Skocz do zawartości

Propozycja wypadu na kometę C/2022 E3 ZTF "w poszukiwaniu pogody"


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji katastrofalnej pogody u nas proponuję wypad do najbliższej dziury w chmurach, jaka zapowiada się zaistnieć na Słowacji w celu zobaczenia komety :) Pogoda ma być jutro, z soboty na niedzielę w rejonie miasta Vaľkovňa:

image.thumb.png.c59c26e8b834e7c584ac2e576d60c981.png

 

Jest to ok 3h 20m jazdy z Krakowa, daleko, ale to chyba jedyna szansa na zobaczenie komety w pobliżu maksimum jasności. Jednocześnie miejsce jest bardzo ciemne, porównywalne z Bieszczadami.

Aktualna prognoza:

image.png.25c62a52799f4fb961e2bbe87e3391c6.png

 

Księżyc zachodzi ok północy, można by więc przyjechać na miejsce ok 23, żeby się rozstawić, czyli wyruszyć po 19. Powrót pewnie pod koniec nocy, albo wcześniej jak pogoda się zepsuje. Zapraszam chętnych z okolic Krakowa i dalej na południe do spontanicznego wypadu. Jedyny koszt to paliwo do podziału, mam do dyspozycji auto z dodatkowym ogrzewaniem, możemy też pojechać innym autem jeśli zadecyduje ekonomia (moje pali 10L).

 

Oczywiście sytuacja jest dynamiczna i być może miejsce ulegnie zmianie, albo pomysł upadnie, jak prognoza się pogorszy.

Są chętni? :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, mam na weekend pusty dom bo żona pojechała z dziećmi na ferie więc baza noclegowa w Czerwiennem z kilkoma łóżkami może być u mnie.

Co prawda okienko pogodowe będzie na Podhalu w nocy z niedzielę na poniedziałek ale czemu by nie zrobić dwóch prób.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Darek_B napisał(a):

Co prawda okienko pogodowe będzie na Podhalu w nocy z niedzielę na poniedziałek ale czemu by nie zrobić dwóch prób.

Nie widzę tego okienka na prognozach :) Będzie coś w okolicy Popradu, ale takie nie do końca czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do domu, chłopaki mają jeszcze drogę do Wieliczki i dalej do Olkusza.

Fotek zrobiliśmy mnóstwo ale tylko selfie :). Generalnie ostatnie prognozy z dziurami można se w *** wsadzić.

Ale było miło, zwiedziliśmy kawał Słowacji , poznaliśmy nowe łuny.

Może jutro prognoza się sprawdzi.

 

ps. Dojechaliśmy do fajnej ciemnej polanki koło wioski Zlatno. Niecałe 45 km w prostej linii od granicy Węgier. :) Polecam w czasie pogody.

https://www.google.com/maps/place/48°49'18.5"N+20°04'22.9"E/@48.8217995,20.0708473,738m/data=!3m2!1e3!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x473fcc57a3cd1f37:0xdd6d86aa842adc52!2zOTc2IDczIFRlbGfDoXJ0LCBTxYJvd2FjamE!3b1!8m2!3d48.8515807!4d20.1859398!3m5!1s0x0:0x74b76fb65c72cf4d!7e2!8m2!3d48.8217956!4d20.0730359

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.