Skocz do zawartości

Modyfikacja dslr u Michała Kałużnego - bez happy endu


Rekomendowane odpowiedzi

może nie sklep astronomiczny ale chyba dobry dział. 

Chciałbym się podzielić moim przykrym doświadczeniem z modyfikacji dslr u Michał Kałużnego.

Historia rozpoczęła się na jesieni 2021 kiedy postanowilem rozstac sie ze stajnią canona i przejsc na Nikony.

Na pierwszy ogien padł D810 i nowo nabyty aparat wyslalem Michałowi na moda (odebrał 20.10.2021).

Jak narazie wszystko szło jak z płatka, Michał wykonal moda juz po kilku dniach, 25.10.2021 zrobilem platność. 

Następnie kompletny brak pogody umożliwił testy dopiero w marcu. Przy pierwszej możliwej okazji zrobilem testowe klatki.

 

13.03.2022 po raz pierwszy komunikuję Michalowi ze modowany nikon  ma dramatyczny problem z tiltem (leciał potężnie jeden róg) i to niezależnie od uzytej optyki, metod ostrzenia itd.

CCD inspektor, astap, pix - analiza w kazdym sofcie wykazywała ten sam problem, organoleptyczna ocena gwiazd tak samo. 

Michal zasugerował swoje sposoby testowania gwiazd, ktorych sprobowalem, wyniki takie same.

 

14.03.2022 zrobilem testowe porownanie z tą samą optyką i niemodowanym nikonem d600 kolegi. Gwiazdy piękne oraz soft do analizy potwierdziły wg mnie, że problem leżał po stronie krzywej matrycy w moim d810.

 

16.03.2022 Michał wygenerował mi etykiete nadania i odesłałem pacjenta na badania.

18.03.2022 Nikon dotarł do Michała.

27.03.2022 podpytałem Michała czy ma jakis werdykt, deklaracja terminu na kolejny wtorek

31.03.2022 przypomniałem sie - bez odzewu

2.04.2022 po kolejnym przypomnieniu padla deklaracja ze aparat jest wstępnie poprawiony ale nie mial (Michal) czasu go potestowac.

6.02.2022 Michał nadal czeka na pogodę

15.04.2022 przypomnienie i brak konkretów, mglista deklaracja ze przed warsztatami w bieszczadach odeśle puszkę.

21.04.2022 Michał napisał ze właśnie skręcił moj aparat (pytanie co sie z nim dzialo do tej pory zmieliłem w zebach), zadeklarowal ze jest ok i wspomnial o klopotliwym mocowaniu w nikonach d810 i że czasami są problemy

23-25.04.2022 aparat do mnie dotarł (ponad miesiac turn aroundu , da się przeżyc)

1.05.2022 melduje Michałowi ze problem nie tylko nie zniknął, nawet sie nie zmniejszył ani troche. Michał podważył metody testów (czasy migawki, słabe niebo itd), godzine pozniej zrobilem dogrywke zgodnie z uwagami, problem bez zmian.

4.05.2022 Michał podważył użyteczność testów i że kompletnie to sie nie klie z wynikami ktore robil u siebie na jakiejs tablicy

9.05.2022 przesyłam Michałowi wyniki kolejnych testów ktore wykonalem zgodnie ze wszystkm dotychczasowymi uwagami i wyjezdzajac ponad 50km za Wwe pod lepsze niebo.

11.05.2022 Michał generuje mi etykiete na kolejne podesłanie pacjenta, wysyłam natychmiast. Padła deklaracja ze w ciagu tygodnia powinno sie udać. (w lipcu mialem zaplanowaną Namibie).

18/20.05.2022 przypomnienia i brak wiesci od Michala, na 25.05 mam zaplanowane szybkie wakacje z rodziną w grecji (chcialem tam testowac zestaw na namibie)

24.05.2022 przypomnienia i deklaracja ze nastepnego dnia wyjedzie.

25.05.2022 Ląduję w szpitalu na skutek udaru mózgu (Michal widzial post na fb)

26.05.2022 Michal napisal ze na jego tablicy jest ok i to bez poprawek

28.05.2022 Michał czeka na pogode zey wykonac test na gwiazdach

31.05.2022 testy sie nie udaly podobno z powodu naglych chmur

6.06.2022 na moje przypomnienie Michal odpisuje ze nie mial czasu, deklaracja szansy jutro/pojutrze na testy

11.06.2022 na moje przypomnienie Michal odpisuje ze jest na wyjezdzie, odpuszczam

20.06.2022 Michal deklaruje nastepna noc przeznaczy na moj aparat

24.06.2022 przypominam sie, Michal opisuje usprawiedliwienia dlaczego nie mogl sie z nim zajac

4.07.2022 przechodzę operację kardiologiczną

8.07.2022 na pytanie czy moj aparat jeszcze wogole istnieje otrzymalem odpowiedz ze czeka w kolejce 

12.07.2022 Michał podaje kolejną deklaracje, że aparat zostanie naprawiony i odeslany przed 23.07 bo ma wyjazd

24, 25.07 brak odpowiedzi na pytanie co z aparatem.

