Skocz do zawartości

Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu Giełdy nie ma w menu? Przecież stare oferty kupa i sprzedaży są aktualne. Teraz mają znacznie mniejsze szanse na odwiedziny. 

W nowym Markecie, pod kategoriami powinna być lista wszystkich ofert, jak było do tej pory w działach sprzedam i kupię. @krispikoro ma rację, utrudnia to przeglądanie i wymusza otwieranie wielu kart. To za duża zmiana i ludzie są przyzwyczajeni do czegoś innego. A ze względu na błędy, będzie jak na https://www.astrobuysell.com/uk/ montaże w dziale kamer, kamery w produktach wegetariańskich. Faktycznie wyjdzie astrobajzel. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa, parę "marudów";
Pierwsza to opisy w ofercie " 0 Oferty 0 Pytania..." oraz kategorie  wyboru ogłoszenia podczas jego dodawania , ja używam nocnego motywu i te opisy prawie zlewają się z białym tłem. Przy okazji w ogłoszeniu z GTO widzę "pytania" w motywie dziennym ale już "opinie" w nocnym. W pytaniach na motywie dziennym nie widać nicków bez ich podświetlenia.
Przy dodawaniu opinii nad jej okienkiem jest chyba jakiś nie dopracowany opis  - {# [1:Recenzja][?:Recenzje]} 
Można ustawić dla forum formatowanie domyślnie wyłączone? Czasem i w postach i w ogłoszeniach widać "wklejki" które wprowadzają  drobny chaos wizualny., jak pole  "opis" w Markecie, wygląda na wycięte na żywca z ogłoszenia giełdy.
Czytelność aktualnych ofert w boxie na dole głównej, może istnieje prosty sposób żeby zakończone oferty miał np. przyciemnione zdjęcia ewentualnie napis na nich "Nieaktualne". Są teraz  tagi  przed opisami "sprzedane" (btw będą też "kupione" czy "zamienione"? ) W tym miejscu lepsze chyba były by tagi rodzaju oferty - kupię, sprzedam, zamienię itp. a nieaktualne ogłoszenia chyba lepiej oznaczać w jeden spójny i wyraźny sposób.

Jest komunikat o  przenosinach giełdy do marketu ale dalej można dodawać nowe wpisy na giełdzie w klasyczny sposób.
Do tej pory na giełdzie teoretycznie nie można było komentować oferty,  zatem nowość czyli "opinie" w markecie będą dotyczyły tylko osoby sprzedającego czy również wystawionych przez niego przedmiotów?

Bardzo mi się podoba, fajny i przyjemniejszy dla oka  bazarek oddzielony od reszty forum. 

 

Edytowane przez Lukacz
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam_Jesion napisał(a):

Jak zawsze serdecznie dziękuję za "marudzenie". Dzięki temu mogę szybko wychwytywać problemy/błędy/głupie rozwiązania. Wiele z waszych uwag zostało już uwzględnione. Inne także trafiły na listę. Sukcesywnie ten projekt będzie rozwijany (iteracyjne). 

Czyli sprawa jest przesądzona? Nie ma opcji powrotu do starej formuły giełdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej wersji giełdy można było ustawić obserwowanie z powiadamianiem o nowych postach w kategorii "Sprzedam" (pomijając rzecz jasna fakt, że ostatnio te powiadomienia na e-mail nie przychodziły - za wyjątkiem krótkiego okresu po ostatniej aktualizacji). W nowym markecie trzeba obserwować każdą z kategorii osobno (tzn. teleskopy, montaże itd.) - może dałoby się dodać możliwość obserwowania z powiadamianiem o nowych postach ze wszystkich kategorii? Przydałaby się też możliwość obserwowania sklepów poszczególnych oferentów.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości przeglądnięcia najnowszych ofert na stronie głównej to moim zdaniem dość uciążliwy błąd. Oczywiście jest obrazkowa prezentacja nowości, ale nie wiem jaki jest jej zakres i czy polegając na niej mam gwarancję, że czegoś nie przeoczyłem. A konieczność wchodzenia w kilkanaście działów aby sprawdzić nowości, to prawdziwy funkcjonalny koszmar.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lulu napisał(a):

Brak możliwości przeglądnięcia najnowszych ofert na stronie głównej to moim zdaniem dość uciążliwy błąd. Oczywiście jest obrazkowa prezentacja nowości, ale nie wiem jaki jest jej zakres i czy polegając na niej mam gwarancję, że czegoś nie przeoczyłem. A konieczność wchodzenia w kilkanaście działów aby sprawdzić nowości, to prawdziwy funkcjonalny koszmar.


