nie wyłączają świateł na noc. 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne. IC4277 i IC4278 wyszły super! Choć może rzeczywiście ciut za ostro w środku.

 

4 godziny temu, Wiesiek1952 napisał:

EDIT: Silnik forum masakruje zdjęcie. Nie wiem czemu rozciąga je aż tak bardzo.

To może być wina ustawień przeglądarki. Niestety, większość tymi ustawieniami nie zarządza i widzi zdjęcia zbyt jasne. A do tego dochodzi silnik forum, choć on chyba znacząco nie wpływa na prezentację.

https://thomasvoland.com/blog/zarzadzanie-barwa-f-a-q/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, holeris napisał:

...

To może być wina ustawień przeglądarki. Niestety, większość tymi ustawieniami nie zarządza i widzi zdjęcia zbyt jasne. A do tego dochodzi silnik forum, choć on chyba znacząco nie wpływa na prezentację.

https://thomasvoland.com/blog/zarzadzanie-barwa-f-a-q/

 

 

Nie, nie o to chodzi. Mam Safari na Mac OS X a te same z siebie mają zarządzanie barwą. Monitor mam skalibrowany i oprofilowany sprzętowo. To nie kolory a jakieś takie powiększanie fotki. Przez to detale wychodzą na przedostrzone. U mnie w oryginale w .jpg wygląda to mocno inaczej. Ciekawe, że lepiej wychodzi nawet na Facebooku, który z natury masakruje zdjęcia.  A tu zonk na FB wygląda lepiej nawet po powiększeniu na 100% - jest prawie jak u mnie na monitorze 5K.  https://www.facebook.com/groups/astrofotografia.polska/posts/5668742546572476/?comment_id=5669577873155610&notif_id=1671726223325628&notif_t=group_comment&ref=notif 

 

19 minut temu, innerside napisał:

... czy był blurXterminator...

a i owszem był. Dekonwolucję robi naprawdę rewelacyjnie  dobrze choć "non-stellar" lepiej ustawiać ręcznie bo przeostrza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem w czym rzecz. Silnik forum skaluje zdjęcie. Nie oddaje jego rzeczywistej wielkości tylko skaluje do rozmiaru przeglądarki - powiększa okno przeglądarki zdjęcie też się powiększa, zmniejszam to jedzie w dół, zawsze tak, żeby wypełnić całą szerokość okna w przeglądarce... Praktycznie NIGDY nie jest w zamierzonym rozmiarze. To totalnie bez sensu. Na obrazku poniżej fotka 100% w Photoshopie i w mojej przeglądarce. EDIT: To jest zrzut z ekranu na którym są oba zdjęcia.

 

Nie wiem czy i gdzie to zmienić ale forum powinno prezentować zdjęcia nieskalowane. 

Zrzut ekranu 2022-12-22 o 17.50.44.png

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, diver napisał:

Trochę mi tylko super wyostrzony detal galaktyki nie konweniuje z lekko rozmytymi gwiazdkami. Więc obróbkę poprowadziłbym chyba odrobinę inaczej. ;)

Wiesiek napisał co Jego zdaniem jest przyczyną tego zbędnego wyostrzenia. 

Silnik forum dodaje coś od siebie. Oryginalne zdjęcie różni się od tego z forum. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę, najsurowszy z surowych czyli tak jak wyszło z WBPP łącznie 750.8 MB. Na moim łączu upload trwał ok 30 min. ?

 

 

https://wetransfer.com/downloads/01f75ad9ee6c28b653c8021b2ebfdd1d20221228080905/e8daa98f1d2ca797fdd155a26dbbd9ed20221228080941/f7838a

 

 

 

EDIT: Nie wiem czemu ale mailem dostałem inny link:  https://we.tl/t-xqcWP7gyyr

 

chyba poleży z tydzień potem zniknie.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.