26.07.2022 Michal nie zdązył przed wyjazdem. zapytałem o jakies alternatywne sposoby załatwienia calej sprawy, zostałem odesłany do terminu az Michal wroci z wyjazdu.

1,2,3.08.2022 brak odpowiedzi na przypomnienia. Michal zagaduje 12.08 w zupelnie innym temacie. 

17.08.2022 - 26.08.2022 Michał ignoruje moje wiadomości (albo nie ma czasu odpisac)

miedzy 26.08.2022 a 31.08.2022 ustalamy ze Michał odeśle mi aparat, biorąc pod uwagę całą historię przestalem miec nadzieje ze kiedykolwiek nastąpi final wiec postanowilem kupic drugi d810 i zmodowac go u Mateusza a krzywego uzywać do timelapsów. 

18.09.2022 przetestowałem go ostatecznie, załamałem rece i poprosilem Michala o zwrot kasy za modyfikacje - bez odzewu.

KONIEC

 

podsumowanie:

pół roku nieskutecznej dla mnie reklamacji z wielokrotnym zwodzeniem a być może nawet celowym wprowadzaniem w błąd. 

 

zapewne pojawią się wątpliwości czy na pewno krzywa matryca była wynikiem działań Michała, a może mial krzywą juz z fabryki - mało prawdopodobne (przerobilem juz 3 inne nikony od tego czasu i nie było z nimi problemów), ale tez niewykluczone, dlatego nie o to mam żal do Michała.

Moja negatywna opinia dotyczy głównie nieprofesjonalizmu w kontaktach, deklarowaniu terminów jak i kompletnym brakiem zainteresowania alternatywnymi wyjściami z całej sytuacji. 

Cel mojego postu ? rozpisać detale dlaczego okazjonalnie polecam Mateusza do modowania a odradzam Michała. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez orlen
  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
  • Kocham 1
  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Modyfikacja dslr u Michała Kałużnego - bez happy endu
27 minut temu, FilipOgorzelski napisał(a):

Chyba nawet byłem z Tobą na sesji jak pierszy raz testowałaś aparat? To jak pojechany był róg było widać nawet na ekranie aparatu/telefonu. Wyglądało to bardzo słabo. Ale wtedy podejrzenie padło na obiektyw.

Tak, widziałeś początek epopei, 

Godzinę temu, OnlyAfc napisał(a):

@orlen ja temat co prawda znam, ale może byś pokazał tutaj kilka klatek z tiltem po modyfikacji, żeby zobrazować temat bardziej.

Robię to tylko w ramach ciekawostki podkreślając że nie jest to meritum wątku. 

received_3104514326469162.webp

received_3255794158009333.webp

received_1149733162504375.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było usłyszeć też argumenty drugiej strony. Bazując na tym co napisałeś uważam, że różne sytuacje mogą się zdarzyć i reklamacje mogą się przytrafić ważne tylko żeby w takiej sytuacji wyjść z twarzą. W tym wypadku zwrot kosztów modyfikacji to i tak niewygórowane i bardzo racjonalne oczekiwania. 

Co do tiltu matrycy to HAMAL kiedyś opisywał fajną i prostą metodę jak to naprawić bez specjalistycznego sprzętu. Ja to przetestowałem na swoim Canonie 450D i metoda działa. Jak nie boisz się dłubać w aparacie to warto spróbować.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak ktoś "oddala" się od tego co robił bo znalazł sobie inne bardziej dochodowe zajęcie ... znam ten temat bo dostaje od ludzi różne rzeczy do napraw (po kimś też) i modyfikacji ale na starcie mówię co i jak , jak ma to trwać 3 miesiące to tak będzie ... niechcę nikogo osądzać zreszą @orlen wie bo sam mu cuciłem trupa :) działa to w ogóle jeszcze ? :D 

PS. wisienką na trocie był niedawno sprzęt który się wysiedział 3 miesiace u kogoś tam i nawet go nie otworzył (była nienaruszona plomba) tak więc wogóle się nie zdziwie jak ten aparat posiedział sobie na półce ....