Niestety oryginalna aplikacja Marketu nie posiada takiej funkcji. Pracujemy nad własnym modułem wyświetlający wszystkie ogłoszenia ze wszystkich działów - na głównej stronie Marketu. Tak więc ten problem zaadresuje wkrótce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, towarzysz napisał(a):

W starej wersji giełdy można było ustawić obserwowanie z powiadamianiem o nowych postach w kategorii "Sprzedam" (pomijając rzecz jasna fakt, że ostatnio te powiadomienia na e-mail nie przychodziły - za wyjątkiem krótkiego okresu po ostatniej aktualizacji). W nowym markecie trzeba obserwować każdą z kategorii osobno (tzn. teleskopy, montaże itd.) - może dałoby się dodać możliwość obserwowania z powiadamianiem o nowych postach ze wszystkich kategorii? Przydałaby się też możliwość obserwowania sklepów poszczególnych oferentów.


Faktycznie nie widzę możliwości subskrybowania wszystkich ogłoszeń (musisz oznaczyć wszystkie kategorie). Natomiast jest możliwość zasubskrybowania przez RSS, a potem skonfigurować albo w swoim mailu, albo jako np. dodatek do przeglądarki (będzie wyświetlać nowe ogłoszenia bez wchodzenia na Astropolis). 

https://astropolis.pl/rss/1-astropolis-market.xml/

Aktualizacja: jednak jest opcja subskrybcji wszystkich ogłoszeń. Trzeba wejść w "Nieprzeczytaną zawartość" (np. w Całej aktywności) a następnie ustawić stream tylko z ogłoszeń. Na górze można zasubskrybować ten stream i wtedy powinny wpadać zestawienia na maila.
https://astropolis.pl/discover/unread/?&stream_date_type=relative&stream_date_relative_days[val]=365&stream_date_relative_days[unit]=d&stream_classes[IPS\classifieds\Advert]=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sposób na aktualizację ogłoszenia w przypadku kiedy w ofercie jest kilka przedmiotów i po jakimś czasie wystawiający obniża  ich ceny? Można przejrzeć "historię" takich aktualizacji? Na klasycznej giełdzie był to przeważnie kolejny post a jak to wygląda w Markecie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukacz napisał(a):

Jak wygląda sposób na aktualizację ogłoszenia w przypadku kiedy w ofercie jest kilka przedmiotów i po jakimś czasie wystawiający obniża  ich ceny? Można przejrzeć "historię" takich aktualizacji? Na klasycznej giełdzie był to przeważnie kolejny post a jak to wygląda w Markecie?

Można po prostu edytować ogłoszenie. Historia też jest widoczna (poniżej screen). Można też wrzucać informacje w "pytania" - zachowują się trochę jak wątek dyskusyjny.

 

 

Screenshot 2023-03-08 at 01.47.27.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem coś wystawić i co, trafiłem na schody. Dołączam zdjęcia przez załącznik a tu dalej pyta, że zdjęć nie ma. Przyzwyczaiłem się do giełdy w postaci, w jakiej była.

Poza tym był już kiedyś market więc to taki odgrzewany kotlet, który tylko namieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek racjonalizatorski:

mamy teraz na dole, pod treścią posta czy pod listą tematów na forum, slider z ofertami - i ten slider ma nagłówek, gdzie jest napisane, że "Market", tylko ten nagłówek mógłby być klikalny i być linkiem do głównej strony tegoż marketu właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Wniosek racjonalizatorski:

mamy teraz na dole, pod treścią posta czy pod listą tematów na forum, slider z ofertami - i ten slider ma nagłówek, gdzie jest napisane, że "Market", tylko ten nagłówek mógłby być klikalny i być linkiem do głównej strony tegoż marketu właśnie.

Zdecydowanie dobry pomysł. Zadziwiające jest to, że nie da się tego zrobić bez grzebania w kodzie aplikacji. Zapisałem sobie na liście. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.