Nie masz czasu ... nie bierz się za robotę ... staram się tego trzymać

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komprez napisał(a):

@orlen wie bo sam mu cuciłem trupa :) działa to w ogóle jeszcze ? :D 

 

dziala i ma sie dobrze :) dorobilem przetwornice i smiga :)

 

12 minut temu, komprez napisał(a):

tak więc wogóle się nie zdziwie jak ten aparat posiedział sobie na półce ....

 

takie mialem wrażenie porównując analizy po każdym powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu odesłałem do Michał K. body C6D z objawem krzywej matrycy po modzie w ramach reklamacji.

Przez dwa tygodnie cisza.

Zaraz napisze do niego wiadomość z zapytaniem o moje body.

Mam nadzieję, że u mnie nie będzie to trwało pół roku.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheShackMeister napisał(a):

Modowałem u Michała sporo Canonow i Nikonów. Zawsze szybko, zawsze informował o wszystkim co znalazł w aparacie. Nigdy nie było problemu.

Jakie body modowałeś? 

 

Edytowane przez fizyk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tknęło mnie aby poszukać sobie trochę informacji na temat naszego kolegi ;) i co ? i kolega baaardzo aktywnie udziela się na FB , a to tu to tam ... wyjazdy na zorze.... nie że osądzam ale to wiele świadczy o tym kto na co poświęca czas a to przecież Wasz hajs ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komprez napisał(a):

Właśnie tknęło mnie aby poszukać sobie trochę informacji na temat naszego kolegi ;) i co ? i kolega baaardzo aktywnie udziela się na FB , a to tu to tam ... wyjazdy na zorze.... nie że osądzam ale to wiele świadczy o tym kto na co poświęca czas a to przecież Wasz hajs ...

Nie oceniam, ale... Coś słabo Ci idzie to nie ocenianie. Aktywny na fb? Co to w ogóle za zarzut? Nie ma bardziej merytorycznego? Jeździ na zorze? Rozumiem, że człowiek nie może już wykorzystywać swoich umiejętności na różne sposoby? A już tak na marginesie z tego, co widzę to historia wydarzyła się wcześniej.

Michała znam z modyfikacji i wiem jak prowadzi klienta za rączkę. Zresztą pojawiły się głosy wyżej, że to do Niego niepodobne i myślę tak samo. Jest zapewne coś, co spowodowało brak zwrotu kosztów. Jeśli jest reklamacja i błąd faktycznie dotyczy Michała to bierze to na swoje barki bez dwóch zdań. 

Nikt nie ma prawa osądzać człowieka po jednostronnej wypowiedzi. 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

No to do kogo można teraz wysłać aparat do modowania?

Ja i dwóch znajomych robiliśmy u Michała, pełen profesjonalizm, kontakt bez zastrzeżeń. A jak był problem z jednym aparatem to naprawił, mimo że nie był związany z modem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

Ja też robiłem dwa aparatu u Michała bez problemów ale to było jakiś czas temu...

 

Alternatywę warto mieć, konkurencja dobra rzecz :)

Ja w zeszłym roku, znajomi w tym. Pewnie, że konkurencja to dobra rzecz. I normalnie nie wypowiadam się na forach, ale jak jest mowa o człowieku, którego się zna od strony zawodowej i który sporo dobrego zrobił i doradził to nie można przejść obojętnie. Teraz w necie można jednym postem skreślić cały dorobek człowieka. A ludzie wydają wyrok bez zastanowienia. 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fizyk5 napisał(a):

Dwa tygodnie temu odesłałem do Michał K. body C6D z objawem krzywej matrycy po modzie w ramach reklamacji.

Przez dwa tygodnie cisza.

Zaraz napisze do niego wiadomość z zapytaniem o moje body.

Mam nadzieję, że u mnie nie będzie to trwało pół roku.

Rafał jak będziesz miał problemy po reklamacji to daj znać. Zrobię go za free.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Nikois napisał(a):

Ja w zeszłym roku, znajomi w tym. Pewnie, że konkurencja to dobra rzecz. I normalnie nie wypowiadam się na forach, ale jak jest mowa o człowieku, którego się zna od strony zawodowej i który sporo dobrego zrobił i doradził to nie można przejść obojętnie. Teraz w necie można jednym postem skreślić cały dorobek człowieka. A ludzie wydają wyrok bez zastanowienia. 

jeśli to zarzut do mnie to stanowczo zaprzeczam ze celem mojego postu jest "skreślenie całego dorobku". Cel jest raczej kronikarski i wprowadzenie przeciwwagi do jedynie pochlebnych opinii. Mam nadzieję, że dzięki temu kolejne osoby szukając informacji o modyfikacjach będą mieli większą świadomość ryzyk (mi jej zabrakło zwiedziony psalmami pochwalnymi).

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.